Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes’i Hayatını Kaybetti

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes’i Keiji Fujiwara Hayatını Kaybetti

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes'i Hayatını Kaybetti

Air seslendirme ajansı seiyuu dünyasının önemli isimlerinden biri olan Keiji Fujiwara’nın ne yazık ki kanser nedeniyle 12 Nisan günü 55 yaşında hayatını kaybettiğini açıkladı. Sanatçı adına aile arasında bir cenaze töreni düzenlendi.

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes'i Hayatını Kaybetti

Sevilen seiyuu 2016 yılında belirsiz bir hastalık sebebiyle tedavi için seslendirme kariyerine bir müddet ara vermiş, 2017 yılında ise yavaş yavaş işe geri dönmeye başlamıştı. Ancak tüm bu sevindirici geri dönüşe rağmen sanatçı erken yaşta hayata gözlerini yumdu.

Fullmetal Alchemist Serisinin Maes Hughes'i Hayatını Kaybetti

Pek çoğumuz seiyuunun kendisini başta Fullmetal Alchemist serisinde kızına düşkün baba, Roy Mustang’ın sağ kolu olan Maes Hughes karakteri ile tanımıştık. Sanatçı ayrıca Hunter x Hunter serisinde Leorio Paladiknight, Gintama serisinde Zenzou Hattori, Baccano! serisinde Ladd Russo, Ao no Exorcist serisinde Shirou Fujimoto, Crayon Shin-chan serisinde Hiroshi Nohara ve Final Fantasy VII’te Reno gibi pek çok önemli karaktere hayat vermişti.

Öte yandan seiyuunun çalışma arkadaşları da sanatçının kaybı için üzüntülerini dile getirdi. Fullmetal Alchemist serisinde Edward Elric karakterini seslendiren Park Romi Twitter adresinden ”Daha şimdiden… Neden…” diyerek sanatçının genç yaşta göçüp gitmesine üzüldüğünü belirtti.

Hunter x Hunter serisinde Gon karakterini seslendiren Megumi Han ise ” Daha geçen gece yayımlanan, Hunter x Hunter’da Keiji-san’ın yani Leorio’nun veda ettiği bölümü izliyordum. Her zaman ailesini, meslektaşlarını ve arkadaşlarını düşünen biriydi. O yüzden ” tutkulu ” kelimesi sana çok yakışıyor. Hocamı çok seviyorum. Bana her zaman ”Sevgili Alın” başlıklı e-postalar gönderdiğini hatırlıyorum. Sesini pek çok kez duydum ama Keiji-san benim için sonsuza kadar Leorio olarak kalacak.” diyerek akıl hocası olarak gördüğü usta sanatçıyı böyle yâd etti.

Böylesi önemli bir sanatçının bu genç yaşta hayatını kaybetmesi gerçekten üzücü. Seiyuunun hayranlarına ve ailesine baş sağlığı dilerken Fullmetal Alchemist serisinde Roy Mustang’ın şu meşhur sahnesi akıllara geliyor…

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?