Himitsu – The Top Secret Filminin Yeni Tanıtım Videosu

Himitsu – The Top Secret Filminin Yeni Tanıtım Videosu Yayımlandı. Filmin Şarkısı Sia’ya Ait.

Shimizu Reiko’nun psikolojik bilim kurgu serisi “Himitsu – The Top Secret” mangasının live action filminin resmi sitesi filmin tema şarkısının Avustralyalı şarkıcı ve söz yazarı Sia’ya ait olacağını duyurdu. Yayımladığı yeni fragmanda ise “Alive” adlı şarkı yer aldı. Bu, Sia’nın bir Japon filmi için söylediği ilk şarkı olacak. “Alive” şarkısı aslında 2015’in eylül ayında piyasaya çıkmıştı. Ocak ayında çıkan yedinci albümü “This is Acting”in çıkış parçası idi.

Himitsu - The Top Secret Filminin Yeni Tanıtım Videosu

Manganın ve aynı zamanda da filmin hikayesi bundan 50 yıl sonrasının Japonyası’nda geçmektedir. Beyin tarayıcılar, ölen insanların bile 5 yıllık anılarını görüntüleyebilecek şekilde geliştirilmiştir. Polis Bilimleri 9. Adli Tıp Laboratuvarı’nın Ulusal Araştırma Enstitüsü’de çalışan araştırmacılar ise suçları çözmek için insanların zihinlerine girmektedir. Laboratuvar şefi Maki Tsuyoshi ve yeni üye Aoki Ikkō’nun başından geçen olayları anlatmaktadır.

Filmin oyuncuları ise şu şekilde: Oyuncu – Canlandırdığı Karakter

  • Ikuta Toma (Hana-Kimi, We Were There/Bokura ga Ita, Akihabara @ DEEP, Honey and Clover, Mogura no Uta) – Travma geçirmiş başarılı bir laboratuvar araştırmacısı ve laboratuvar şefi Maki Tsuyoshi,
  • Okada Masaki (Hana-Kimi, Boku no Hatsukoi o Kimi ni Sasagu, Otomen, Mahō Tsukai ni Taisetsu na Koto, Space Brothers) – Laboratuvarın yeni üyesi Aoki Ikkō,
  • Kuriyama Chiaki (Battle Royale, Kill Bill, The Sky Crawlers) – Adli tıp denetçisi Miyoshi Yukiko,
  • Omori Nao (Ichi the Killer, Helter Skelter, Parasyte) – Hırslı dedektif Manabe Shunsuke. Manabe karakteri mangada olmayan ve film için yaratılmış bir karakter.

Diğer oyuncular ise;

  • Matsuzaka Tori (Gatchaman, .hack//The Movie),
  • Shiina Kippei (Assassination Classroom, SHINOBI – Heart Under Blade),
  • Lily Franky (Bakuman., The Boy and The Beast),
  • Oda Risa.

Film 6 Ağustos’ta Japonya’da gösterime girecek. Rurouni Kenshin live action serilerinin ve Ryōmaden’in de yönetmenliğini yapan Ōtomo Keishi, bu film için 4 yıldır plan yapmış. Filmin çekimlerine ise geçen senenin nisan ayında başlanmıştı. Filmin senaryosu ise Takahashi Izumi’ye ait.

Himitsu - The Top Secret Filminin Yeni Tanıtım Videosu

Mangaka Shimizu’nun bu serisi Hakusensha’nın “Melody” dergisinde 2001 yılında yayımlanmaya başlamış ve 2012’de manganın 12. ve son cildi piyasaya çıkmıştı. Mangaka daha önce ise 1999 yılında yine Melody’de manganın one shot bir versiyonunu çizmişti. Serinin yan hikayesi olan “Himitsu season 0” aynı dergide halen devam etmekte. Japon Hükümeti Kültür Bakanlığı tarafından manga, Japon Medya Sanat Festival Ödülleri’nde Mükemmeliyet Ödülü ile onurlandırıldı.

Himitsu - The Top Secret Filminin Yeni Tanıtım Videosu

Manga serisi 2008 yılında bir de animeye uyarlanmıştı. “Top Secret ~The Revelation~ (Himitsu ~The Revelation~)” adlı bu anime serisi 26 bölüm olarak ekranlara gelmişti.

Himitsu - The Top Secret Filminin Yeni Tanıtım Videosu

Animenin açılış görüntüsü:

Yönetmeninin daha öncesinde Rurouni Kenshin gibi bir live action serisine imza atmış olması ve oyuncu seçimleri bu film hakkında şimdiden beklentileri arttırmışken bir de filmin şarkısının ünlü bir şarkıcıya ait olacağı filmi bekleyen hayranları daha da heyecanlandırdı. İlk tanıtımı da ses getiren filmin ikinci fragmanında filmin şarkısı olan Sia’nın “Alive” şarkısını da dinleme fırsatı yakalıyoruz.

Tanıtım videolarına filmin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu haber sizin beklentilerinizi nasıl etkiledi? Yönetmen ve tema şarkısı seçimi sizi de heyecanlandırdı mı? Henüz izlememiz için belki de bir yıl gibi bir süre beklememiz gerekecek ancak buna rağmen ben beklerim diyenleriniz kimler?

Himitsu - The Top Secret Filminin Yeni Tanıtım Videosu

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?