Bleach One Shot Manga Hell Arc İncelemesi

Bleach One Shot Manga Hell Arc Yeni Bölüm İnceleme

Bleach severlerin merakla beklediği yeni manga bölümü pazartesi günü orijinal kaynak olan mangaplus sitesine eklendi. Hayranların çoğu eminim ki sızıntı görseller ve çevirilerle birlikte defalarca okumuştur. Bugün de resmi Shonen Jump sitesinin eklediği çeviriye birlikte göz atalım.

Bleach One Shot Manga Hell Arc

Bölümün başında Kazui’nin bir monologunu görüyoruz. ”Küçükken iki tane Japon balığım vardı. Bu tatlı şeyleri çok severdim. Ama bir gün büyük olan öldü. Geride kalan Japon balığı çok yalnız duruyordu. Onu öyle görmek beni de yalnız hissettirmişti. Ama o günden sonra, büyümeyi durdurduğunu düşündüğüm küçük Japon balığı yeniden büyümeye başladı. Gittikçe büyüdü ve büyüdü… Bunu görünce rahatladım. Ah, çok şükür. Büyük olan iyi ki ölmüştü.”

Bu kısa monolog başta anlamsız gelse bile, Kazui yaşındaki bir çocuk için ne kadar mantıklı düşündüğünü ve duygusallıktan çok zayıf olana destek olunması gerektiğinin farkında olduğunu gösteriyor. 

Orihime’nin İlk ve Tek Göründüğü Sahne

bleach hell arc

 

Bölümün başında, Kazui’nin uyuyup uyumadığını kontrol etmeye gelen Orihime’yi görüyoruz. Aynı zamanda da oğlu ile oynayan Kon’a teşekkürlerini ediyor. Üzgünüz Orihime… Hepimiz biliyoruz ki Kazui gerçekten uyumuyor…

Aynı babası gibi çocukluktan itibaren hayaletleri görebilen Kazui, kaybolmuş bir ruh bulup onunla oynayacağına söz verir. Ruhun tek başına kalmaktan korktuğunu öğrenince ise, babasından gelen Shinigami güçleriyle Soul Society’e giden bir geçit açar. 

Kazui, Soul Society’e Geçit Açar

Bleach One Shot Manga Hell Arc

Böylelikle hikaye Soul Society tarafına geçer. Bu sefer de Rukia ile Renji’nin kızları olan Ichika’yı görüyoruz. Ikkaku ile birlikte alıştırma yapan Ichika, Ikkaku’yu usta diye çağırdığını fark ediyoruz. Ikkaku dayanamayıp ikilinin çocuğuna da göz kulak oluyor belli ^.^  Ikkaku, Ichigo’nun çocuğunu görmek istemiyor musun diye sorunca Ichika’nın verdiği tepki ise çok tatlı… Tam tatlı bir tsundere ^^ (Hayır, görmek istemiyorum. Kazui ile benim aramda hiçbir şey yok tamam mı! Sen tam bir aptalsın hocam gerçekten büyük bir aptal!!!)

Ichika ve Ustası Ikkaku Arasındaki Komik Konuşma

Bleach One Shot Manga Hell Arc

Bu sayfadan sonra, yavaş yavaş tüm kadroyu görmeye başlıyoruz. İlk başta ikilinin konuşmasını bölüp yeni bir duyuru yapmaya gelen Chika’yı görüyoruz. Sonra da Renji ile Ichigo’nun konuşmasını dinliyoruz. Renji, ölen kaptanlar için veda töreni yaptıklarını, sıradaki törenin Ukitake’yi uğurlamak için olduğunu ve Ichigo’nun da törene katılmasını istediğini söylüyor. Konuşmanın arasına Rukia’da gelip evde Orihime’yi tek başına bırakan Ichigo’ya fırça çekiyor ^^

Rukia’nın Yeni Saç Stili

bleach hell arc

Aynı zamanda, duyuru yapmak için kaptanımız Mayuri yeni teknolojisiyle birlikte kendisinin siluetini yansıtan bir makine yapmıştır. Tüm bölüklere bu makineyi gönderir ve çoğunun tepkisi Renji ve Rukia’dan farksızdır.

