2016’nın En İyi Anime Serisi Oylaması Sona Erdi

2016’nın En İyi Anime Serisi Sizin Tarafınızdan Belirlendi

2016’nın en iyi anime serisi anketinde bu yıl da pek çok anime serisi arasından en sevdiğiniz seriyi seçmeniz için sizlere imkan tanıdık. Geçen yıl olduğu gibi en iyi anime serisini belirlerken sezon sezon ilerledik. Her sezon için sizin tarafınızdan en iyi anime serisi finale yükseldi ve finalde bu 4 anime serisi kendi arasında yarıştı. Geriye dönüp bakacak olursak,

en iyi anime serisi

2016 kış sezonunun en iyi anime serisi olarak Boku dake ga Inai Machi ile Ajin kendi gruplarındaki oylamalarda en çok oyu aldı ve ikisi arasında gerçekleştirmiş olduğunuz oylamada Boku dake ga Inai Machi büyük bir farkla finale adını yazdırmayı başardı. Kısacası okurlarımıza göre kış sezonunun en iyi anime serisi farkla Boku dake ga Inai Machi seçildi.

İlkbahar sezonuna geldiğimizde daha çok popüler olmayı başaran anime serileri ile karşılaştık. Bunların arasından Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu ve Boku no Hero Academia finale çıkmak için yarışırken daha popüler olan Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu finale çıkarken hiç de zorlanmadı.

en iyi anime serisi

Yaz sezonunda ilginç bir sonuçla karşılaştık. Mob Psycho 100, Shokugeki no Soma: Ni no Sara, 91 Days ve D.Gray-Man Hallow gibi sevilen animeler arasından (Keşke Berserk için de aynı şeyi söyleyebilseydik) ReLIFE sizin tarafınızdan en çok beğenilen anime olarak seçildi ve finale yükselerek güzel bir başarı yakaladı.

en iyi anime serisi

Yılın son sezonu olan sonbahar sezonunda ise Japonya’da en iyi anime serisi dalında en çok ödülü almayı başaran Yuri!!! on ICE sizin seçimlerinizde epey gerilerde kaldı. Japonlarla zevklerinizin ne kadar değişiklik gösterdiğini bildiğimizden bu tür anketlerde size de söz hakkı vermek istiyoruz. (Japonya’da en çok satan, hayranlarının adeta taptığı Love Live! anime serisinin herhangi bir sezonuna sizden pek oy geldiğini dahi görmedik herhangi bir ankette.) Haikyuu!! 3. Sezon ve Drifters arasından seçiminiz Haikyuu!! 3. Sezon olunca finale yükselen son anime serisi de belirlenmişti.

en iyi anime serisi

2016’nın en iyi anime serisi final oylamasında 4 aday vardı belki ama son oylamada oyların çok büyük bir kısmı 2 seri arasında paylaşıldı. Elbette hangileri olduğunu biliyorsunuz. Boku dake ga Inai Machi ve Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu arasındaki çekişme son ana kadar sürdü. Gerçi arada sadece 22 oy varken bir tanesine kazanan diğerine kaybeden demek ne kadar doğru olur tartışılır. Ancak yine de sizin seçtiğiniz animeyi belirtmek gerekirse burun farkıyla Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu tarafınızdan en iyi anime serisi olarak seçildi.

blank

Herkesin zevkine saygı duymakla beraber, Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu daha popüler olmasının avantajını kullandığını görebiliyoruz. Crunchyroll ülke ülke 2016’nın en popüler animelerini açıklarken Türkiye için Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu’yu göstermişti. Dünyada anime sektörü popülarite üzerinden şekillendirilirken elbette oylamalarda da çok büyük bir etkisi oluyor.

Genelde herhangi bir konuda yorum yazan kişilerin ağırlıklı olarak olumsuz bir yorum yazması, yorumların çoğunun şikayet etmekten ibaret olması ve herhangi bir şeyi beğenenlerin daha çok sessiz kalması bu tür oylamalarda zevklerinizi daha çok ortaya koymanıza olanak sağlıyor. Oylamaya katılan tüm okurlarımıza ve aynı zamanda izlemediği halde oy kullanmayan okurlarımıza teşekkürler.

Eğer 2016’da pek anime izlemediyseniz ve izleyecek anime serileri arıyorsanız yazıda bahsi geçen serilerden türünü beğendiklerinize şans verebilirsiniz. Tabii kimse en çok hangi animeyi seveceğinizin garantisini veremez. Belki de size göre geçen yılın en iyi anime serisi oylamalarda hiç adı geçmeyen bir seri olacaktır. Ne de olsa bazen en çok popüler olacak seriler önceden belli olabiliyor. Hepimizin bu yıl çok daha beğeneceğimiz animelerle karşılaşmamız dileğiyle.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?