Death Note’un Bu Bölümü Anime ve Mangada da Olsaydı

Death Note Dizisinde Yine Anime ve Mangadan Farklı ve Etkileyici Bir Bölüm

*Bu yazı, diziyle ilgili spoiler içerir.

Death Note dizisi de sonuna geldi; çok yakında final bölümü yayımlanacak. Senaryosu farklı yazılan dizinin 10. bölümüyle birlikte cevabı merak edilen sorulardan bir tanesi daha yanıt buldu. Babası, oğlunun Kira yani uzun süredir aradığı suçlu olduğunu öğrenseydi ne tepki verirdi, neler yaşanırdı? Animeyi izlerken siz de bu sorunun cevabını merak etmiş olabilirsiniz. Merak edilen bu cevap, yıllar sonra Death Note dizisinde yer aldı. Üstelik oldukça da başarılı bir şekilde.

Death Note'un Bu Bölümü Anime ve Mangada da Olsaydı

Bu bölümü izlerseniz bir de hemen sonra Yagami Soichiro’nun animede öldüğü sahneye bakın. (29. bölüm) Aksini kaç kişi iddia eder bilemem ama ben de bahsi geçen dizideki sahnelerin senaryo olarak çok daha iyi ve etkileyici olduğunu düşünenlerdenim ve bu sahneleri animede görmeyi çok isterdim. Belki Death Note animesi pek çok kişide olduğundan da güçlü bir etki yaratırdı. Animeyle ilgili olumsuz eleştirilerin okları bildiğiniz üzere 26. bölümden itibaren serinin sonrasına çevrilmişti. “O olaydan” sonra birçok izleyici eski bölümlerdeki etkiyi bulamadı. Bu noktada dizi, baba-oğul ilişkilerine yoğunlaşarak oldukça iyi bir iş başardı ve izleyicide yine etki bırakabildi. Ayrıca dizide babasının hayatını kurtarmak için Death Note’u kullanıp Kira’ya dönüşen Yagami Light’ın ne kadar değiştiğini de net bir şekilde görebildik.

Death Note dizisinde farklı olarak güzel sahneler yer aldı şimdiye kadar. Açıkçası farklı senaryosu birçok izleyici gibi benim de beklentilerimi oldukça aştı. Tabii iyi değişiklikler kadar Near / Mello olayı gibi çoğunluğun beğenmeyeceği değişiklikler de olmadı değil. Bundan sonra en büyük merak konusu elbette dizinin finali. Sizce finalde neler olacak?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?