Fullmetal Alchemist ve Gin no Saji’nin Mangakasının Yeni Mangası

Fullmetal Alchemist ve Gin no Saji’nin Mangakası Hiromu Arakawa’nın Yeni Mangası

Fullmetal Alchemist ve Gin no Saji'nin Mangakasının Yeni Mangası

Ünlü seriler Fullmetal Alchemist, Arslan Senki ve Gin no Saji’nin mangakası Hiromu Arakawa’nın yeni mangası hakkında bilgiler gelmeye başladı diyebiliriz. Malumunuz mangakanın son çıkan serisi Gin no Saji’nin geçtiğimiz haftalarda 4 bölüm sonrasında final yapacağı açıklanmıştı.

Fullmetal Alchemist ve Gin no Saji'nin Mangakasının Yeni Mangası

Bu haberin ardından Gin no Saji’nin yayınlandığı dergi Shonen Sunday yeni sayısında hayranlardan mangakanın yeni hikayesini dört gözle beklemelerini istedi. Arakawa-san geçtiğimiz 5 yıl içinde Gin no Saji (Siver Spoon) mangası için düzenli bölüm verememiş pek çok ara söz konusu olmuştu. Mangaka bu durumu Web Sunday internet sitesinde şöyle açıkladı:

”Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca eşim ve çocuğum tedavi edilemez bir takım hastalıklara maruz kaldı bu nedenle yüksek maliyetli tıbbi tedaviler, evraklar ve işlemler yüzünden elim kolum bağlandı. Bir kez daha Japon sigorta sisteminin ne kadar harika olduğunun farkına vardım. Öyle ki kan bağışı yapmayı düşündüm.”

Fullmetal Alchemist ve Gin no Saji'nin Mangakasının Yeni Mangası

Mangakanın bu ifadelerinden de anlaşılıyor ki sanatçı oldukça zor günler geçirmiş. Bizler de kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletirken umarız mangakanın yeni başlayacağı seri kendisine şans getirir.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?