Boruto: Naruto Next Generations

Sıcak Sıcak

Boruto: Naruto Next Generations 1. Bölüm

Boruto: Naruto Next Generations 1. Bölüm izle

 

Tür: Aksiyon, Macera, Süper Güçler
Yayımlanma Tarihi: 05.04.2017
Yönetmen: Noriyuki Abe, Hiroyuki Yamashita
Yazar: Ukyou Kodachi
Firma/Stüdyo: Studio Pierrot
Başlıca Seiyyuular: Kokoro Kikuchi (Sarada Uchiha), Yuuko Sanpei (Boruto Uzumaki), Ryuuichi Kijima (Mitsuki), Junko Takeuchi (Naruto Uzumaki)
Açılış: “Baton Road” – KANA-BOON
Kapanış: “Dreamy Journey” – The Peggies

Bir devir kapandı, bir devir açıldı. Evet, giriş cümlemi böyle yapmak istedim çünkü Naruto dünya üzerinde bir “çağ”dan farksızdı. Boruto, bir nevi teselli ikramiyesi bizlere. Özellikle Naruto’yu bu seride “yan rol” olarak görmek biraz üzücü olsa da, Boruto’nun kişiliği de merak konusu. İlk bölümde, ilk sahnede Kawaki ile Boruto arasındaki mücadeleyi görüyoruz. Tabii ki büyümüş hallerini.

Kawaki’nin “Seni de 7. ‘nin yanına göndereceğim Boruto” tehdidinden sonra “Naruto öldü mü?” diye heyecanlandırdı fakat bu duruma ilişkin belli bir bilgi söz konusu değil. Naruto’yu bir yere hapsetmiş de olabilirler. Dünya barışını en güzel şekilde getirmeye çalışan Naruto’ya karşı bile yine düşmanlar var oluyorsa, kötü insanlar gerçekten var demektir. Kawaki’nin dış görünüşünden dost olduğu varsayımını çıkarmak biraz zor olsa gerek. Karanlık bir bakışa sahip ve kasvetli bir adam görüntüsüyle karşımıza çıkıyor Kawaki.

Boruto: Naruto Next Generations 1. Bölüm izle

Boruto ise büyümüş haliyle karşımıza çıkıyor. Oldukça yakışıklı görünen Boruto, çoğu kesim tarafından Minato’ya daha çok benzetiliyor. Naruto’nun küçüklüğü ile Boruto’nun küçüklüğünü kıyaslarsak, Boruto’nun daha yetenekli olduğunu söyleyebiliriz, hatta bu nedenle Minato’ya benzetiliyor olabilir. Boruto, henüz ninja akademisine başlamadan Kage Bunshin yaparken, Naruto mezun olduğunda anca öğrenebilmişti. Bu da Boruto’nun daha yetenekli olabileceği konusunda daha sağlam bir dayanak. Köyünü terk etmiş ninjalar genellikle alın bantlarını çizerler. Hatırlarsak, Itachi ve onun gibi birçoklarının da alın bantları çizikti. Burada Boruto’nun alın bandının da çizik olması kafalarda soru işaretleri yaratıyor.

Boruto: Naruto Next Generations 1. Bölüm izle

Köyü yıkılmış olarak görüyoruz ancak bu çok ilerideki bölümlerden bir alıntı olabilir.

Naruto’yu ramene olan düşkünlüğüyle tanımıştık. Boruto da hamburger sevecek gibi duruyor. Ayrıca Shikamaru’nun oğlu Shikadai de aynı babası gibi. Çocuk karakterler babalarına çekmiş gibi duruyor şimdilik.  Ayrıca Shikadai, Naruto’nun bakıcılık görevini de üstleniyor denebilir. Tren sahnesinde babasının üşengeç olduğunu bildiğimiz Shikadai, Boruto’ya “Yarınki törene geç kalma” diyerek bizleri şaşırtıyor.

Boruto ile Naruto’nun en büyük ortak özellikleri, korumacı olmaları. Sevdiklerine de tanımadıklarına da, baba-oğul korumacılar. Nitekim görüyoruz ki Boruto, Konoha’nın en büyük şirketi olan Kaminarimon’un veliahtı Denki’yi haraç kesen gruptan kurtarıyor. Ona her ne kadar kendisini savunması gerektiğini söylese de, cılız bacaklı Denki Boruto’ya özeniyor aslında. Onun gibi güçlü, yetenekli ve cesur olmak istediğini hareketlerinden anlıyoruz. Denki’nin babası ise şirketin veliahtı olabilmesi için Denki’nin ninjutsu öğrenmesi konusunda ısrarcı. Açıkçası bana pek iyi bir karaktermiş gibi gelmedi bu adam. Çünkü sert tavırları ve dediğim dedik hareketleriyle biraz Danzou’yu da andırıyor. Denki ise babasından kabul görmek için güçlü olmaya karar veriyor. Nasıl güçlü olacağını düşünürken, bir yılan tarafından ısırılıyor.

