Hajime Isayama’dan Shingeki no Kyojin’in Gidişatı Hakkında Bilgilendirme

Mangaka Hajime Isayama Shingeki no Kyojin’in Gidişatı Hakkında Neler Söyledi?

Shingeki no Kyojin’in yavaş yavaş sona yaklaştığını, hikayenin önümüzdeki yıl içinde bitmesinin planlandığını biliyoruz. Hatta 2014 yılında bu konuda haber de yapmıştık sizler için. Serinin sonuna ulaşmadan önce, Isayama serinin gidişatıyla ve bizlere sunduğu hikayenin son durumuyla ilgili bilgiler verdi.

Eren’i ele geçirmek, yeni Titanlar, Erwin, komplo teorileri, ölümler derken Shingeki no Kyojin’in mangası hikayesinin doruk noktasına ulaştı! 9 Ağustos’ta Japonya’da yayımlanacak 20. cilt ile manganın 79-82. bölümleri okuyuculara sunulacak. Bu ciltle birlikte de hikayenin ulaştığı bu noktayı anlatan bir son söz de karşımıza gelecek.

Manganın yaratıcısı Hajime Isayama aynı zamanda Japonya’da yayımlanan Gong Kakutogi dergisinde de bu konuda bir röportaj verdi. Röportajında Isayama hikayenin 20. ciltle birlikte zirve yapacağını ve herkesin son söze kadar okumasının gerektiğini söyledi. Aynı zamanda, Isayama hikayeyi planladığından daha fazla uzatmak istemediği için olayları kısa süre içinde çözümlendireceğini de belirtti.

Röportajın devamında mutlu son mu kötü son mu sorusuna ise ünlü mangaka ilginç bir cevap verdi. Hajime Isayama, yakın bir zamana kadar kötü son konusunda kararlı olduğunu, hikayeyi uzun süredir takip eden okuyuculara bir şekilde ihanet etmeyi istediğini söyledi. Ancak son zamanlarda ya da diğer bir ifadeyle yaşlandıkça düşünce tarzının değiştiğini belirten popüler mangaka, hikayenin nasıl bir sona sahip olacağına karar vermediğini belirtti.

Sözlerine, kafasında bir yol haritası olduğunu ancak tüm olasılıkları ihtimal dahilinde tutmak istediğini ve karakterlerin hikayeye olan organik reaksiyonlarını dikkate alacağını belirterek sözlerine son verdi.

shingeki no kyojin hikaye

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?