Bleach ve Boruto’nun Yönetmeni Noriyuki Abe İstanbul’da Comikon 2019’a Katıldı

Yönetmen Noriyuki Abe ile Seiyuular Toru Furuya ve Yuriko Yamaguchi Comikon 2019’daydı

Daha önce haberini paylaştığımız üzere Comikon 2019 kapsamında TV Tokyo’nun önemli isimleri katılım gösterdi. İlk olarak Bleach ve Boruto’nun yönetmeni Noriyuki Abe bugün İstanbul’da Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde ilk kez Türk hayranlarıyla buluştu.

noruyuki abe istanbul comikon

Erdal Küçükyalçın’ın sunumu ile. Sağdaki TV Tokyo’nun maskotu Nanana

Noriyuki Abe

Bleach’i duyunca güçlü bir şekilde alkışlayan hayranların ilgisine teşekkür eden -biraz da şaşıran- Noriyuki Abe, Bleach animesine 15 yıl önce başladıklarında o zaman için Japonya’da farklı bir stylish algısı oluşturduğundan bahsetti.

Serilerindeki zorlu konularından biri olan mangaya yetişme durumuyla ilgili olarak (filler) bölümlerde ana hikayenin çok önüne geçmeyecek şekilde dengede tutmaya çalıştıklarını ve serinin yaratıcısıyla (mangaka) iletişime geçmek ve destek almak durumunda olduklarını ifade etti.

Noriyuki Abe, Boruto: Naruto Next Generations’da yeni nesil karakterler ile Naruto’nun orijinal serisindeki karakterler arasında güç dengesini kurmaya çalıştıklarını, hayranları hayal kırıklığına düşürmek istemediklerini söyledi.

Toru Furuya ve Yuriko Yamaguchi

TV Tokyo Show’da Noriyuki Abe’nin ardından sahneye seiyuular çıktı.

comikon istanbul seiyuu

Dragon Ball’un Yamcha’sı, One Piece’in Sabo’su Toru Furuya ve One Piece’in Nico Robin’i Yuriko Yamaguchi ile Türkiye’deki anime ve manga hayranları keyifli vakit geçirdiler.

Her iki seiyuu da canlı seslendirmeler yaptı. Enerjileri ve performanslarıyla büyük beğeni topladılar. Ünlü karakterlerini kısa sahnelerle seslendirdiler. Ayrıca kısa da olsa Türkçe olarak da seslerini duymak güzel bir ayrıntıydı.

Hissettiklerini, enerjisini, coşkusunu dışa vuran seiyuular İstanbul’da iz bıraktı.

comikon 2019 noriyuki abe seiyuu

Seiyuuların performansının ardından TV Tokyo Show sona erdi. Noruyuki Abe, Toru Furuya ve Yuriko Yamaguchi’den imza almak üzere TV Tokyo standında uzun sıralar oluştu.

comikon seiyuu noriyuki abe

Türkiye’deki ilgi belki de beklenenden daha fazlaydı. Anime Fantastica olarak emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Güzel 2 gün geçirmesine geçirdik ama bazı sıkıntılar var mıydı vardı. Umarız bu ilgi yararlı olur da bir daha böyle önemli isimlerin katıldığı bir organizasyon daha büyük bir alanda daha rahat hareket alanıyla gerçekleşebilir.

Belki bazı takipçiler Bleach ile ilgili yeni bir şeyler duyamadıklarından hayal kırıklığı yaşamışlardır ancak böyle olacağı da zaten belliydi ve sorulacak sorular da önceden alınıp TV Tokyo’nun onayıyla seçilmişlerdi sevgili okurlar.

Ayrıca dünyada birçok fuara, etkinliğe katılan TV Tokyo’nun Türkiye’de Bleach’in devamıyla ilgili bir şey demesi de beklenilemezdi. Henüz bunun gündemde olmadığını da biliyoruz.

TV Tokyo hiç şüphesiz Comikon 2019 İstanbul’daki en dikkat çeken isimlerin başındaydı. Gelemeyen, merak eden, soran takipçilerimiz için aktardık. Paylaşılan fotoğraflar herkese açık olarak paylaşılan etkinliğin sosyal medya sayfalarından alınmıştır.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?