Fairy Tail 462 İncelemesi

Fairy Tail 462. Bölüm İncelemesi

Uzun süredir beklentilerin fazlasıyla altında kalan Fairy Tail, bir önceki bölümüyle birlikte okuyucularına biraz olsun umut vermişti. Fairy Tail 462 ise başarılı sayılabilecek bir hazırlık bölümü olarak karşımıza geliyor.

Alvarez İmparatorluğu‘nun ilk saldırısına karşı başarıyla savunmasını gerçekleştiren Fairy Tail yeni güne hazırlanıyor!

Yeni arc başladığından beri korkunç bir şekilde davranan ve daha önce bize gösterilen stratejik dehasından eser olmayan Mavis yine depresyona girmiş durumda. Bu konuya değinmeden edemedim açıkçası. Önceki bölümlerde neredeyse gözümüze sokulan Mavis şu an için gerçekten işlevsiz ve bir o kadar da başarısız bir lider olarak karşımıza geliyor. Zeref‘e olan hislerinden midir emin değilim ama bir anda bu kadar kötü bir şekilde sunulmasını gördükçe umarım Mashima-sensei bizleri şaşırtır diye düşünmek istiyorum.

Mavis‘in aşırı duygusallığına bu sefer Laxus müdahale ediyor. Laxus‘un bu müdahalesi ile görüyoruz ki önümüzdeki bölümlerde Laxus ve Wahl Icht karşı karşıya gelecek! (Hype hype hype!)

Fairy Tail 462. Bölüm

Laxus’un Wahl Icht ile savaşmasını sabırsızlıkla bekliyorum!

Bölümün üzerinde durulması gereken diğer bir nokta ise tabii ki Brandish. Brandish için ayrı bir paragraf açmak lazım. Daha önce de birazcık bilgilendirilmiştik. Lucy‘nin annesi Layla ve Brandish‘in bir geçmişi olduğu ve pek de hoş olmayan bir şeylerin yaşandığı izlenimi verilmişti okuyuculara. Bu paneller okuduktan sonra da ilk düşündüğüm Layla ve Brandish‘in arasında neler olduğu yakında ortaya çıkacak gibi! Ayrıca, kaç bölümdür ilgisiz ve sıkkın olan Brandish, ilk defa tam anlamıyla ciddi bir şekilde karşımıza geliyor. Yine bir hazırlık aşaması sona eriyor ve beklenti oluşuyor. Brandish ve Lucy arasında üç vakte kadar bir savaş gözüküyor.

Fairy Tail 462 Brandish

Upgrade edilmiş kaya parçası.

Beklenti hissini arttırmaya devam eden Fairy Tail 462, bu sefer savaş planını açıklıyor! Kuzey cephesinde Saber-Tooth ve Blue Pegasus yer alırken güney cephesinde Mermaid Heel ve Lamia Scale savaşa ilerliyor. Fairy Tail da tabii ki boş durmuyor! Kuzeye Mirajane, Elfman, Lisanna, Gajeel, Levy ve Lily yardıma gidiyor! Güneye ise Natsu, Gray, Juvia, Wendy ve Laxus gidiyor! Sanırım en çok sevdiğim grup burası oldu. Bu grupta bir de Gajeel olsaydı işte o zaman müthiş olurdu!

Doğal olarak Natsu ortalarda gözükmüyor. Sanırım Natsu‘nun ortadan kaybolmasına kadar gerçekten başarılı bir bölüm okuyorduk. Buraya kadar ne güzeldi Mashima-sensei, neden böyle yaptın?  Natsu‘nun ortadan kaybolmasının ardından onun yerini Erza alıyor, tüm yaralarına rağmen!

Kuzey ve güney cephesi şekillenmişken, batı ve doğu ile ilgili neler olacağını düşünmeden edemiyoruz. Tam bu noktada Mavis durumu açıklıyor ve bizi heyecana boğuyor! İlk defa işe yaradın Mavis! Doğuda Ten Wizard Saints‘in en güçlü 4 üyesini görüyoruz. Yani “Four Heavenly Kings of Ishgar‘ın üç üyesi karşımızda! Yine bir heyecan yine bir beklenti! Doğu cephesindeki savaşı görmek için gerçekten sabırsızlanıyorum.

Haritadan görebildiğimiz kadarıyla batı cephesinde ise Natsu tek başına ilerliyor. Fairy Tail 462, Natsu‘nun ortadan kaybolmasına kadar heyecan verici bir şekilde ilerler ve tam anlamıyla önümüzdeki bölümlerde bizi bekleyen savaş için harika bir ortam hazırlarken, Natsu‘nun tek başına saldırıya geçmesiyle bu heyecan bir anda sıfırlanıyor.

Fairy Tail 462

Natsu tek başına saldırıyor!

Bu noktada aklıma gelen birkaç teori var. İlki Gildarts ile ilgili. Eğer hafızam beni yanıltmıyorsa Gildarts batıya gideceğini söylemişti. Tek başına saldırıya geçen Natsu‘nun yardımına Gildarts gelecek diye düşünüyorum.

İkinci olarak Zeref ve Natsu arasındaki ilişkiyi yani END‘i hepimiz artık biliyoruz. Savaş tüm hızıyla ilerlese bile, Natsu‘nun yenileceğinin ve/veya nakamalarından birinin öleceğini düşünüyorum ve bu şekilde Natsu’nun içindeki güç (END) uyanacak ve artık Zeref ile Natsu arasındaki nihai savaşı görebileceğiz. Ayrıca, Acnologia‘nın da savaşa dahil olacağı zamanı bekliyorum.

Fairy Tail 462, başarılı sayılabilecek bir şekilde karşımıza çıkıyor. Her ne kadar bu bölüm sadece ve sadece hazırlık anlamı taşısa da, gerek savaş cepheleri, gerek Layla/Brandish‘in geçmişi gerekse de önümüzdeki bölümlerde gerçekleşecek savaşların heyecan ve beklentisiyle okuyucularını tatmin edecektir diye düşünüyorum. Her ne kadar Natsu’nun tek başına saldırısı tüm bu heyecanı azaltsa da, iki bölümdür güzel bir tempo yakalayan Fairy Tail’ın bu tempoyu başarıyla sürdüreceğine olan inancım fazlasıyla arttı.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?