Boruto: Naruto Next Generations 1. Bölüm izle

Bu konuda da oldukça teori mevcut. Çünkü Orochimaru Sasuke’yi dönüştürmek için onu kendisi ısırmıştı, yılanlarını kullanmamıştı. Bu durumda yılanın Orochimaru’ya ait olması, biraz uçuk bir hayal oluyor.

Ertesi gün, Boruto giriş törenine yetişmek için koşuyor. Yolda Denki ile rastlaşırken, onu uzaktan gördüğünde etrafında tuhaf bir çakra görüyor. Sonrasında ise büyük tartışmalara yol açan o büyük sahne geliyor.

Boruto: Naruto Next Generations 1. Bölüm izle

Boruto’nun sağ gözü. Byakugan olsa, göz çevresinde damarlanma olması gerekirdi ama Byakugan değil. Tenseigan üzerine teoriler yoğunlaşsa da, bir çeşit birleşme olabilir bu göz. Fark ettiyseniz, Boruto’nun yüzünde Naruto’da olduğu gibi çizgiler var. Kurama’nın çakrası Boruto’ya geçmiş de olabilir. Ama kardeşi Himawari ile çakrası paylaşılmış mı olacak, orayı zaman gösterecek.

Bölümün devamında, Denki’nin paralarla tuzak hazırlayarak haraç çetesini trene çektiğini görüyoruz. Böyle bir masumiyetten asla beklenmeyecek hareket yapmasının sebebi kuvvetle muhtemel aldığı ısırıktan kaynaklanıyor. İki kusurlu treni birbirlerine karşı hareket ettirip çarptırarak çetenin ölmesini isteyen Denki’nin unuttuğu bir faktör var: Boruto. Her yerden kurtarıcı edasıyla gelen Boruto, Denki’nin aklını başına toplayıp herkesin kurtulmasına yardımcı oluyor. Babasının onayını almak için hırslanan Denki’yi belki de babası bu şekilde güçlendirmek istiyordur.

Shikadai bile zamanında geldi ama Boruto da trenin yönünü akademiye doğru çevirdi. Şaşaalı bir giriş yapıp ilk günden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Zaten soyadıyla yeterince dikkat çekmişti ama haylaz Hokage’nin haylaz oğlu olduğunu kanıtlamış oldu böylece. Babasının Hokage yüzüne trenle gelen ve o yüzü mahvedebilen tek kişi o sonuçta. İlk bölüm, Kaminarimon şirketinin sahibinin zararı karşılama talebiyle sona eriyor. Oğlunun değiştiğini de sözlerine ekliyor ve Naruto’nun kendi gibi bir oğlu olduğu için gurur duyduğu o tebessümle ilk bölüme veda ediyoruz.

Akıllarda birçok soru işareti var. Boruto’nun daha önce filmleri de çıkmıştı ancak anime serisi tabii farklı bir durum. Babası gibi uzun zaman sonra mı güçlenecek yoksa dedesi gibi hemen güçlü mü olacak? Güçlenmek için karanlık yolları mı tercih edecek yoksa kendine güvenerek ninja akademisiyle sınırlı mı kalacak, henüz bilmiyoruz. Filler bir bölümle başlamasına rağmen karakterler hakkında genel bilgi vermiş oldu bize ilk bölüm. Akıcı, eğlenceli ve oldukça renkli bir bölümdü. Can sıkan noktalardan biri Naruto’nun yüzüne hasret kalmamız. Şimdilik Minato-Naruto sıcaklığını Naruto-Boruto ikilisinde henüz göremedik. Hatta Boruto babasından oldukça şikayetçi ama onun ne yollardan geçtiğini görse, yaşasa eminim ki fikirleri tamamen değişecektir. Biricik kardeşinin ve annesinin ihmal edilmesine dayanamayan bir Boruto görüyoruz. Hinata ise ailesine karşı olan duruşunu hiçbir zaman bozmuyor, bozmayacak gibi.

Son olarak, seri eğlenceli olacağa benziyor ama dramın nereden geleceği elbette belli olmaz. Yine ölümler göreceğiz ama teorileri bir kenara atıp zamana bırakıp görmek, hepimiz için daha iyi olacak gibi.

Boruto: Naruto Next Generations 1. Bölüm izle

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?