Gintama Yeni Sezon Nisan 2015’te

Jump Festa 2015’te Gintama Yeni Sezon Duyurusu Yapıldı

Gintama Yeni Sezon Nisan 2015'te

Komedi denilince pek çok anime severin aklına ilk gelen, izleyenlerin unutamadığı; bitiren fanatiklerinin gülmek için bıkıp usanmadan yeniden ve yeniden izlediği seri Gintama.

2003’ten beri Weekly Shonen Jump’ta yer alan Hideaki Sorachi’ye ait  mangadan uyarlama animenin 201 bölüm süren ilk sezonunu, Gintama: Shinyaku Benizakura-hen filmi izlemiş; TV serisi bundan yaklaşık bir sene sonra 2011’de hayranlarıyla Gintama’ ismiyle bir kez daha buluşmuştu. Gintama: Kanketsu-hen – Yorozuya yo Eien Nare ise şüphesiz 2013’ün en çok ses getiren anime filmlerinden biri olma başarısını yakalamışken; yapılan açıklamalar bu filmin, Gintoki ve serinin saymakla bitmeyen diğer efsane karakterlerinin anime türündeki bir yapımda son görünüşü olduğunu ifade ediyordu.

Ancak Gintama için bir de özel bölümün paylaşılacağı Jump Festa 2015’te duyurulan bir haber konu Gintama olduğunda şaşırmanın yersiz olduğunu kanıtlar gibi. Bahsi geçen habere göre Gintama macerası 2015 yılı nisan ayında televizyonlara yeni bir seri ile dönecek ve TV Tokyo’da yayımlanacak. Serinin 3 Nisan için planlanmış bir bölümlük OVAsı bulunduğu da biliniyorken Gintama takipçileri için sadece bu bir bölüm ile yetinmek zorunda kalmayacakları gerçeği oldukça mutluluk verici olsa gerek.

Jump Festa 2015’ten görüntüler

Gintama Yeni Sezon Nisan 2015'te

Gintama Yeni Sezon Nisan 2015'te

Filminin ardından seiyuuların ‘son kez’ buluştuğu bir etkinliğin bile yapıldığı Gintama için bundan sonra da her sonun bir başlangıç, her vedanın da bir merhaba olmasını diliyoruz.

Bu makaleyi sevdiniz mi?