Hayao Miyazaki Kendisiyle Çalışacak Gençler Arıyor

Hayao Miyazaki Son Anime Filminde Kendisiyle Çalışacak Gençler Arıyor

Hayao Miyazaki Kendisiyle Çalışacak Gençler Arıyor

Ghibli Stüdyosu Hayao Miyazai’nin son uzun metraj filminde çalışacak animatörler aradığını duyuran bir iş ilanı yayımladı. Stüdyo 3 yıllık bir sözleşme ile 1 Ekim’den itibaren çalışmaya başlayacak animatörler ve arka plan sanatçıları işe alacak. Şirket ayrıca yaşından (76) ötürü yapımın Miyazaki-sensei’ye ait son animasyon filmi olduğunu vurgularken belirtilen 3 yıllık sözleşmenin süresinin uzatılmaya ya da değişime tabi olduğunu not etti.

Hayao Miyazaki Kendisiyle Çalışacak Gençler Arıyor

Stüdyo işe alınacak adaylara geçmiş tecrübe ya da ülke konusunda herhangi bir sınırlama koymamakla birlikte film için yalnızca yeterli düzeyde Japonca bilgisinin gerekli olduğunu açıkladı. Deneyimsiz elemanların 6 aylık bir eğitim sürecinde gerekli becerileri öğrenmeleri beklentisi olsa da konuyla ilgili iş tecrübesi şart değil. Öte yandan işbaşı Tokyo’da Ghibli’nin yıllardır varlığını sürdürdüğü Koganei binasında yapılacak. Maaşı aylık 200,000 yenden (yaklaşık 6500 TL) başlayan iş, seyahat ve sosyal sigorta giderlerini de kapsıyor.

Ayrıca hatırlarsanız Ghibli Stüdyosu yapımcısı Suzuki Toshio Miyazaki-sensei’nin geçen temmuz ayından bu yana yalnızca 20 dakikalık hikaye çizimi gerçekleştirdiğini ve bu ilerleme ile filmin tamamlanması için öngörülen 2019 tarihinin iyiye işaret olamadığını belirtmişti. Yine de Miyazaki-sensei kısa CGI filmi Kemushi no Boro’yu tamamlamakla birlikte son büyük projesini gerçekleştirmek için hazır. Peki ya siz? Şansınız olsa ustanın bu son filminde çalışmayı, filmde adınızın yer almasını ister miydiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?