Bleach 685 İnceleme

Bleach Manga 685. Bölüm İncelemesi

Bleach 685 İnceleme

Oldukça ironik bir isimle (A Perfect End) – en azından bana göre – ve renkli açılışıyla sondan bir önceki Bleach bölümü karşımızda. 10 yıllık bir zaman atlamasının söz konusu olduğu bölümde gördüğümüz kadarıyla Soul Society zor da olsa toparlanabilmiş ve Seireitei’deki yaşam da eski haline dönmüş kısmen.

Bleach 685 İncelemeAçıkçası böyle zaman atlamalı, gerilere dönmeli bölümleri sevdiğimden bu bölüm oldukça hoşuma gitti. Rukia’yı kaptan kıyafetleri içerisinde görmemin de etkisi olabilir bunda. ^^ Tabii ki birçok şeye hala kızgınım. Buraya gelene kadar birçok şeyin açıklanması gerekiyordu ancak daha önce yeteri kadar bu konuda söylendiğimi düşünerek hiç o topa girmeyeceğim. Bölümden anladığım kadarıyla sevgili Ukitake Taichou’muz ölmüş. Mezar taşını ve mezar taşının başında Kyouraku’yu falan görünce içime oturdu resmen. Yalnız burada dikkat çeken bir nokta daha var ki bu da Kyouraku mezardan ayrılırken yerde beliren kara şey. Bazıları bunu Yhwach’ın dönüşüne yorsa da açıkçası yabancı forumlardan birinde gördüğüm şey bana daha mantıklı geldi. Buna göre o görülen karanlık şey Ukitake’nin Kyouraku’yu uğurlama deme şekli. Mimihagi’ye yoran da var ama en nihayetinde o da Ukitake’ye işaret ediyor.

Bleach 685 İncelemeBleach 685 İncelemeNemu’nun çocuk olarak Mayuri sayesinde tekrar hayat bulduğunu görüyoruz ki acayip tatlı olmuş. <3 Mayuri’de de tam bir baba havası var gibiydi. <3

Bleach 685 İncelemeSonrasında yine tüm heybetiyle Zaraki karşımıza çıkıyor. 13. Takım kaptanı olarak atanacak kişi için yapılacak törene gitmeye çalışıyor sevgili shinigami yoldaşları Ikkaku ve Yumichika ile birlikte ancak hiçbirinin bir şeyden doğru dürüst haberi yok desek yeridir. Hadi Zaraki’yi anlarız da Ikkaku’nun 11. Takım’ın teğmeni olarak daha bir yetkin olmasını beklerdik tabii.  Ikkaku’nun Yachiru’yu aratmayacağı ortada. Ancak bundan pek şikayetçi olduğumu söyleyemem. Hem de hiç. :D 11. Takım’ın en eğlenceli takım olduğu böylelikle yine tescillenmiş oluyor. Ikkaku teğmen olduğuna göre de Yachiru’nun gerçekten Zaraki’nin kılıcı olduğu ortaya çıkmış oluyor.

Bleach 685 İncelemeIba’nın kaptan olduğunu öğrendikten sonra gönüllerin sultanı küçük kaptanımız Hitsugaya’yı güzeller güzeli teğmeni Matsumoto ile birlikte 13. Takımı’ın yeni kaptanının törenine giderken görüyoruz. Bu kadını çok özlediğimi belirtmeden geçemeyeceğim. >.< Kensei ve teğmeni Hisagi de onlarla birlikte yol alırken önce Matsumoto , sonrasında ise Hitsugaya ve Kensei dahi Hisagi’ye “Bak Iba bile kaptan oldu. Sen yerinde sayıyorsun hala.” kıvamında takılmaya başlayınca zavallı Hisagi Bankai’ında çoktan ustalaştığını ancak kullanmak için fırsatı olmadığını söylüyor. Sevgili Hitsugaya da Bankai’ını kullanmasını gerektirecek bir durumun olmamasının iyi bir şey olduğunu, demek ki şu on yıllık huzuru bozacak bir şeyin daha meydana gelmediğini söyleyerek yine ne kadar olgun ve anlayış sahibi bir kaptan olduğunu bizlere gösteriyor. <3

