Hiç Bitmeyen Adam Hayao Miyazaki Belgeseli

Hiç Bitmeyen Adam Hayao Miyazaki Belgeseli NHK World TV’de Yayımlanacak

Hiç Bitmeyen Adam Hayao Miyazaki Belgeseli

Hayao Miyazaki’nin biz gençlere taş çıkartan enerjikliği, çalışkanlığı ve azmi sanırım hepimizin örnek alması gereken meziyetler. Art arda gelen emeklilik haberlerinden sonra yine kendini tutamayıp film yapmaya başlayan anime filmlerinin en büyük üstadı Hayao Miyazaki’nin bu örnek alınası azmine bir belgesel filmi geliyor sevgili okurlar.

Bildiğiniz üzere Hayao Miyazaki geçen yıl başta ben olmak üzere tüm anime camiasını heyecanlandıran bir haber verdi ve son 20 yıldır üzerine çalıştığı bir proje olan Kemushi no Boro’yu uzun metrajlı bir filme dönüştüreceğini söylemişti.

Hiç Bitmeyen Adam Hayao Miyazaki Belgeseli

Hayao Miyazaki daha önceki filmlerinin hiçbirinde bilgisayar teknolojisinden yarlanmamış ve elle çizimin önemine defalarca dikkat çekmişti. Yeni yaptığı filmde CGI teknolojisinden yararlanmaya başlayan Hayao Miyazaki’nin emekli olduktan sonra hayatının gidişi ve filmi yapma sürecini Never Ending Man: Hayao Miyazaki belgeselinde görebileceğiz.

Belgeselin yönetmenliğini Arakawa Kaku üstlenirken Never Ending Man belgeseli bize yeni filmin yapım süreci hakkında oldukça ışık tutacağa benziyor.

Belgesel NHK World TV tarafından iki bölüm şeklinde yayımlanacak ve 3-4 Haziran tarihlerinde seyircileriyle buluşacak. Sizi daha fazla meraklandırmadan belgeselin fragmanı ile baş başa bırakıyorum.

Never Ending Man belgeseli hakkında sizin düşünceleriniz neler? Sizce Miyazaki CGI teknolojisine alışırsa başka projeler de bekleyebilir miyiz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?