Dragon Ball Filmi Harika

Hangi mangaka filmi çok beğendi?

dragon ball z battle of gods

IMAX salonlarında gösterime giren ilk anime filmi olması, Japon hükümetinin sağladığı maddi destek gibi konularla daha çıkmadan önce bile kendinden oldukça söz ettiren Dragon Ball Z: Battle of Gods oldukça olumlu eleştiriler alıyor. Tüm karakterleri kullanabilmek için bu zaman dilimini (manganın 517 ve 518. bölümlerinin arası) seçtiğini belirten Akira Toriyama, her şeyin olması istediği gibi sonuçlandığını belirtti. Dokunaklı hikayeler yazmakta iyi olmadığını belirten ve bu nedenle romantizm konularına girmeyip hikayeyi basit tutarak herkesin eğlenebileceği bir film ortaya çıkardığını söyleyen Dragon Ball’un yaratıcısı, her şeyi kendisi çizmek zorunda kalmadığı için ise mutlu olduğunu esprili bir şekilde ifade etti.

Dragon Ball Z: Battle of Gods filmini en çok destekleyen mangaka ise beklenileceği üzere Tite Kubo oldu. Öncelikle yeni editörüne “Merhaba” diyen Tite Kubo, Dragon Ball Z: Battle of Gods ile ilgili olarak, filmi çok beğendiğini, özellikle ikinci yarısının harika olduğunu söyledi. Toriyama Sensei’nin, Tite Kubo ve Bleach ile ilgili övgülerinden sonra her fırsatta benzer şekilde karşılık veren Kubo Sensei, Dragon Ball’u genel olarak “Şaheser” diye nitelendirdi.

Dragon Ball Z: Battle of Gods başta ABD olmak üzere diğer ülkelerde de merakla bekleniyor ve her zaman olduğu gibi, anime filminin Türkiye’ye gelme ihtimali de yok gibi.

Hızlıca Paylaş!