Dr. Stone 3. Sezon Dr. Stone: New World

Dr. Stone 3. Sezon Dr. Stone: New World Detayları

Jump Festa 2023 etkinliğinde Dr. Stone 3. Sezon olan Dr. Stone: New World için yeni bir tanıtım videosu paylaşıldı. Video, Dr. Stone 3. Sezon ( Dr. Stone: New World ) anime serisinin Nisan 2023’te prömiyer yapacağını doğrular nitelikte.

Jump Festa etkinliğinde paylaşılan bilgiler, Dr. Stone hayranlarını oldukça sevindirmiş gözüküyor. Yeni tanıtım videosu bir yana dursun aynı zamanda seslendirme kadrosuna da Maaya Sakamoto’yu (François) – Demon Slayer’dan Lady Tamao karakterine hayat vermekte – katan Dr. Stone şimdiden merak uyandırmaya başladı.

Dr. Stone Konusu

2017 yılında günlerden bir gün nedeni bilinmeden tüm dünyaya yayılan yeşil bir ışık sonucu 3700 yıl boyunca insanlar taşlaşmışlardır. 3700 yıl sonra hikayedeki ana karakterimiz İshigami Senku etrafındaki taştan kabuk kırılarak hayata döner.

Dr. Stone 3. sezon izle Dr. Stone: New World izle

Tam bir bilim insanı olup her şey hakkında bilgisi olan karakterimiz Senku döner dönmez insanları taşlardan kurtarmanın ve geri döndüğünde neredeyse eski dünyadan hiçbir izin kalmadığı bu ilkel dünyada bilimi kullanarak dünyayı kurtarmanın derdine düşer.

Senku taşların gizemini çözerek onları nasıl kıracağını öğrendikten sonra ilk işi kendi gibi cılız olmayan ve ona kas gerektiren işlerde yardım edebilecek arkadaşı Taiju’yu canlandırır. Bir takım olaylar gelişir ve daha fazla kas gücü için “En Güçlü Liseli Primat” ünvanına sahip Tsukasa Shishio’yu da canlandırır. Olaylar da aslında tam burada başlar. Senku bilimin ışığında dünyayı yeniden aydın günlerine döndürmeyi hedeflerken Tsukasa bu olay gerçekleşirse tekrar zengin ve işçi sınıflarının ortaya çıkacağını, dünyanın düzeninin tekrardan bozulacağını savunur ve iki karakterin birbirleri arasındaki savaşı bu şekilde başlamış olur.

Dr. Stone ilk sezon 2019 yılında yayınlanmış ve Dr. Stone 2. Sezon olan Dr. Stone: Stone Wars 2021 yılında sona ermişti. Bunun dışında Dr. Stone: Ryuusui adlı özel bir bölüm de yayınlanmıştı. Animenin uyarlandığı manga Dr Stone ise 7 Mart 2022 tarihinde sona ermişti. Dr. Stone 3. Sezon olan Dr. Stone: New World manganın sona ermesinden yaklaşık 1 yıl süre sonra başlamış olacak.

Daha fazlası için anime.fantastica Instagram sayfasını takip edin!!!

Hızlıca Paylaş!