Mayuri ve Her Zamanki Cins Kostümleri

bleach yeni bölüm

Herkesin konuşması bittikten sonra, sıra veda töreni zamanına gelir. Renji yeni gelen karakterleri Ichigo’ya tanıştırır. Yeni gelenlerden biri dilsiz olan erkek karakter Rindou, diğeri ise Yayahara Yuyu isimli kadın karakterdir. Yuyu karakteri hem soyadının Urahara’yı çağrıştırması hem de görüntüsünün Yoruichi’ye benzemesinden dolayı ikilinin çocuğu olduğu düşünülmektedir. 

Yeni Gelen Karakterler

bleach hell arc bleach hell arc

 

Yeni karakterlerin tanıtımı bittiği gibi, Ichika’nın gizlice herkesi takip ettiğini görüyoruz. Babasına sürpriz yapmak isteyen Ichika, bambaşka bir şeyle karşılaşır. Cehennemin kapısı! Ichigo ile Renji tartışma içinde olduklarından bunu fark etmezler. Alelacele babasına seslenen Ichika, herkesin durumun farkında olmasını sağlar. Kapıdan gelenler birçok hollow ile herkesin tanıdığı Szayel Aporro karakteridir.

Kira ile Szayel’in Şaşırtıcı Sahneleri

bleach-tek-sayı bleach mangası devamı

Aynı zamanda ortalık savaş alanına dönmüştür ve böylece tek tek yeni karakterlerin güçlerini de görme fırsatı buluyoruz. Aynı zamanda da çoğumuzun gördüğüne şaşırdığı Kira karakteri de sahnesini almış durumda. Cehennemden gelen Szayel, Renji’yi ve çocuğunu hedef alır. Ichika’yı korumakla meşgul olan Renji, Szayel’in saldırılarını savunamaz ve meydana Ichigo gelir! Ichigo ile Szayel savaşırken hikayenin en can alıcı konuşması ortaya çıkar. Szayel ve Kyouraku’nun aynı anda konuşmasıyla hem Soul Society’de toplananlar hem de savaş alanında olanlar aynı konudan haberdar olur. 

Kyouraku’nun Herkesi Şaşırtan Acımasız Gerçek Hakkında Düşünceleri

Bleach One Shot Manga Hell Arc

Üstelik daha önce duymadığımız, ”Phosphoplasm” olarak bilinen sıvıdan yola çıkarak, Kyouraku yeni keşfettiği bir gerçeği herkese açıklar. Ruh nüfuzu olarak bilinen bir şeyin olduğu, ve ruh seviyesi 3.kademe ve üstü olan ruhların Soul Society’e geri dönemediklerini, yapılan törenle direk cehenneme gönderildikleri öğrenilir. Hikayemizde ölen Unohana, Yamajii, Ukitake ve muhtemelen Gin karakterinin de cehennemde olduğunu öğreniyoruz. Bunu kanıtlarcasına cehennem kapısından Ukitake’nin silahının çıktığını ve Szayel’i etkisiz hale getirdiğini görüyoruz. Bir anda her şey değişmiş, herkes şok içindedir.

Ukitake’nin Zanpakutousu

bleach yeni bölüm

Bununla birlikte, Szayel hepimizi şaşırtan bir cümle daha bırakır. Bu cümle sayesinde hepimiz Bleach hikayesinin arkasında daha bir çok şey saklandığının yeniden farkında oluyoruz. İşte malum sahnede geçenler; 

Cehennem Kelebeği Hakkında Gerçekler

bleach-tek-sayı

”Cehennem her zaman yanınızda. Kesinlikle fark etmemenize imkan yok. Hiç merak etmediniz mi, neden Shinigamilere rehberlik eden kelebeğin adında ”cehennem” var? (Jigokuchō-Cehennem kelebeği demek)

Byakuya Fanlarına Özel, Byakuya’nın Yüzünün Göründüğü Tek Sahne

bleach yeni bölüm

Böylece, Bleach mangasının tek sayılık bölümü bitmiş bulunmaktadır.  Bleach mangasının devam edip etmeyeceğine dair henüz resmi bir haber bulunmamakta. Peki siz bu tek bölümü beğendiniz mi?

Daha fazlası için anime.fantastica Instagram sayfasını takip edin!

Hızlıca Paylaş!