Haikyuu!!: To The Top

Sıcak Sıcak

haikyuu 4. sezon

Diğer Adları: Haikyuu!! (2020), Haikyuu!! Fourth Season, Haikyuu!! 4th Season, Haikyuu!! 4. Sezon

Tür: Spor, Okul, Drama, Komedi

Eser: Furudate Haruichi

Yönetmen: Satou Masako

Senaryo: Kishimoto Taku

Karakter Tasarımı: Kishida Takahiro

Müzik: Hayashi Yuuki

Stüdyo: Production I.G

Seiyuular: Murase Ayumu (Hinata Shoyo), Ishikawa Kaito (Kageyama Tobio), Okamoto Nobuhiko (Nishinoya Yuu), Hosoya Yoshimasa (Azumane Asahi), Hino Satoshi (Sawamura Daichi), Irino Miyu (Sugawara Koushi), Hayashi Yuu (Tanaka Ryuunosuke), Uchiyama Kouki (Tsukshima Kei),
Saitou Souma (Yamaguchi Tadashi), Miyano Mamoru (Miya Atsumu),
Hanae Natsuki (Hoshiumi Kourai), Toriumi Kousuke (Sakusa Kyoomi)

Açılış Şarkısı: PHOENIX (BURNOUT SYNDROMES)

Kapanış Şarkısı: Kessen Spirit (CHiCO with HoneyWorks)

Nihayet merakla beklediğimiz Haikyuu!!’nun 4. sezonu başladı. 3. sezon sonrası devamı gelecek mi diye beklerken Haikyuu!! için yeni bir anime projesi geleceği haberi verilmiş ancak animenin devam sezonu mu yoksa başka türlü bir proje mi olacağı henüz açıklanmamıştı. Neyse ki korkulan olmadı ve yeni anime serisinin 4. sezon olarak geleceği haberi verildi.

2020 kış animelerinden olan yeni sezonun ilk bölümünü ise iş güç derken sonunda izleme fırsatı yakaladım. Gelin o zaman son dönemde büyük beğeni ile takip ettiğim animenin 4. sezonunun birinci bölümüne birlikte göz atalım:

Malumunuz 3. sezonda Karasuno ekibimiz bahar turnuvasında Shiratorizawa Akademisi’ni yenmiş ve ulusallara gitmeye hak kazanmıştı. Bu büyük başarı sonrası gelen haber ise takımda tam bir bomba etkisi bıraktı diyebiliriz. Zira Kageyama Ulusal Japonya Gençlik Kampı’na davet edilmiştir. Bu kampın en büyük özelliği kampta Japonya’yı temsil edecek 19 yaş altı sporcuların seçilecek olması ki Kageyama da bu adaylardan biri olmaya hak kazanmıştır.

Haikyuu!!: To The Top izle

Hinata’nın Kageyama adına mutluluktan çok sinir olduğunu söylesek daha yerinde olur.

Bu haber sonrası ekibimiz büyük bir şaşkınlık yaşasa da herkes Kageyama adına çok mutlu olur. Hinata ise her zamanki yerinde duramayan haliyle haberi veren Takeda-sensei’ye kendisinin de davet edilip edilmediğini sorar. Ne yazık ki bu kampa Kageyama’dan başkası davet edilmemiştir. Eh bu cevap karşısında Hinata’nın yaşadığı şoku az çok tahmin edersiniz.

Haikyuu!!: To The Top izle

Öte yandan Takeda-sensei’de haberler henüz daha bitmemiştir. Çünkü bambaşka bir eğitim kampına Karasuno takımından bir isim daha davet almıştır. Bu kampın amacı ise Miyagi sporcularının (takımımızın bulunduğu il olan) voleybol yeteneklerini geliştirmektir. Bahsi geçen acemi kampına sadece 1. sınıf lise öğrencileri davet edilmekte ve Karasuno takımından davet edilen isimse Tsukishima olmuştur. Hinata Takeda-sensei’ye bir umutla yine kendisini sorar ama ikinci şoktan başka bir şey geçmez eline.

Haikyuu!!: To The Top izle

Tabi Hinata’yı tanıdıysanız ta ilk bölümden itibaren hiçbir şeyin onu yıldıramayacağını anlamış olmanız gerek. Çünkü Küçük Dev hayranı genç sporcu günün ilk ışıkları daha doğmadan bisikletine atlayıp yola koyulur ve Tsukishima’nın katıldığı kampa kaçak giriş yapar! Tsukki’nin Hinata’nın bu sorumsuz davranışı karşısında soğukkanlılığını kaybettiğine şahit olmaksa ayrı bir keyifti. :)

Haikyuu!!: To The Top izle

Shiratorizawa Akademisi’nde düzenlenen acemi kampı ise Shiratorizawa’nın kaptanı Washijo-sensei tarafından yönetilmektedir. Hatırlarsanız önceki sezonlarda Washijo-sensei’nin geçmişine kısa bir yolculuk yapmış ve deneyimli koçun tıpkı Hinata gibi boyu yüzünden bir takım acı deneyimler yaşadığına şahit olmuştuk. Washijo-sensei voleybolda -belki de geçmişi yüzünden- boya ve güce her şeyden çok değer verir olmuştur. İlginç olansa Hinata’nın kampa kaçak girişine onay veren isim Washijo-sensei’den başkası değildir. Tabi tek bir şartla: Hinata top toplayıcı çocuk olacaktır!

Haikyuu!!: To The Top izle

İlk bölümde resmen içim içimi yedi zira Hinata’nın maçlarda boyuna rağmen sergilediği yeteneğiyle hiçbir özel davet alamaması beni oldukça üzdü. Ama eminim yeni Küçük Devimiz bu engelleri aşacak. Bunun dışında yeni sezon oldukça heyecanlı başladı diyebilirim. Heyecanlı çünkü Kageyama’nın katıldığı kampta pek çok yeni karakter ve antrenman izleyeceğiz gibi. Öte yandan Karasuno takımını yeniden bir arada görmek… Ne diyebilirim ki hepsi baş tacı benim için.

Haikyuu!!: To The Top izle

Haikyuu!!: To The Top izle

Yeni sezonun çizimleri ise öncekilere göre biraz daha farklı. Neden böyle bir değişikliğe gidildiği hakkında hiçbir fikrim yok ancak izlerken rahatsızlık vermiyor, en azından benim için. Açılış şarkısı için ise grup değişmemiş ve BURNOUT SYNDROMES yine harika bir parça ile yeni sezona ev sahipliği yapıyor.

Kış sezonunun merakla beklenen animelerinden biri olan Haikyuu!!: To the Top 3 senedir yeni sezona hasret kalanlar için gayet güzel bir giriş yaptı. Manga nasıl bir seyirde ilerliyor bilmiyorum fakat hikayenin devamını izleyebilecek olmak harika. Kısacası hiç vakit kaybetmeden başlamanızı öneriyorum. Tabi her hafta yeni bölümü beklemeye sabrınız varsa…

Sizin ilk bölüm hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorum kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Hızlıca Paylaş!