Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki

Sıcak Sıcak

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki İzle

İsim:  Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki, ケイオスドラゴン 赤竜戦役

Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü

Yayınlanma Tarihi: 02.07.2015

Bölüm Sayısı: 12

Yönetmen: Masato Matsume

Senarist: Katsushi Oota

Karakter Tasarım: Shoko Takimoto

Başlıca Seiyuular: Marina Inoue, Soma Saito, Miyuki Sawashiro, Maaya Uchida, Unshou Ishizuka, Haruka Terui, Houchuu Ootsuka

Firma/Stüdyo: FUNimation, Silver Link

Açılış: ISOtone – Natsumi Kon

Kapanış: Delta Decision – Miyuki Sawashiro, Haruka Terui ve Maaya Uchida

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki, heyecanla beklediğim yaz dönemi serilerinden biriydi. Tanıtım videosu, karakterleri ve açılış müziği oldukça ilgimi çekmişti. Ama ilk bölümüyle biraz karamsar bir başlangıç yaptığını düşünüyorum. Bunun nedenini de konunun acı olaylarla örülü olmasına bağlayabiliriz. Ama aynı zamanda her ne kadar fantastik yapımların çok bilinen ejderha ögesi kullanılmış olsa da özgün bir konusu olduğu gerçeğini de değiştiremeyiz. Hikaye içerisinde gereksiz olarak görünen bazı başlıklar, animenin ortalarına doğru yazı olarak bizlere aktarılmış. Ama yazı şeklinde aktarılmaktansa olay örgüsü içerisinde anlatılsaydı, bir çok yersiz kafa karışıklığının önüne geçilebilirdi diye düşünüyorum. İkinci bölümü izlediğinizde konu daha bir oturmaya başlıyor ve soru işaretlerinize yavaş yavaş cevaplar bulabiliyorsunuz. Karakterlerin ilginç tasarımları, farklı kişilikleri ve bir çoğunun doğaüstü güçlere sahip olması da izleyicide heyecanı yüksek tutmada işe yaramış bence. İkinci bölümde her bir karakterin gücü hakkında biraz daha fazla bilgi ediniyoruz ki bu da animenin ilerleyen bölümlerinde olayların çok daha ilginç bir hal alacağının göstergesi gibi gözüküyor.

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki İzle

Nil Kamui

Animede yazılı kısımda bize aktarılan bilgiler olayların baş gösterdiği Nil Kamui adlı küçük bir ada ülkesi hakkında. Yoğun büyü enerjisine sahip Nil Kamui, Koruyucu Tanrı olarak düşündükleri, 7 Ejder’den biri olan Kızıl Ejder tarafından korunuyor. Nil Kamui’nin Kızıl Ejder’in kanını taşıdığı söylenen ve Koushouku olarak anılan kraliyet ailesi ise insanüstü güçlere ve ilahi korumaya sahip bir gruptan oluşuyor. Kraliyet ailesinin bu kana sahip olduğunun tek kanıtı da Ryugatou isimli ejder kılıcı. Bir gün ülke Kouran tarafından işgale uğruyor ve topraklarının üçte birini kaybediyor. İşgal sonucunda dost bildikleri Donatia’ya sığınan insanlar sadece kapalı kapılarla karşılaşıyor ve savaş sırasında Nil Kamui toprakları gitgide bölünmeye başlıyor. Bunlar yetmezmiş gibi deliye dönen Kızıl Ejder, kim olduğunu gözetmeksizin birçok insanın canına kıyıyor. Ve geriye krallığı yok edilmiş, Kouran yönetiminde ve korku içerisinde savaşın etkisinden kurtulmaya çalışan insanlar kalıyor.

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki İzle

Yetimhanedeki Çocuklar ve Ibuki

Savaşta ailesini kaybeden birçok çocuk eski bir yetimhanede kalıyor. Bu çocuklardan biri de yok edilen krallığın soyundan gelen Ibuki. Ne ironiktir ki arkadaşlarını ve insanları korumak isteyen Ibuki, Kızıl Ejder’le anlaşma yapıyor ve anlaşmanın geçerli olabilmesi için en yakınındaki kişileri feda etmek durumunda kalıyor. İşte tam burada Fullmetal Alchemist animesinin eşit takas prensibini saygıyla anıyoruz tabii. Karakterin masumluğunu korumak adına birini seçme yükünün çoğunluğunu ondan almış olsalar da anime boyunca bir çok beklenmedik ölümler göreceğimizin sinyali de ilk bölümden veriliyor.

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki İzle

İlk İki Bölümde Olan Karakterler

Ibuki’nin çevresinde onu destekleyen ya da niyetini pek anlayamadığımız birkaç ilginç karakter var. Bunlardan biri Donatai’nın ödüllü kara şovalyelerinden biri olan Soirot Clasbari. Bu karakter, Fate/Stay Night animesinden Saber ve Gilgamesh karakterlerine olan hem görünüş hem de yetenek benzerliğiyle ilgimi oldukça çekti. Bir de Kouran’daki dini bir örgütün suikastçisi olan Ro Chenfa var. Elinde taşıdığı tabutla pek de iç açıcı bir karakter olmasa da gizemli oluşuyla animeye oldukça ayrı bir hava katıyor.  Bir çok animede olduğu gibi beyaz saçlı ana karakterimiz Ibuki’yi destekleyen, lacivert saçlı bir karakterimiz var. Fugaku adındaki bu karakterin neden olduğu, gelişen bazı olaylar sonucunda Ibuki’nin zorunlu kral olma macerası başlıyor diyebiliriz.

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki İzle

Fugaku

İlk bölümün yer vermediği ama ikinci bölümde dinleyebildiğimiz açılış ve kapanış şarkılarını da sizler için buraya bırakıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=nSCMaZDaeF8

https://www.youtube.com/watch?v=WLppdDg6jJY

İlk bölümüyle değil ama ikinci bölümüyle bana oldukça ümit vaat eden bir anime oldu. Gitgide daha iyi olacağını düşünüyorum.

Chaos Dragon: Sekiryuu Seneki İzle

Hızlıca Paylaş!