Enen no Shouboutai 2. Sezon Tanıtım Videosu

Enen no Shouboutai Animesinin 2. Sezon Tanıtım Videosu ve Detayları

Enen no Shouboutai 2. Sezonun Tanıtım Videosu

İlk sezonu geçtiğimiz aralık ayında sona eren, mangası Atsushi Ohkubo’ya ait sevilen seri Enen no Shouboutai (Fire Force) animesinin 2. sezonundan bir tanıtım videosu yayımlandı.

Yeni sezonun açılış parçasına ünlü Japon şarkıcı Aimer ”SPARK-AGAIN” (videoda da dinlediğimiz üzere) isimli parçasıyla eşlik edecek. 2. sezonda adını Hanebado!, Carole & Tuesday ve Yuragi-sou no Yuuna-san gibi isimlerle duyurmuş seiyuu Miyuri Shimabukuro da yer alıyor.

Enen no Shouboutai 2. Sezonun Tanıtım Videosu

Can sıkıntısından hiç hoşlanmayan maceraperest Kasugatani Inka

Seiyuu seride Kasugatani Inka karakterini seslendirecek. Kasugatani ahbaplarıyla birlikte ”kendiliğinden alev alma” vakalarının meydana geldiği yerleri yağmalayan ve de can sıkıntısından hiç hoşlanmayan maceraperest bir kızdır. Yaşadığı bir olay sonrası Kasugatani’nin de güçleri uyanmaya başlar.

Enen no Shouboutai 2. Sezonun Tanıtım Videosu

Yeni sezonun yönetmenliğini (önceki sezonda Yuki Yase yönetmen koltuğunda idi) Tatsumi Minakawa üstleniyor. Yeni yönetmen, serinin senaryosunda da yer alıyor. Animasyon yönetmenliğine ise önceki sezonda da birlikte çalışan Yoshio Kosakai ve Morioka Hideyuki’ya Yumenosuke Tokuda da dahil olacak. Animenin seiyuu kadrosundaysa herhangi bir değişiklik yok. Serinin 2. sezonunun önümüzdeki yaz temmuz ayında gelmesi planlanıyor.

Enen no Shouboutai 2. Sezonun Tanıtım Videosu

Serinin konusunu hatırlatacak olursak:

Tokyo’da Güneş Çağı’nın 198. yılında özel itfaiye ekipleri, insanların “Infernal” isimli yaşayan şeytani yaratıklara dönüşmesi sonucu kendiliğinden alev alma denilen doğaüstü bir olaya karşı mücadele etmektedir. Infernaller ilk başlarda kendiliğinden alev alma vakaları olsa da daha sonraki nesiller insan şeklini koruyup alevleri kontrol etme yeteneğine sahip olmaya başlamıştır. Ayağını istediği zaman ateşleyebilmesi nedeniyle “Şeytan’ın Ayak İzi” lakabını alan Kusakabe Shinra isimli genç ise diğer alev kullanıcılarının, Infernalleri yok etmek için kurduğu Özel İtfaiye Şirketi 8’e katılır. Infernal yaratan bir güruhun ortaya çıkması ile Shinra on iki yıl önce ailesinin ölümüne neden olan gizemli bir yangının arkasındaki gerçeği gün yüzüne çıkarmaya başlar.

Enen no Shouboutai 2. Sezon Tanıtım Videosu

Öte yandan geçtiğimiz günlerde serinin mangakası Atsushi Ohkubo, Enen no Shouboutai’nin son manga çalışması olabileceğine dair açıklamalarda bulunarak pek kişiyi şaşırtmıştı. Serinin final aşamasına girdiğini söyleyen mangaka bakalım manga için nasıl bir son hazırlayacak?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?