Enen no Shouboutai Animesinden İlk Teaser

Enen no Shouboutai Animesinden İlk Teaser Yayımlandı!

Enen no Shouboutai izle

Mangası Ookubo Atsushi’ye ait Enen no Shouboutai (Fire Force) isimli serinin animeye uyarlanacağı haberinin ardından animeye dair ilk teaser yayımlandı.

David Production stüdyosunda hazırlanan animenin yönetmenliğini Yase Yuki üstleniyor. Serinin senaryosunda ise Haishima Yamato, karakter tasarımında ise Morioka Hideyuki yer alıyor. Öte yandan animenin seiyuuları detaylı olarak açıklanmasa da serinin ana karakteri Kusakabe Shinra’yı Black Clover animesinde Asta karakteri ile tanıdığımız Kajiwara Gakuto seslendirecek.

Kusakabe Shinra – Kajiwara Gakuto

Animenin hikayesinden bahsedecek olursak:

Kişilerin aniden alev almasına sebep olan açıklanamaz bir olay insanlığa hücum eder. Alevleri söndürmek için hayatını ortaya koy! Bilim-kurgu türünde bir itfaiyecilik savaşı!

Tokyo’da Güneş Çağı’nın 198. yılında özel itfaiye ekipleri, insanların “Infernal” isimli yaşayan şeytani yaratıklara dönüşmesi sonucu kendiliğinden alev alma denilen doğaüstü bir olaya karşı mücadele etmektedir. Infernaller ilk başlarda kendiliğinden alev alma vakaları olsa da daha sonraki nesiller insan şeklini koruyup alevleri kontrol etme yeteneğine sahip olmaya başlamıştır. Ayağını istediği zaman ateşleyebilmesi nedeniyle “Şeytan’ın Ayak İzi” lakabını alan Kusakabe Shinra isimli genç ise diğer alev kullanıcılarının, Infernalleri yok etmek için kurduğu Özel İtfaiye Şirketi 8’e katılır. Infernal yaratan bir güruhun ortaya çıkması ile Shinra on iki yıl önce ailesinin ölümüne neden olan gizemli bir yangının arkasındaki gerçeği gün yüzüne çıkarmaya başlar.

2015 yılında başlayan manga hala devam etmekte. Animenin ne zaman başlayacağı ise henüz belli değil. Farklı konusuyla ilgi çeken seri bakalım Soul Eater’ın başarısını yakalayabilecek mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?