Castlevania’nın Yapımcısından Devil May Cry Serisi Geliyor

Netflix Castlevania’nın Yapımcısından Devil May Cry Anime Serisi Geliyor

Capcom’un popüler oyun serisi Devil May Cry, Castlevania’nın yapımcısı Adi Shankar tarafından animeye uyarlanacak. Shankar bu projesini, video oyunları hakkında haberler yapan bir internet sitesi olan IGN’ye açıkladı.

Shankar, IGN ile olan röportajında; ”Devil May Cry’ın haklarını aldım yani Hollywood bu yapımı da batırmayacak. Devil May Cry, şimdi ‘Bootleg Multiverse’ dediğimiz şeyde Castlevania’ya katılacak.” dedi. Yani Devil May Cry ve Castlevania ortak bir evrende geçecek. Shankar, Venom, The Punisher gibi serilerde yine ”Bootleg Universe” diye adlandırılan ortak evrende geçen ve genellikle grafiksel olarak şiddet içeren kısa film serileriyle kötü bir şöhret kazandı. Fakat bu filmlerin hakları yapımcıda değil.

Haftalardır yapımcının Nintendo’nun popüler oyun serisi olan The Legend of Zelda’nın yapımcılığını üsteleneceği söylentileri vardı. Fakat yaptığı açıklama ile farklı bir oyun stüdyosunun farklı bir serisinin üzerinde çalıştığı netlik kazandı.

Castlevania'nın Yapımcısından Devil May Cry Serisi Geliyor

 

Shankar, Castlevania serisinin 2 sezonunun yapımcılığını yaptı ve geçtiğimiz günlerde 3. sezon onaylandı. Yapımcı, Castlevania’nın gidişatından çok memnun ve hayranlarından çok destek alıyor.

Sizce bu seri nasıl olacak?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?