Elon Musk Anime Hayranı Çıktı

Elon Musk Anime Sevgisini İfade Etti

Elon Musk Anime Anime Hayranı

Elon Musk, ‘Your Name’ (Kimi no Na wa.) adındaki anime filmi için sevgisini tweeti ile belirtti. Tweetinde filmin fragmanı ile beraber ‘Love Your Name’ yazısını paylaştı. Yaklaşık bir saat sonra ise ‘It is time to create a mecha.’ (Bir mecha yaratmanın zamanı geldi.) yazısını tweetledi. Hatta kendisine ”weeblon musk” şeklinde cevap veren bir Twitter kullanıcısına ”Öhöm Elon-chan” şeklinde karşılık verdi.

Tweetlere buradan ulaşabilirsiniz. Mecha’nın ne olduğunu bilmeyenler için kısaca şöyle diyebiliriz: içine girilip kontrol edilen dövüşçü robotlar.

Elon Musk Anime Anime Hayranı Elon Musk Anime Sevgisi

Elon Musk kim mi? Elon Musk, araba üreticisi Tesla ve havacılık şirketi SpaceX dahil olmak üzere çok sayıda girişimde önemli rol oynayan çok meşgul bir iş adamı. Mühendislik geçmişi olan ve birçok ilginç fikirini gerçekleştirerek herkesi şaşırtan bir girişimci. Musk, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan gelen suçlamalara yanıt olarak, Tesla’nın başkanlığından ayrıldığı için bu günlerde biraz daha boş vakte sahip. Elon Musk’un Tesla yönetim kurulu başkanlığından neden ayrıldığı hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Anlaşılan Musk, serbest zamanını bizim gibi hayranı olduğu animeleri izlemek ile geçiriyor. Japon kültürünün parçası animeye hayran olan Musk, Japonların teknolojileri ile özleşmiş olan mechayı yaratmak istiyor. Teknoloji ile ilgilenen Musk gibi insanların animelere ilgi duyması hiç de şaşırtıcı değil.

Dünyadaki bütün ülkeler, her yıl yüzlerce milyar dolarlık silah ve savunma için para saçıyorlar. Aslında Musk’un düşündüğü mecha maalesef savaş gibi kötü amaçlar için harcanabilir, ya da uzaya gönderilip yararlı bir şekilde kullanılabilir. Musk’un tweeti ile bütün dünya gözünü ona çevirdi.

Sizce gerçekten mecha yapılabilir mi? Ya da gerçekten yapılmalı mı? Sevdiğimiz karakterler savaş makineleri haline gelebilir mi?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?