Death Note Mangasına Yeni Bölüm Geliyor

12 Yıl Aradan Sonra Death Note Mangasına Yeni Bölüm Geliyor

Death Note Mangasına Yeni Bölüm Geliyor

Jump SQ. dergisi dünyanın en popüler serilerinden biri olan Death Note mangası için 87 sayfalık yeni ve özel bir bölümün geleceğini açıkladı. Hikayesi Ohba Tsugumi’ye, çizimleri ise Obata Takeshi’ye ait serinin yeni bölümü asıl hikaye sonrası Ryuk’un Ölüm Defteri’nin bir kez daha dünyaya düşmesi ile başlıyor. Manganın tek bölümlük bu yeni hikayesi şubat ayında Jump SQ. dergisinde okuyucu ile buluşacak.

2003-2006 yılları arasında 12 cilt olarak yayımlanan manga 2006 yılında 37 bölümlük bir anime serisine uyarlanmış ve büyük beğeni toplamıştı. Hatta animenin baş karakteri Kira’yı (Light Yagami) seslendiren Miyano Mamoru bu rolü sayesinde Birinci Seiyuu Ödülleri’nde”En İyi Aktör” ve ”En İyi Acemi Aktör Ödül”lerine aday olmayı başardı. Anime severlerin ilk izlediği serilerden olan Death Note, birçok kişinin Miyano Mamoru ile tanışmasına vesile olmuş ve sanatçı özellikle o meşhur ”Kira Kahkahası” ile pek çok anime izleyicisinin gönlüne taht kurmuştur.

Animesinin yanı sıra meşhur seri 2006 yılında Death Note: The Last Name ve bir yan hikaye olan L change the WorLd isimli iki ayrı live action filmine uyarlanmıştı. Filmlerin yanı sıra 2015 yılında bir de live action dizisine uyarlanan manga yine hız kesmeden 2016 yılında Death Note Light up the NEW world isimli yeni bir live action filmine daha uyarlanmıştı. Japon yapımı bu kadar film ve dizi sonrası Amerika da bu hikayeye el atmaktan geri durmadı ve 2017 yılında Netflix yapımı bir Death Note filmi ortaya çıktı. Her ne kadar hayranlar tarafından yüz karası bir yapım olarak ifade edilse de…

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?