Death Note Live Action Dizisi Geliyor

Filmlerin ve Müzikalin Ardından Death Note Live Action Dizisi Geliyor

Death Note Live Action Dizisi

Anime-manga dünyasına adım atanların ilk göz ağrısıdır Death Note. Hikayesinin Tsugumi Ohba, çizimlerinin ise Takeshi Obata’ya ait olduğu manga sadece animeye uyarlanmakla kalmamış 2006 yılında baş rollerinde Tatsuya Fujiwara, Kenichi Matsuyama, Erika Toda gibi ünlü isimlerin yer alığı Death Note: The First Name ve Death Note: The Last Name isimli iki live action filmine uyarlanmış, ardından 2008 yılında isminde Dedektif L’in hayatının son 23 gününü ve son davasını konu alan bir başka live action film uyarlaması gelmişti.

Death Note Live Action Dizisi

Popülaritesini neredeyse ilk günkü kadar koruyan seri son dönemde ise hala sahnelenmekte olan Death Note The Musical isimli müzikal oyunu ile sevenlerin karşısına çıktı.

Death Note Live Action Dizisi

Daha ne kaldı derken Weekly Shonen Jump dergisi, hikayesi Nobuaki Enoki’ye ve çizimleri ise Takeshi Obata’ya ait Gakkyu Hotei isimli manganın yayımlanan bölümünün sonunda Death Note mangasının bu temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan bir live action dizisine uyarlanacağı haberine yer verdi. Haberde başka herhangi bir detay paylaşılmazken serinin hayranları şimdiden senaryonun nasıl olacağı, başrollerde kimlerin yer alacağı konusunda kafa patlatmaya başladı. Peki ya sizin bu gelişme hakkındaki düşünceleri neler?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?