Demi-chan wa Kataritai

Sıcak Sıcak 

Demi-chan wa Kataritai

demi-chan wa kataritai izle


İsim: Demi-chan wa Kataritai, 亜人ちゃんは語りたい
Tür: Fantastik, Komedi, Okul, Seinen
Yayımlanma Tarihi: 08.01.2017
Bölüm Sayısı: Bilinmiyor
Kaynak: Manga
Mangaka: Petosu
Yönetmen:Ando Ryo
Senaryo: Takao Yoshioka
Stüdyo: A-1 Pictures
Başlıca Seiyuular: Hondo Kaede (Takanashi Hikari), Hikasa Yoko( Satou Sakie), Shinoda Minami(Machi Kyouko), Natsukawa Shiina( Kusakabe Yuki)
Açılış: Original. (オリジナル。)” by TrySail
Kapanış: Fairy Tale (フェアリーテイル)” by Sangatsu no Phantasia

Ando Ryo tarafından yönetilen ve hali hazırda Petosu tarafından mangası yayınlanan ve bir manga adaptasyonu olan Demi-chan wa Kataritai animesi sahip olduğu etiketlerle hep nasıl bir anime çıkabileceğini düşündürtmüştü bana. Konusunu duyduktan sonra gelmesini çok beklediğim bir seri haline gelmişti. Biraz hayal kırıklığı yok değil, ama ilk bölüm itibariyle yine de bir şans verebileceğimi düşündüm, şimdi size nedenlerini anlatmak istiyorum.

demi-chan wa kataritai izle

Ajin animesiyle daha da ısındığımız, animedeki adıyla “demi” insanlardan bahsediliyor animede; yani vampirler, başsız insanlar(dullahanlar), kar kadın ve de succubuslar var. Eminim bu çeşit anime ilerledikçe artacaktır. Animede bir nevi, onlara empatiyle yaklaşma ve onları daha yakından tanıma teması var. Zira, animenin zamanında demi insanlarla yaşamak gayet normal bir şey ve herkesçe seviliyorlar. Yavaş yavaş hakları arttırılıyor, hatta pozitif ayrımcılık bile söz konusu. Bir lisede çalışan Takahashi Tetsuo adındaki biyoloji öğretmeni de her zaman demi insanlarla çalışmak, onları daha yakından tanımak isterken üç tane yeni demi öğrencisi oluyor ve yavaş yavaş onlarla iletişimi ilerliyor.

Hali hazırda bir okul animesi olduğu için konunun ilerleyişini bölümler ilerledikçe ve ilişkiler derinleştikçe göreceğiz. İlk bölüm daha çok genel konu hakkında bir fikir Verdi bizlere. Sizleri bilmiyorum, ama konu bana oldukça orjinal geldi. Şuana kadar hep toplumun korktuğu veya dışladığı ajin animelerini görürken, ajinlerin insanlar tarafından Kabul edildiği, devletin bunu sağlamak için bir takım işlerle uğraştığı bir ortam söz konusu. Okul animelerini sevenler için de bu orjinal konu artı olabilir.

Şahsen rahatsız olduğum bir konu çizimler. Renkler çok güzel kullanılmış, özellikle animenin ilk sahnesi beni benden aldı. Yine de çizimlerin zayıflığı insanın gözünden kaçmıyor, belki anime sevildikçe ve bölümler ilerledikçe düzelir. Geçen sezon ve bu sezon bazı animelerde gördüğümüz yüksek kalite çizimlerden sonra bu bana azcık boş geldi açıkçası. Burda değinilmesi gereken bir konu da, animenin seinen etiketi. Çizimlerde seinen esintileri görmek isteyenlerin uğramaması gereken bir anime ama konu için doğal olarak gerekli bir etiket, her ne kadar karanlık bir işleniş olmasa da ^^

demi-chan wa kataritai izle

Anime, ana karakterlerimizden olan Takanashi Hikari’nin biyoloji öğretmeniyle olan karşılaşmasıyla başlıyor. Gerçekten çizilen en güzel sahne de bu olabilir! Sonrasında okulda başka bir öğrenci için yardım isterken tanışıyorlar. Bu sahnenin devamında Tetsuo bütün demi öğrencilerini görmüş oluyor. Hikari ile tanıştıktan sonra ajin olduğunu da öğrenince onu biyoloji sınıfına çağırıyor ve istediği zaman gelebileceğini söylüyor. İlk bölümde, ikinci bir demi kızımız da biyoloji sınıfına grime izni istiyor. Üçüncü demi olaya ne zaman dahil olacak henüz bilmiyoruz ama ikinci bölüm gibi gözüküyor. Bunun sonrasında, animenin konusunu da oluşturan günlük hayatları daha hızlı bir şekilde ilerleyecek gibi.

Oldukça kawaii denebilecek bir anime olacak gibi, ilk bölümden böyle bir yargı çıkarmak yanlış olmaz. Tetsuo’nun öğrencileriyle iletişimi harika ve demilere olan düşkünlüğü de oldukça ön planda. Spoiler olmaması için anlatamadığım ama animeyi şirinleştiren daha çok detay var. Biraz olsun ilginizi çekerse, izlemenizi tavsiye ederim. Yıllara damgasını vuracak olmasa da haftalık çerez listeme eklediklerimden oldu Demi-chan wa Kataritai. :)

demi-chan wa kataritai izle

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?