Drifters

Sıcak Sıcak

Drifters

Drifters anime izle

İsim: DRIFTERS, Drifters: Battle in a Brand-new World War

Tür: Aksiyon, Tarih, Seinen

Yayımlanma Tarihi: 07.10.2016

Kaynak: Manga (Hirano Kouta)

Yönetmen: Kenichi Suzuki

Yapımcı: Hoods Entertainment

Stüdyo:  Hoods Drifters Studio

Kapanış: Vermillion – Maon Kurosaki

““Marketten dönerken kendini fantastik evrende bulan genç” temalı animelerden sıkıldım” Aynen böyle yazmıştım Shuumatsu no Izetta’nın sıcak sıcak yazısında. Şimdi diyeceksiniz ki “Bıktın madem niye Drifters’a heyecanlanıyorsun?”. Haklısınız ama heyecanlanmam için tek bir isim yetti benim için; Hirano Kouta.

Tanıdık gelmediyse bir de şöyle deneyelim: Hellsing

Dikkatinizi çekebildiysem devam ediyorum. Drifters o bahsettiğim fantastik evrende geçen animelerin biraz benzeri biraz değişiği. Şöyle ki, yine ölüp de kendini fantastik bir dünyada bulan bir genç var ama bu genç Sekigahara Savaşı’nda ölmüş. Kendine geldiğinde ilk gördüğü insanlar Oda Nobunaga ve Nasu no Youichi. Yalnız bir şey kesin, o da bilinmedik ve tekinsiz bu dünyada büyük bir şeylerin döndüğü…

Drifters anime izle

Hikayeyi detaylıca baştan ele alalım; Shimazu Toyohisa, savaşın sonuna doğru amcasının kaçması için geride kalarak Ii Naomasa ve askerleri ile çarpışır. Ii Naomasa’yı ölümcül bir şekilde yaralasa da kendisi daha ölümcül yaralar alır ve yolda ölür. Kendini araf diyebileceğim bir yerde bir masanın karşısında gözlüklü bir adama bakarken bulur. Daha tam olarak nerede olduğunun idrakine varamadan başka bir dünyaya transfer edilir. Bu yeni dünyaya yarı ölü bir halde gelen Toyohisa’yı bulan elfler onu Drifter adını verdikleri diğer insanlara götürürler. Yaraları sarıldıktan sonra kendine gelen Toyohisa, daha kafayı toplayamadan karşısında neredeyse 20 sene önce ölmüş olan Oda Nobunaga ile, 400 küsur sene önce ölmüş olan Nasu no Youichi’yi görmesiyle kafasının karışıklığı daha da artar. Tek bilinen bir şey vardır, o da olanların kendi ellerinde olmadığı…

Drifters anime izle

Tarihi birkaç kahramanı tanıttıktan sonra ileriye dair çok az bir şeyleri çaktırıp bitiyor Drifters’ın ilk bölümü. Bende kalan ilk intibası Fate/Stay Night’taki gibi bir grup tarihi karakterin savaşını Hellsing Ultimate tarzı bir görsellikle sunacakmış gibi bir şey oldu. Ancak daha acayip karakterlerin ve tarafların bizleri beklediğini söyleyebilirim.

İzlememiş olanlar için Hellsing Ultimate, 13 bölümlük Hellsing serisinden sonra yapılmış bir OVA serisi idi. Yaklaşık 6 sene sürdü ve 10 bölümü ile mangayı neredeyse tamamen takip ederek final yaptı. Tarz olarak karanlık ve abartılıydı ve kan gövdeyi götürüyordu. Ekipten bazı kişilerin bu seride çalışmış olması ve tarz olarak da daha ilk bölümden bunu hissettirmeleri boşa değildir diye düşünüyorum (hatta ümit ediyorum diyelim).

Drifters anime izle

Karakterlerin hareketlerinin ve tepkilerinin yer yer abartılı, hatta sahnelerin kompozisyonunun bile zaman zaman abartılı olması bazı izleyicileri seriden soğutabilirmiş gibi geliyor. Ayrıca bazı yerlerde gereksiz yere eğlenceli olmaya çalışması da sahnelerin akıcılığını bozuyor. Tasarıma dair çok bir şey göremesek de bazı sahnelere gösterilen özen hoşuma gitti. Karakter tasarımları -hatta sahneler- de mangasını andırıyor diyebilirim.

Drifters anime izle

Ses sanatçılarının seçimi ise çok iyi. Toyohisa’yı Yuuichi Nakamura (Tomoya – Clannad), Nobunaga’yı Naoya Uchida (Madara – Naruto), Youichi’yi ise Mitsuki Saiga (Yoite – Nabari no Ou) seslendiriyor. Maon Kurosaki’nin söylediği kapanış şarkısını beğendim ancak hazırlanan klibi daha çok beğendiğimi söylemek durumundayım.

Drifters anime izle

Drifters, birbirinden farklı tarihi figür ile dolu farklı bir yapım. Hellsing Ultimate’e benzer görselliği ve abartılı çizimleri bizleri bol kanlı ve epik anlarla karşılaşacağımız bir seri olacağını haber verir nitelikle. Kendi adıma devamını merak ediyorum ancak ilk bölümün fazla bir şey söylememesi bizleri spekülasyonlar yapmaya ve teoriler üzerinden heyecanlanmamıza sebep oluyor.

Drifters anime izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?