Fruits Basket Mangasına Yeni Anime Geliyor

Takaya Natsuki’nin Fruits Basket Mangasına Yeni Anime Geliyor

Fruits Basket Mangasına Yeni Anime Geliyor

Hana to Yume dergisinde Takaya Natsuki’nin çok sevilen manga serisine yeni bir anime adaptasyonunun geleceği haberi verildi.

Aşağıda derginin kapağında yer alan haber “zenpen” yani “tüm hikaye” olarak ifade ediliyor. Öte yandan bu yeni animenin televizyon serisi mi yoksa film mi olacağı henüz belli değil. Buna rağmen pek çok hayran habere şimdiden çok sevindi.

Fruits Basket Mangasına Yeni Anime Geliyor

Fruits Basket mangası 1998-2006 yılları arasında 23 cilt olarak yayımlanmış, seri 2001 yılında ise anime serisine uyarlanmıştı. Mangaka 2015 yılında ise bir nevi serinin devamı olan Fruits Basket Another isminde yeni bir manga serisine başladı. Ancak mangaka manganın gelecek bölümünde bu seriyi de finale bağlamak istediğini belirtti.

https://www.animefantastica.com/wp-content/uploads/Fruits-Basket-2.jpg

Eserin hikayesinden bahsedecek olursak;

Tohru annesi ile beraber yaşayan sevimli, hayat dolu ve sevecen bir lise öğrencisidir. Gelin görün ki Tohru annesini bir trafik kazasında kaybeder. Bu acı olayın ardından büyükbabası ile yaşamaya başlayan Tohru çok geçmeden hem evi tadilatta olan büyükbabasına yük olmak istemediğinden hem de akrabalarının dedikodularından ötürü burada daha fazla kalmaması gerektiğine karar verir.

Böylece ormanın içinde bir çadırda yaşamaya başlar. Ancak hayat Tohru’ya yine acımaz ve genç kız akşam işinden döndüğünde çadırını bir toprak kayması sonucu yerle bir halde bulur. Aslına bakarsanız Tohru’nun yaşadığı bu arazi okulunun en yakışıklı ve zengini olan gizemli ”Prens” Sohma Yuki yani Sohma ailesine aittir. Yuki ve kuzeni ünlü yazar Sohma Shigure Tohru’yu çadırı yıkılmış ve bitkin düşmüş bir halde bulur. Onu evlerine alıp iyileştiren ikili Tohru’ya büyükbabasının evinin tadilatı bitene kadar bu evde yaşamasını teklif ederler. Aslına bakarsanız Tohru’dan istedikleri tek şey vardır; bulaşık ve çamaşır yığını arasında kalmış bu pislik içindeki evi biraz da olsa çekip çevirmesidir. Böylece Tohru Sohma ailesi ile birlikte yaşamaya başlar. Ama Tohru’nun bilmediği bir şey vardır: Karşı cinse sarıldıklarında Zodyak hayvanlarından birine dönüşen Sohma ailesi 500 yıllık bir lanetin içindedir. Bakalım Tohru’nun engin sevgisi ve sakin doğası Sohma ailesini değiştirebilecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?