Hajime Isayama’nın Gençliğinde Çizdiği Manga Yayımda

Hajime Isayama’nın Gençliğinde Çizdiği Tek Bölümlük Manga Online Olarak Yayımda

Hajime Isayama'nın Gençliğinde Çizdiği Manga Yayımda

Jinrui VS Kyojin Mangasından

Shingeki no Kyojin isimli ünlü manga serisinin mangakası Hajime Isayama’nın gençliğine uzanıyoruz bu haberimizde. Isayama-san’nın 19 yaşında iken Jinrui VS Kyojin (Humanity vs. Giants) isminde tek bölümlük (one-shot) bir manga çizdiğini biliyor muydunuz? Mangaka 2006 yılında bu mangası ile Kodansha dergisinin Grand Prix Yarışması’na katılmış ve “Fine Work” Ödülü’nü kazanmış. İlginç olan şu ki; Isayama bu eserini yarışma öncesinde yayımlaması için Shonen Jump dergisine göndermiş ancak bu isteği reddedilmiş. Manga şimdilerde ise Bessatsu Shounen dergisi tarafından yayımlanmakta. Shonen Jump ekibi geçmişte bu yaptığından pişman olmuş mudur bilinmez. Fakat şu bir gerçek ki anime-manga dünyasına yabancı olanlar bile artık seriye yabancı değil.

Bu tek bölümlük manganın henüz İngilizce çevirisi olmasa da hikayeyi ve çizimleri merak edenler mangayı buradan görüntüleyebilir.

Hajime Isayama'nın Gençliğinde Çizdiği Manga Yayımda

Hatırlatalım ki serinin Warner Bros. tarafından Hollywood filmine uyarlanacağı haberi de geldi. Amerikan yapım şirketi, Japon yayım şirketi Kodansha ile anlaşma sağlamış durumda. Filmin yönetmen koltuğunda Andy Muschietti’nin yer alması planlar dahilinde. Yine David Heyman (Harry Potter), Masi Oka (Mega Man) ve Andy’nin kız kardeşi Barbara Muschietti filmin yapımcıları arasında yer alacak.

Anlayacağınız tek bölümlük bir mangadan dünya çapına uzanan yolculuk söz konusu. Bakalım seri daha ne gibi işlere imza atacak?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?