Hunter x Hunter Dönüşüm Geçiren Gon’un Saç Uzunluğundan Yaş Tahmini

Hunter x Hunter Dönüşüm Geçiren Gon’un Saç Uzunluğundan Yaş Tahmini

(Spoiler Alert)

Hunter x Hunter 131. bölüm… Benim için anime tarihinde güncellenmeyecek şekilde en iyi bölümdür. En saf haliyle hayal kırıklığı, nefret, intikam, fedakarlık… Bu duyguları iliklerime kadar hissettiğim dakikalardı benim için.
GonDisappointment

Hayalkırıklığı – “You arent going to heal him?”

Öncelikle hızlıca bölümü hatırlayalım. Neferpitou’nun Kite’ı iyileştirmeyeceğini itiraf etmesiyle yıkılan Gon duygularıyla baş başa kalır. Kite’ın öldüğünü kabullenmeye başlamasıyla hissettiği suçluluk duygusu ile kendini son derece çaresiz hisseder. İçindeki intikam ateşini söndürebilmek için çok tehlike bir yola başvuracaktır. Geçici bir anlaşma… Gelecekteki potansiyel gücüne karşılık bir daha asla Nen kullanamayacak olmak…
GonTransformation

Nefret – “I’ll kill you,Pitou!”

Neferpitou’yu dehşete düşüren bir şekilde dönüşüm geçiren Gon, fiziksel anlamda inanılmaz bir seviyeye ulaşır. Öyle bir seviyedir ki o an Pitou, Gon’un gücünün Dark Continent’ten gelen kral Meruem’le aynı seviyeye ulaştığını görür.
GonCryAlongsideKillua

Fedakarlık – “I finally get to be the same as Kite was then”

Dönüşümden sonra Gon’u ilk gördüğümüzde gözümüze çarpan en belirgin ayrıntılar kas kütlesindeki inanılmaz artış ve vücut hatlarının değişmiş olmasıydı. Ancak bir ayrıntı daha vardı, Gon’un uzamış saçları gökyüzüne doğru dalgalanıyordu! Olay yerine ilk ulaşan Killua, Gon’un kaç yıllık antrenman sonucu bu fizibiliteye ulaşabileceğini tahmin etmeye çalışsa da “On yıldan fazla? Onlarca yıl?” düşüncelerinden öteye gidememişti.
GonsRevengeAgainstPitou

İntikam – “It’s time for you to sleep too, Pitou”

Şimdi Gon’un fiziksel özelliklerinin değişirken saçının hiç kesilmediğini varsayarak kaç yaşındaki haline dönüştüğünü tahmin etmeye çalışacağız. Eminim ki Togashi’de saç ayrıntısını planlarken bizden bunu düşünmemizi bekliyordu.
Hesaplamada varsayılanlar:
  • Standart sağlıklı bir saç ayda 1.25 cm uzar.
  • Yetişkin Gon’un boy uzunluğu 1.83 cm uzunluğundadır.
  • Alttaki görselde Gon’un saçlarının tahminen bittiğini varsayarak, parmak hesabıyla ölçtüğümüzde Gon’un saç uzunluğu o anki boyunun 2 katı yani 366 cm uzunluğundadır.
366 cm / 1.25 cm = 292.8 ay yani 24.4 yıl yapar. Dönüşmeden önceki yaşına eklediğimizde ise Gon’un yaklaşık 40 yaşındaki haline geldiğini düşünebiliriz.
GonWithLongHair

Dönüşümden Sonra Uzun Saçıyla Gon

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?