Boku no Hero Academia Mangasına Anime Serisi Mi Geliyor?

Boku no Hero Academia Mangasına Anime Serisi Mi Geliyor?

Boku no Hero Academia izle

Son dönemin popüler shounen serilerinden biri olan Hirokoshi Kohei’nin ünlü mangası Boku no Hero Academia (My Hero Academia) serisinin resmi Twitter hesabından dün bir resim eşliğinde manganın anime uyarlamasının geleceği haberi verildi. Ancak tweet çok geçmeden silindi. Paylaşılan resim ise 4 Kasım’da çıkacak olan serinin Jump Supporter Book kapağı idi. Manganın baş karakteri Midoriya Izuku’nun yer aldığı kapakta Boku no Hero Academia mangasının bir anime serisine uyarlanacağı haberi yer alıyordu.

Boku no Hero Academia izle

Weekly Shounen Jump dergisi ise 2 Kasım’da çıkacak sayısında “çok ama çok önemli bir duyurusu” olduğunu belirtiyor. Ayrıca geçtiğimiz günlerde  TOHO Grup’a bağlı bir yan tanıtım kuruluş olan Toho Ad, seri için HeroAca.com adresi şeklinde bir web sitesi açtı ancak site henüz aktif değil.

Manganın konusu ise şöyle tarif ediliyor:

İnsanlar eşit doğmaz. İşte bu durumun bir örneği olan 4 yaşındaki Midoriya Izuku da benzersiz güçlere sahip sınıf arkadaşlarının kendisine yaptığı zorbalıklarla yüzleşmiştir. Günümüzde geçen hikayede dünyanın pek çok yerinde özel güçlere sahip insanlar bulunmaktadır. Izuku ise hiçbir özel gücü olmayan nadir insanlardan birisidir. Ancak bu durum onu efsanevi All-Might benzeri büyük bir kahraman olma hayalinden vazgeçirmeye engel değildir. Ümitsiz bir şekilde büyük bir kahraman olma hayali ile yanıp tutuşan Izuku şehrin en prestijli kahraman akademilerinden biri olan Yuuei’ye katılır. Acaba Izuku, çok sevdiği kahramanı All-Might’ın da yardımıyla gerçek bir kahraman olabilecek mi?

Manga yayım hayatına 2014 yılında başladı ve ilk cildi Oricon listesinde en çok satan ilk on seri arasında yer almayı başarmıştı. Manga 4 Kasım’da ise 6. cildine ulaşacak.

Kısacası ortada hala bir belirsizlik var gibi görünse de Boku no Hero Academia mangasına yakın zamanda bir anime serisi geleceği oldukça açık. Hayranlar şimdiden animenin hangi stüdyo tarafından hazırlanması gerektiği konusunda tahminlerde bulunmaya başladı bile. Siz ne dersiniz?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?