Captain Harlock: Tema Şarkısı

ONE OK ROCK – Be the light

Mangaka Leiji Matsumoto’nun eseri Space Pirate Captain Harlock’un 7 Eylül 2013’te vizyona girecek olan anime filmi için tema şarkısı belli oldu. Şarkıyı alternative rock, pop punk türü üzerinde yoğunlaşan ve pek çok hayranı bulunan grup ONE OK ROCK üstleniyor. Şarkı ise grubun 6 Mart’ta çıkardığı Jinsei x Boku albümünün 13 parçasından biri olan Be the light isimli parça olarak belirlendi. İşte Be the light;

2005 yılında çıkış yapan grup sert canlı performansları ile popüler hale geldi. Öte yandan kısa süre önce Rurouni Kenshin live action filmine de The Beginning (yine Jinsei x Boku albümünden) isimli şarkılarıyla katkıda bulunan grup büyük beğeni toplamıştı. Şu sıralarda ise 6. albümleri Jinsei x Boku’nun tanıtımını yapmak amacıyla Japonya’da konser turları gerçekleştiriyorlar.

Jinsei x Boku (Albüm Kapağı) 

 

Tracklist:

1. Introduction~Where idiot should go~
2. Ending Story??
3. ONION!
4. The Beginning
5. Clock Strikes
6. Be the light
7. Nothing Helps
8. Juvenile
9. All Mine
10. Smiling down
11. Deeper Deeper
12. 69
13. the same as…

 

 

Captain Harlock anime filmin yönetmenliğini Aramaki Shinji, senaryosunu ise Fukui Harutoshi üstleniyor. Ayrıca Toei Animation’ın tarihindeki en pahalı proje olarak görülen filmin bütçesinin 30 milyon doları aştığı belirtiliyor.

 

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?