BOOM BOOM SATELLITES’tan Kawashima Michiyuki Vefat Etti

BOOM BOOM SATELLITES’ın Vokalisti Kawashima Michiyuki Vefat Etti

BOOM BOOM SATELLITES’ın resmi web sayfasında bugün, grupta vokalist ve gitarist olarak yer alan Kawashima Michiyuki’nin, 9 Ekim 2016 pazar günü sabah saat  5:12’de vefat  ettiği açıklandı. 2015 yılının ağustos ayında dördüncü kez nüks eden beyin tümörü ve bunun etkilerinden biri olan kısmi felçle mücadele eden Kawashima Michiyuki’nin kötüleşen durumu sebebiyle yine geçtiğimiz sene kasım ayında Osaka ve Tokyo’da gerçekleşecek BOOM BOOM SATELLITES konserleri iptal edilmişti. Cenaze hizmetleri ailesi ve yakınları tarafından gerçekleştirilecek olan Kawashima için BOOM BOOM SATELLITES kadrosu tarafından son bir veda etkinliği planlansa da etkinlikle ile alakalı detaylı bilgiler daha sonra paylaşılacak.

BOOM BOOM SATELLITES'ın Vokalisti Kawashima Michiyuki Vefat Etti

BOOM BOOM SATELLITES’ın Kawashima ile birlikte iki ana üyesinden biri olan, grubun basçısı ve programlamadan sorumlu isim, Kawashima’nın yol arkadaşı Nakano Masayuki‘nin, bu üzücü haberle alakalı olarak grubun resmi Facebook sayfasına bıraktığı mesaj ise boğazlarda bir yumrunun oluşmasına neden oluyor gerçekten.

“9 Ekim sabah saat 5:12’de BOOM BOOM SATELLITES’ın vokalisti Michiyuki Kawashima, yolculuğunun bir sonraki evresine doğru yola çıktı. Onun, nihayet  vücudunun tüm kısıtlamalarından kurtulmuş bir şekilde dünyada süzüldüğünü düşlüyorum. Onun ölümü bir trajedi değil; aksine ömürlük bir hedefin başarıya ulaşması ve mutlu bir son. Pek çok hayranımızın sevgisi, Michiyuki Kawashima ve BOOM BOOM SATELLITES’a kendi yolculuklarında destek oldu ve bizler, sayenizde gerçekten mutluyuz ve şanslıyız. Michiyuki Kawashima adına, tekrar tüm hayranlarımıza ve meslektaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Şimdiye kadar bizleri desteklediğiniz için teşekkürler. Tutku ve enerji ile hayatlarınızı yaşayın ve yaptığımız müziği, birlikte geçirdiğimiz zamanları ve sizlerle yakından paylaştığımız anıları koruyun (unutmayın).

Bir şey daha, biz BOOM BOOM SATELLITES’ız.”

BOOM BOOM SATELLITES'ın Vokalisti Kawashima Michiyuki Vefat Etti

Üstte Kawashima Michiyuki, altta Nakano Masayuki.

1997 yılında Avrupa’da ilk çıkışlarını yapan elektronik, alternatif rock tarzında müzik yapan grubun en son 2015 yılında 9. albümü “Shine Like A Billion Suns” çıkmıştı. Appleseed, Vexille: 2077 Nihon Sakoku, Bounen no Xamdou, Mobile Suit Gundam Unicorn, Ninja Slayer From Animation gibi pek çok anime için de müzik yapan grup, son olarak Studio Trigger’ın elinden çıkan Kiznaiver animesinin açılış parçasını seslendirmişti. Şarkının isim parçası olarak yer aldığı 22 Haziran 2016’da çıkan EP (Extended Play) de grubun son kaydıydı.

Japon müzik sektöründen henüz 47 yaşında parlak bir yıldızın daha kaymış olması gerçekten çok üzücü. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz bizler de.

Hızlıca Paylaş!