Bleach Live Action

Bleach Live Action Tanıtımı

Bleach Live Action

İsim: Bleach

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Yayımlanma Tarihi: 20 Temmuz 2018

Kaynak: Tite Kubo(Manga)

Yönetmen: Shinsuke Sato

Senaryo: Daisuke Habara

Firma/Stüdyo: Netflix

Oyuncular:

Ichigo Kurosaki – Sôta Fukushi

Rukia Kuchiki – Hana Sugisaki

Byakuya Kuchiki – Miyavi

Orihime Inoue – Erina Mano

Masaki Kurosaki(Ichigo’nun annesi) – Masami Nagasawa

Uryu Ishida – Ryô Yoshizawa

Renji Abarai – Taichi Saotome

Yasutora Sado – Yû Koyanagi

Kisuke Urahara – Seiichi Tanabe

Isshin Kurosaki(Ichigo’nun babası) – Yôsuke Eguchi

Bleach Live Action

 

Bleach live action filmi için öncelikle şunu söylemeliyim ki; daha önceki animeyi filme uyarlayan birçok filmden daha iyi. Anime ile bağlarını koparmamış, neredeyse birebir aynı olaylar üzerinden gitmektedir. Tabii ki yaklaşık yirmi bölümlük animeyi 1 saat 40 saate sığdırdıkları için göremediğimiz birçok olay var. Hadi başlayalım tanıtıma.

Bleach Live Action

Filmin başlangıç kısmında Ichigo’nun annesinin öldüğü günü görmekteyiz. Daha sonrasında Ichigo konuştuğu ruhlardan biri olan küçük çocuk için kavga eder ve ona arkadan saldırmaya çalışan kişiyi Sado ortaya çıkarak engellemiştir. Bence herkesin hayallerindeki Ichigo olmasa da o sempatik Ichigo’muzun havasını veriyor :) Sado için fikri size bırakıyorum. Ichigo’nun ailesi animedeki ile benzer hal ve davranış göstermektedir.

Bleach Live Action

Evet şimdi Rukia ile karşılaşma zamanı. Rukia görünüş olarak hayallerimdeki gibi değil ama davranış ve tavırları benden onay aldı. Rukia kendisini göremeyeceğini sanarak odaya girer ve kendi kendine konuşur. Ama biliyorsunuz ki animede ilk karşılaşmaları Rukia bir Hollow öldürürken olmuştu. Daha sonrasında Ichigo’nun odasına girerdi fakat filmde bu kısmı atlamışlar.

Bleach Live Action

Ichigo’nun kendisini gördüğüne şaşıran Rukia, o sırada etrafta dolan bir ruhu Soul Society’e (Ruh Dünyasına) gönderir. Sonra bir Hollow eve saldırır ve Ichigo’nun kız kardeşini alır. Aslında Hollow’ların oraya gelmesinin sebebinin ruh gücü büyük olan Ichigo’yu ham yapmak. Rukia bildiğiniz üzere Hollow’a yenilir ve Ichigo shinigami(ölüm meleği) olur. Ve bütün havasıyla Shinigami Kurosaki Ichigo karşınızda. Kıyafetleri, katanası, duruşu ile tam bir shinigami olmuş. Bence bu ölüm meleği olayı için ciddi çalışılmış.

Bleach Live Action

Sonrasında güçlerini kaybeden Rukia, güçlerini almaya çalışır ama bunu yapamaz. (Animede böyle bir durum yoktur sadece güçlerini kazanana kadar Ichigo’dan shinigamilik yapmasını ister.) Çünkü Ichigo’nun ruh gücü dağınık ve yeterli değildir. Rukia, Ichigo’yu eğitmeye çalışmaktadır ama Ichigo eğitimden kaçmaktadır.

Rukia, Urahara’nın dükkanına uğrar. Urahara, güçlerini bir insana verdiği için suç işlediğini ve Ruh Dünyasının duyması sonucu ölebileceği konusunda Rukia’yı uyarır. Tam bu sırada arkadaşlar, Ruh Dünyasında Kuchiki Byakuya, Rukia’yı yakalaması için Renji’ye emir verir. Ichigo’nun karşısına bir sokak arasında çıkar Renji. Kızıl saçları, dövmeleri ve serseri tavrıyla benden onayı aldı.

Bleach Live Action

Quincy olan Uryuu, Ichigo’yu kurtarır. Fakat daha sonrasında büyük bir Hollow’un gelmesini sağlayan yemi kullanır. Böylelikle Ichigo’yu shinigami olmaya zorlar. Hollow ile savaşırken Renji ve Byakuya ortaya çıkarlar. Rukia’nın kendi shinigami güçlerini Ichigo’nun ölmemesi için almadığını ortaya çıkar. Bunun farkına varan Ichigo, bir anlaşma yapar. Rukia’nın normal dünya gelmesindeki asıl sebep olan Büyük Fisher türü Hollow’u yok edeceğini, bunun karşılığında Rukia’yı özgür bırakılmasını söyler. Byakuya kabul eder ama Rukia’yı ruh dünyasına götürüp cezasını çekmesini ister. Ceza da ölümdür.

Bleach Live Action

 

Zorlu bir eğitime başlayan Ichigo, asla pes etmez. Rukia’yı kurtarmak ister. Annesinin anma gününde Büyük Fisher ortaya çıkar ve Ichigo bütün gücüyle saldırır, neredeyse şehri enkaza çevirirler. Uryu’nunda yardımıyla annesini öldüren Büyük Fisher’i yok eder. Sonra da Renji ve Byakuya ile dövüşmesi gerekir. Şunu söylemeliyim ki Renji’nin zanpakutousu çok gerçekçiydi.

Bleach Live Action

Mangasından tutun, bütün anime ve filmlerini okumuş ve izlemiş biri olarak tabii ki yeterli bir film değil. Ama daha önce uyarlanan çoğu animeden daha iyi olduğu kesin. En azından animeye bağlı şekilde yapılıp çok az değişiklikler yapılmış. Bu kısmı çok sevindirici. Belki de bu kadar çöp filmden sonra beklentimi çok düşük tuttuğum için beğendim.  Karakterler benzer, sesler tanıdık, kostümler nostaljik, aksiyon sahneleri ve Hollowlar orijinale yakın kalitedeydi. Animedeki müziklerin aynısını kullanmalarını isterdim. Filmi Netflix’e üye olanlar izleyebilir arkadaşlar bilginize.

Şimdi sizler de izleyip, yorumlarınızı yapın bakalım.

Hızlıca Paylaş!