Fairy Tail 466 İncelemesi

Fairy Tail 466. Bölüm İncelemesi

Fairy Tail 466, son birkaç bölümdür yakaladığı heyecanı başarılı bir şekilde sürdürmeyi başarırken, Zeref panelleriyle Fairy Tail yine mi saçmalayacak dedirtti.

Geçen bölümü hatırlayalım. Zeref ve Natsu karşı karşıya gelmiş ancak Natsu‘nun ölmesini istemeyen Happy savaşa müdahale ederek Natsu‘yu kaçırmıştı.

Bu karşılaşmanın hemen ardından başlayan Fairy Tail 466 ile Zeref‘in duygularındaki değişimi görüyoruz. Bir önceki bölümde ağlayan, gayet duygusal davranan, hatta 464’te herkese teşekkür, ölümü kucaklayan eden Zeref bir anda gitmiş, onun yerine yeni kıyafetlerini giyip insanlığı yok etmek isteyen biri gelmiş.

Fairy Tail 466

Zeref, neler oluyor sana böyle?

Her ne kadar artık öleceğine inanmamanın verdiği özgüven olsa da, bu kadar ani değişim bana çok mantıklı gelmedi. Bu açıdan, bu panellere biraz şüpheyle yaklaşıyorum. İster istemez acaba geçen bölümdeki her şey sadece rolden mi ibaretti diye düşünmeden edemedim. Ayrıca, kıyafetle mi imparator olunuyor? Neyse. Bu güzel bölümü Zeref‘in bu saçma panelleriyle harcamayalım ve hızlıca geçelim.

Hikayenin diğer tarafında ise Natsu ve Happy bizleri bekliyordu. Happy her ne kadar bencilce ve duygusalca davranmış da olsa, Natsu‘nun suçlamadığını aksine Happy‘nin yanında olduğunu görüyoruz. Geçen bölümde patileri yanan Happy‘nin bu bölümde patileri suya sokması ise çok hoş bir detay olmuş gerçekten.

Güney Fiore‘ye baktığımız zaman Wahl Icht ve Dimaria‘yı görüyoruz. Dimaria’da anlamlandıramadığım bir şey var. Diğer Spriggan 12 üyeleri gibi yıkımdan hoşlanmıyor. Onlar kadar kontrolsüz değil ve Brandish‘e karşı olan tavırları ilgi çekici. Brandish ve Dimaria‘nın geçmişiyle ilgili bir hikaye var diye düşünüyorum kesinlikle. Hatta uçuk bir teoride bulunursam kardeş bile olabilirler. Ayrıca, yeni bir Spriggan 12 üyesi daha gördük; Neinhart. Şu an için sadece siluetini görsek de savaşa katılmamasından, tek başına oturmasından ve de etrafında olan silahlara baktığımız zaman ilginç bir üyenin bizlere tanıtılacağına emin oldum. Ayrıca, Spriggan 12‘nin toplantısına katılmadığını da hatırlayalım. Fazlasıyla önemsemez bir tavır var gibi gözüküyor.

Fazla uçuk bir teori ama Neinhart, Gildarts olamaz mı?!

Fairy Tail 466

Kim bu Neinhart?!

Spriggan 12‘nin Fiore topraklarına ayak basmasıyla savaş da başlamış oluyor. Dimaria ve Wahl Icht karşısında Mermaid Heel ve Lamia Scale bulunuyor. Kuzey’de ise Sabertooth’u savaşırken görüyoruz. Eğer doğru hatırlıyorsam Blue Pegasus ve Fairy Tail üyelerinin bir kısmı da kuzey cephesinde savaşacaktı. Kuzey cephesinde, yeni bir Spriggan 12 üyesini daha tanıyoruz; Bradman! Henüz kullandığı büyü tipini bilmesek de insanları kolayca öldürebildiğini görüyoruz.

Fairy Tail 466

Spriggan 12’nin diğer bir üyesini daha gördük!

Bradman‘i incelediğimiz zaman yüzüne maske taktığını ve üzerinde bir çeşit zırh olduğunu görüyoruz. Ayrıca, maskeden çıkan nefesi de ilgi çekici. Havanın soğuk olmadığını ve kimseden o şekilde buhar çıkmadığını düşünürsek, maskenin altında insan olmama olasılığını göz önüne alalım derim.

Sanırım en çok heyecan verici savaş doğu cephesinde olacak! Bir yanda Four Heavenly Kings of Ishgar’ın üç üyesi ve Jura varken, diğer yanda God Serena, August ve Jacob Lessio var. Jacob Lessio, yine bu bölümde öğrendiğimiz Spriggan 12 üyeleri arasında.

Fairy Tail 466

Assassination Magic uzmanı Jacob Lessio! Biraz da mafya havası var.

Doğal olarak God Serena‘nın geri dönmesiyle bu cephedeki savaşta inanılmaz bir beklenti var. Ancak, beni heyecanlandıran God Serena değil, August! Bilinen -geçmiş ve günümüzdeki- tüm büyülerde uzman olan ve hepsini rahatlıkla yapabilen August‘u savaşırken görmek inanılmaz olacak!

Fairy Tail 466, Fiore topraklarındaki savaşla heyecanı başarıyla yükseltiyor. Ancak, bu bölümün en önemli anı savaş değil, Marin‘in Brandish‘e saldırması oldu! Brandish‘in oyuncağı durumunda olan ve durmadan aşağılanan, ezilen Marin, savunmasız ve büyü yapamayan durumdaki Brandish‘in boğazına sarılıyor!

Fairy Tail 466

Brandish ölüyor mu?!

Tamamen savunmasız ve çaresiz olan Brandish şu an için ölecek gibi duruyor. Ancak, Brandish‘in öleceğini düşünmüyorum açıkçası. Özellikle Zeref’in verdiği kararı, Spriggan 12 ve Fairy Tail arasındaki güç farkı, Lucy‘nin annesi ve Brandish‘in geçmişini de düşününce, Lucy‘nin Brandish‘i kurtacağını ve bunun sadakatte bir değişime yol açacağını düşünüyorum.

Her ne kadar Brandish‘in ölme olasılığını düşük görsem de, Mashima-sensei bu sahneyle beklentiyi başarıyla bir sonraki bölüme taşımış. Gerek savaş panelleri, gerekse de Brandish‘in ölüm sahnesini düşündüğümüzde (Zeref panellerini görmezden geliyorum) Fairy Tail 466 son 3 bölümdür yakaladığı heyecanı başarıyla bir sonraki bölüme taşıyor.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?