Code:Realize: Sousei no Himegimi

Sıcak Sıcak

Code:Realize: Sousei

no Himegimi

Code:Realize: Sousei no Himegimi İzle

Tür: Romantik, Fantastik, Macera, Shoujo

Yayımlanma Tarihi: 07.10.2017

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Yamamoto Hideyo

Senaryo: Harada Sayaka

Orijinal Eser: Otomate

Firma/Stüdyo: M.S.C

Başlıca Seiyuular: Arsene Lupin (Maeno Tomoaki), Cardia (Hayami Saori)

Açılış: kalmia – Mia REGINA

Kapanış: twinkle – Cardia Beckford (Saori Hayami)

Japon oyun geliştirici ve yayımcısı Idea Factory firmasının dallarından biri olan Otomate şubesinden çıkışlı Code:Realize, shoujo türünde Sonbahar sezonunun ilgi çeken animeleri arasında yerini aldı. İlk bakışta hiçte yabancı gelmeyen karakter dizaynlarının arkasında yılda 3-4 adet otome oyunu bazlı animeyi piyasa süren Idea Factory firması var. Bu tarz animelere birkaç örnek vererek konuyu pekiştireyim; Hakuouki Shinsengumi Kitan, Norn9, Amnesia, Diabolik Lovers. Idea Factory’i tanımlayarak Code:Realize animesinde bizi nelerin bekleyeceğini ve ne gibi beklentilerimiz olması gerektiğini az çok anlatmak istedim. Çünkü Idea Factory’nin Otomate kolu tamamen kadın seyircilere yönelik oyun ve anime yapımından sorumlu. ‘Birbirinin aynısı anime mi olur?’ demeyin, oluyor ve birçok kadın bu tarz animelere bayılıyor.

Code:Realize: Sousei no Himegimi İzle

Code:Realize: Sousei no Himegimi, Endüstriyel Londra’da vücudu zehirle kaplı bir kızın hikayesini konu alır. Dahi bir bilim adamı olan babasının deneylerinin bir sonucu olarak Cardia, vücudunda dokunduğu her şeyi eritebilen bir zehirle yaşamak zorunda kalır. Kasaba halkı tarafından canavar olarak çağrılan Cardia tüm canlılardan izole bir şekilde, babasının ardında bıraktığı köşkte kalır. Bir gün evi İngiliz askerleri tarafından kuşatılan Cardia, Kraliçe Victoria’nın emriyle kaçırılır fakat bu durum uzun sürmez. Cardia’nın peşinde İngiliz ordusu haricinde Arsene Lupin isimli ünlü hırsız da vardır. Arsene Lupin ve mühendis Impey, Cardia’yı İngiliz askerlerinin elinden kaçırır ve kendi kaldıkları şatolarına getirir. Burada Victor Frankenstein ile tanışan Cardia vücudundaki zehir hakkında bir takım şeyler öğrenir.

Code:Realize: Sousei no Himegimi İzle

Cardia’nın göğüsüne yerleştirilmiş olan ‘Horologium’ sonsuz güçte bir enerji kaynağıdır. Bu enerji kaynağını ele geçirerek Londra’ya terörist saldırısı planlayan karanlık bir örgüt Cardia’nın peşindedir. Lupin ve ekibinin görevi ise Cardia’yı güvende tutup, babası Isaac Beckford’un yerini bularak Hologium ve Cardia hakkındaki gerçekleri öğrenmektir.

Bir bakıma saçma ters harem shoujoları görmekten olsa gerek Code:Realize bende ters köşe yaptı. İlk bölüm karakter tanıtımları ve olay örgüsü içinde geçerken, ben animenin bu kadar kaliteli olmasının şaşkınlığı içindeydim. Öncelikle hikaye tarihi içerik ve steampunk temasıyla +1 öne geçiyor. Mekan olarak Endüstriyel Londra’nın seçimi ve tarihi kişilikler animeyi türünde ilginç kılan özellikler. Sonrasında ise karaktere işlenen derinlik ise ayrı bir atmosfer katmış animeye. Özellikle Cardia karakteri birçok shoujo animesinde alışılagelen şımarık-aktif ya da pasif-depresif kız özellikleri sergilemekten ziyade daha çok öz güvenini kaybetmiş, naif bir karakter olmasıyla baya ilgimi çekti. Diğer karakterler ise tarihi kaynaklardan bilinen ünlü isimler. Cardia karakterinin vücudunda zehir olmasına karşın kıyafetlerinin erimemesi gibi bir durumu da açıklayarak bu tarz animelerde yayınca yapılan mantık hatalarını en aza indirgemeyi başarmışlar.

Code:Realize: Sousei no Himegimi İzle

Code:Realize: Sousei no Himegimi, Otome Game uyarlaması olduğu için kadın karakter farklı rotalarda diğer bütün erkek karakterlerle romantizm yaşıyor fakat bu anime uyarlamasında daha çok Lupin rotasından gidilecek gibi görünüyor. Umarım öyle de olur!

Code:Realize: Sousei no Himegimi İzle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?