Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These – Kaikou Animesinin Ayrıntıları

  Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These – Kaikou Animesi Seiyuu Kadrosu, Promosyon Videosu, Bölümleri ve Ekip Hakkındaki Ayrıntıları Yayımlandı

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These Kaikou İzle

Bahar sezonunda yayınlanacağı öngörülen, Yoshiki Tanaka’nın ünlü bilim kurgu romanlarından uyarlama Production I.G imzalı yeni Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These – Kaikou (The Legend of the Galactic Heroes) animesi hakkında ilk bilgiler Çarşamba günü paylaşıldı. Seiyuu kadrosu, ilk promosyon videosu, bölümler ve yayımlanma tarihleri ile birlikte yönetmen ve diğer ekip üyelerinin de açıklandığı haberde sanıyorum ki en dikkat çeken kısım seiyuu kadrosu oldu.

Bunun sebebi olarak açıklanan karakterler arasında en popüler seiyuulardan Mamoru Miyano’nun olmasını gösterebiliriz. Miyano, Reinhard von Lohengramm rolündeyken, Kenichi Suzumura Yang Wen-li’yi, Yoshimitsu Shimoyama anlatıcıyı, son zamanlarda yıldızı parlayan Yuuichiro Umehara ise Siegfried Kircheis’i seslendirecek.

Seiyuu kadrosu haricinde, animenin sahne arkasında da ünlü yapımlarda görev alan pek çok kişiyi görmekteyiz. Shunsuke Tada (Kuroko’s Basketball, STARMYU) animenin yönetmenliğini üstlenirken, Noboru Takagi (Durarara!!, Kuroko’s Basketball) senaryodan sorumlu olacak. Serinin karakter tasarımlarında ise Yoko Kikuchi (Junjō Romantica, Kuroko’s Basketball, Sekai Ichi Hatsukoi – The World’s Greatest First Love), Iwao Teraoka (Kuroko’s Basketball) ve Katsura Tsushima’yı (Kuroko’s Basketball) görmekteyiz.

Animasyon yönetiminin başına ise Takayuki Goto (Kuroko’s Basketball, Blood-C) geçiyor. Bunun yanında, Shinji Usui (009 Re:Cyborg) ve Shinobu Tsuneki (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Psycho-Pass) orijinalini Naoyuki Kato’nun (The Legend of the Galactic Heroes, Starship Troopers) çalışmalarından alan mecha tasarımlarından sorumlu olacaklar. Ayrıca bu ekipte aynı zamanda özel efektlerde de göreceğimiz Atsushi Takeuchi (Appleseed, Ghost in the Shell, Yukikaze) de yer alacak. Serinin prodüksiyon aşamasında ise Tokuma Shoten’in eşlik ettiği DMM Pictures, Shochiku ve Production I.G birlikteliği göze çarpıyor.

12 bölümden oluşması beklenen anime The Legend of the Galactic Heroes Die Neue These Kaikō (The New Thesis: Star-Crossed) ismiyle gelecek Nisan’da yayınlanacak. Daha sonra, 2019 yılında ikinci sezon olarak The Legend of the Galactic Heroes Die Neue These Seiran (The New Thesis: Stellar War) isimli üç filmlik bir seri sinemalarda gösterime girecek.

 

Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These Kaikou İzle

The Legend of the Galactic Heroes, Amiral Reinhard von Lohengramm’ın ve Yang Wen-Li’nin kişisel hikayelerinin yanı sıra Galaktik İmparatorluk ile Serbest Gezegenler İttifakı arasındaki destansı çatışmayı izliyor. Seri, hali hazırda 10 ana roman ve dört yan hikaye ile 15 milyon kopya satmış ve Tanaka’ya Seiun Ödülü’nü kazandırmış bulunmakta. Son olarak; yazarın beşinci kitabı Kasım’da çıkacak olan Legend of the Galactic Heroes haricinde, The Heroic Legend of Arslan, Ryoko’s Case File, Sohryuden – Legend of the Dragon Kings, ve Tytania anime projesinin orijinal romanlarını yazdığını da belirtelim.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?