Hajime Isayama’nın Memleketinde Levi Heykeli Açılış Töreni

Hajime Isayama’nın Memleketinde Levi Heykelinin Açılış Töreni Gerçekleştirildi

Hajime Isayama'nın Memleketinde Levi Heykeli Açılışı

2020 yılında Shingeki no Kyojin mangası ile dünya çapında büyük bir hayran kitlesine ulaşan mangaka Hajime Isayama’nın memleketi Oita bölgesinin Hita şehrinde Shingeki no Kyojin karakterlerinin heykellerinin inşa edileceği açıklanmıştı. Hikayenin bu büyük başarısını ve mangakayı kutlamak için şehirde seriden 4 karakterin heykeli inşa edildi. Geçtiğimiz haftada ise Armin, Mikasa ve Eren’in ardından serinin en popüler karakterlerinden Levi heykelinin açılış töreni gerçekleştirildi.

Hajime Isayama açılış için ”Levi, Shingeki no Kyojin’in başından beri en çok desteklenen karakteri oldu ve bunun için ona minettarım. Umarım kendisi de memnun olur.” şeklinde yorumda bulundu.

Hajime Isayama'nın Memleketinde Levi Heykeli Açılışı

Levi, Hita şehrinde inşa edilen dördüncü heykel oldu. Daha öncesinde Eren, Armin ve Mikasa’nın çocuk heykelleri Oyama Barajı’nın karşısına inşa edilmişti. Hajime Isayama’nın da katıldığı Oyama Barajı’ndaki açılış törenini merak edenler için:

Eren, Armin ve Mikasa’nın Devasa Dev’in ilk ortaya çıkışında duvara baktıkları sahnedeki gibi heykeller de baraja bakacak şekilde ayarlandı. Levi karakterinin heykeli ise Oita’daki JR Hita İstasyonu’na inşa edildi. Böylece istasyon çıkışında ziyaretçilerin ilk göreceği heykellerden biri Levi olacak. Olur da yolunuz Japonya’ya düşerse mangakanın memleketini ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?