Fairy Tail 468 İncelemesi

Fairy Tail 468. Bölüm İncelemesi

Geçen bölümdeki saçmalamadan sonra içimde ufak bir umut vardı. Belki Mashima-sensei geçmişte yaptığı hataları yapmaz, belki durumu toparlar, belki Fairy Tail 468 beklediğimden daha iyi olur diye düşünüyorum.

Ne kadar da yanılmışım.

Bir önceki bölümü kısaca hatırladığımızda, Aquarius tarafından kurtarılan Lucy vardı. Kaldığımız yerden devam ediyoruz Fairy Tail 468 ile. Tahmin edebileceğimiz gibi Aquarius açıklamalarına başladı hızlı bir şekilde. Anlıyoruz ki, anahtar yok olsa bile 1 yıl sonra yeni anahtar dünyadaki yerini alabiliyor. Böylece aslında anahtara bağlı ruh, anahtar yok olsa bile ölmüyor ve 1 yıl sonra çevrimdeki yerini geri alıyor. Bir şekilde kabul edilebilir bu açıklama okuyucu tarafından. Yani tam 1 yıllık bu süreç fazlasıyla uygun gözüküyor bizim durumumuz için, biraz da zorlama. Ancak, yine de anahtarların devamlılığı açısından kabul edilebilir bir açıklama diyebiliriz. Benim şahsi görüşüm ise “meh” oldu.

Öğrendiğimiz diğer bir konu da, geçen bölümde sorguladığımız anahtarsız gelme olayı oldu. Ruh Kralı (Spirit King) kendi güçlerini kullanarak Aquarius‘un dünyaya geçebilmesini sağlamış. Burada aklıma takılan bir soru var; Ruh Kralı tüm vaktini Lucy‘yi gözleyerek mi geçiriyor? Bu mudur tüm olay yani?

Fazlasıyla yeni bilgi öğrendiğimiz bu bölümde, Brandish/Layla/Grami ve Aquarius arasındaki ilişki tüm açıklığıyla bizlere sunulmuş. Burada sevmediğim (hatta tam anlamıyla iğrendiğim) bir sayfa karşıma geldi. Mashima-sensei’nin neler yaptığını anlayamıyorum açıkçası. Köpek taklidi yapan, Aquarius tarafından aşağılanan ve onu sahibesi olarak gören bir Brandish vardı karşımızda. Karşımızda kurgusal/hayali bir hikaye olsa da bu sayfayı görmek gerçekten korkunç ve bir o kadar da çirkindi. Hikayenin gidişatı açısından da fazlasıyla tutarsız ve çelişkili bir Brandish sunuldu bizlere. Bir yanda kıtaları yok eden Brandish, diğer yanda da köpek taklidi yapan, yaltaklanan Brandish. Şimdi de bir anda Fairy Tail üyesi olacak. Kısa yoldan Spriggan 12, bir anda Spriggan 10 oldu. Sırf bu panellerden dolayı sanırım Fairy Tail okumayacağım artık.

Fairy Tail 468 oku

Neler oluyor?

Bu saçma panellerden sonra Grami‘nin ve Layla‘nın başına gelenleri öğreniyoruz. Zeref‘in planıyla aynı doğrultuda olarak Door of Eclipse‘in 400 yıl sonra Layla tarafından açıldığını gördük. Zeref‘in planını gerçekleştirmek için kapıyı ilk açan Anna oldu. Ardından kapının ikinci kez açılma vakti geldiğinde Layla karşımıza çıktı. Zeref‘in planının işlemesi için tabii ki bu kapının doğru zamanda açılması gerekiyordu. 400 yıl boyunca Heartfilia Ailesi, nesilden nesile bu kapıyı izledi ve bu görevleri Layla ile son buldu. Bu noktada sorulması gereken soru, bu kapıyı açmak için anahtarların kullanılması gerektiği halde Layla kendi anahtarlarını neden dağıttı? 400 yıldır sürdürdüğü aile geleneğini neden tehlikeye attı? Bunun ardında bizleri mutlu edecek bir hikaye olacağına kendimi inandırmak istesem de Mashima-sensei’nin kendi yazdıklarıyla ilgili zerre kadar fikri olmadığını düşünüyorum. Geçmişte elinde Rogue/Frosch, Gray/Silver gibi çok başarılı konular varken bunları tamamen görmezden geldiğini biliyoruz. O yüzden beklentilerimi minimum seviyelerde tutmayı tercih ediyorum.

Bunun ardından Layla‘nın (henüz öldüğü hikayede gösterilmese de) geçmişini öğreniyoruz. İlk bölümden beri Lucy‘nin annesi ile ilgili sıklıkla beklenti yaratıldığını düşününce, karşımıza anahtarlarını verdiği için kendi yaşam enerjisini kullanan biri çıkması biraz hayal kırıklığı oldu. Yıllardır oluşan beklentinin böyle sona ermemesi gerekirdi diye düşünüyorum. Yine yukarıdaki gibi düşünüyor ve altında başka şeyler varsa bile Fairy Tail artık heyecanını kaybetmiş gibi gözüküyor.

Bölüm sona ermeden hemen önce bizlere 2 adet önemli nokta sunuluyor ve önümüzdeki bölümler için beklenti hissi yaratılıyor. Bunlardan ilki Aquarius‘un Lucy‘ye ona söylemesi gereken son bir şeyi daha olduğuydu. Diğeri de tabii ki baygın Natsu ve onu getiren Happy paneli oldu.

Fairy Tail 468 oku

Natsu?!

Baygın düşen Natsu ile ilgili olarak biraz teorilerde bulunmak istiyorum. Bunlardan ilki, bildiğimiz Zeref‘in planı doğrultusunda ejderhalar insanların içinde saklanarak hem onları Acnologia gibi olmaktan kurtarırken hem de onunla bir kez daha savaşma ve alt etme şansları olacaktı. Natsu da içinde kalan son gücü de kullandı. Bu durumda Natsu büyü enerjisini tüketmiş olabilir. İkinci teorim ise, Igneel‘in son gücünü kullanmasıyla onun korumasını kaybettiğini ve uyandığında çok farklı kişilikle aramıza dönme olasılığı oldu. İkinci bir Acnologia vakası mı bekliyor bizleri acaba?

Fairy Tail 468, beklentilerin fazlasıyla altında kaldı. Gereksiz ve aşağılayıcı panelleri, hikayedeki açık noktalar ve zorla hikayeyi uydurma çabaları insanın heyecanını öldüren nitelikte. Hem Aquarius hem de Natsu‘yla ilgili olarak beklenti hissi yaratılsa da genel olarak sınıfta kalan bir bölüm bizlere sunuldu.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?