Gintoki’den Jump’ın Gidişatına Yorum Geldi

Gintama’nın Bu Haftaki Sayısında Gintoki’den Jump’ın Gidişatına Yorum Geldi

Hideaki Sorachi, popüler mangası Gintama’nın bu haftaki bölümünde Gintama Live Action filminden, Bleach ve Nisekoi’inin sona ermesine kadar Shonen Jump ile ilgili pek çok güncel konuya değindi.

Gintoki'den Jump'ın Gidişatına Yorum

Burada Gintoki, 2017’de vizyona girmesi planlanan live action filminde kendisini oynayacak ismin Shun Oguri olmasını, onun bacak boyuna bağlamış. Ancak kendisi, Johnnys tipli sevimli bir oyuncunun bu role daha uygun olduğunu belirtiyor. (Johnnys, 60’lardan bir erkek grubuymuş ve yakışıklı, kadınsı erkekler için kullanılan bir terim haline gelmiş. Bak sen şu Gintoki’ye :D) Hideaki Sorachi’nin Shun Oguri’yi öyle çok da onaylamadığı buradan anlaşılıyor gibi.

Gintoki'den Jump'ın Gidişatına Yorum

Bu kısımda ise kendisini oynayacak isimden yola çıkan Gintoki, gördüğü tepki karşısında Jump’la ilgili durumun ciddiyetini anlatabilmek adına Nisekoi ve Bleach’le ilgili göndermeler de yapıyor. Kendisinin yokluğunda Jump’ın en önemli dayanaklarından ikisinin gittiğini ve kendisinin de Shun Oguri tarafından canlandırılacağını söyleyerek, Jump’ın bu şekilde ayakta kalıp kalmayacağını, bu şekilde her şeyin yolunda gidip gitmeyeceğini sorguluyor. Gerçekten de Jump bu şekilde iyi olacak mı dersiniz?

Hideaki Sorachi, Tite Kubo’nun ayrılmasının ardından Weekly Shonen Jump’ta “Bir kez daha Jump daha yapayalnız bir hale geldi. Kubo-sensei, lütfen çok geçmeden geri dönün!” mesajıyla dikkat çekmişti.

Gintama mangası son hikaye bölümünün ardından sona erecek ve Shonen Jump büyük bir serisini daha yitirecek. Mangaka geçtiğimiz aylarda serinin bu yıl mı yoksa 2017’de mi biteceğini kendisinin de bilmediğini ifade etmişti. Japonya’da yapılan “En Sevilen Mangakalar” anketinde 1. mangaka olan Sorachi-sensei şimdiden kendini ayrılığa mı hazırlıyor ne?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?