Bleach 685 İnceleme

Bleach 685 İncelemeTüm çabalarına ve acele etmelerine rağmen kaybolmaktan kurtulamayan Zaraki ve tayfası törene geç kaldıkları için Soi Fon tarafından azarlanıyorlar. Ortamı sakinleştirmek ise Unohana’nın yerine kaptan olarak gelen Isane’ye düşmüş gibi görünse de bunda pek başarılı olmadığı aşikar. Buradan da Unohana’nın da Zaraki ile mücadelesi sonrasında öldüğünü anlıyoruz. Iba’nın da kaptan olduğunu söylemiştim yukarıda. Bu noktada ise Komamura’nın ölüp ölmediği konusunda pek kesin konuşamıyorum. Zira insanlaştıktan sonra tamamıyla köpeğe dönüşmüştü Komamura. Belki bu haliyle büyükbabasının yanına dönmüştür ya da içinde insanlığına dair hiçbir şey kalmadıysa ne bileyim bir köpek olarak da hayatına devam ediyor olabilir Seireitei içerisinde.

Bleach 685 İncelemeTüm bunlardan sonra nihayet kaptanlık töreninin yapılacağı yere geldiğimizde tüm kaptanların tören için Kyouraku’nun önünde hazır olduğunu görüyoruz ki bu kaptanlar arasında Lisa ve Rose’un da yer aldığını hemen belirteyim. Peki kimmiş bu yeni kaptan derseniz kendisi bu tören için oldukça heyecan yapmış olan ve Renji tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Rukia’dan başkası değil. <3

Bleach 685 İnceleme

Renji’nin tipine bakın yaa! >.<  <3

Bleach 685 İnceleme

<3 <3 <3

Resmen tatlılık abidesi olmuş o içinde kaybolduğu kaptan kıyafetiyle. <3 Rukia için kaptanlık töreni yapıladursun Akon, radarlara, on yıl önceki Yhwach’ın reiatsusuna benzer bir şeyin takıldığını söyleyerek bölümü noktalıyor.

Bleach 685 İncelemeBu bölümle alakalı üzerinde durulacak nokta radarlarda algılanan reiatsunun kime ait olduğu. İlk başta bu, Rukia’nın kaptanlığını tebrik etmeye gelen Ichigo’dur desem de sonradan bu kişinin Ishida olabileceği de aklıma geldi. Çünkü Ichigo’nun Quincy güçleri Yhwach tarafından alınmıştı ve Ishida da hatırlayacağınız üzere Yhwach tarafından varisi ilan edilmişti. Böyle düşünmemin bir nedeni de yine daha önceden Kyouraku’nun gerçek dünyaya gidip, Ichigo’nun sahip olduğu güçleri dolayısıyla bir daha gerçek dünyaya gelemeyebilecek olmasına işaret ederek, arkadaşlarına Soul Society’e geçmelerini sağlayacak biletimsi şeyler vermiş olması. Ancak bu fikri zayıflatan şey de Ichigo’nun Quincy ve Hollow güçlerinin Yhwach tarafından alınması. Bu durumda önceki kadar güçlü olamaz diye düşünüyorum. En azından gerçek dünyayı da tehdit edecek kadar. Algılanan bu reiatsuyla alakalı bir diğer düşüncem ise bu reiatsunun gerçekten Yhwach’a ait olabileceği ile alakalı. (Ancak ben bunu Ukitake’nin meazarının orada gözüken kara şeye bağlamıyorum.) Çünkü bizzat kendisi gelecekte mutlu olduğunuz her anı bulup o anlarda sizleri yok edeceğim gibi sözler sarf etmişti. Ancak bunun olabilmesi için de son sayıda yapılacak duyurunun manganın devamına ilişkin olması gerekir ki böyle bir şeyin olacağını pek sanmıyorum. Tek bölümü de Yhwach’la olacak bir savaşa ayırmazlar artık diye düşünüyorum. Tabii Yhwach’ın herkesi öldürüp, her şeyi yok edip muradına erdiği şeytani bir son planlanmamışsa.

Son bölümde gerçek dünyada neler olup bittiğine de değinilir muhtemelen. Aradan on sene geçmiş, çoluk çocuğa karışanlar olmuştur mutlaka. >.< Aizen’e ve yeni Ruh Kralı’na dair bir şeyler de gösterilir diye ummaktayım ama yine de çok beklenti içine girmemek lazım. Yapılacak duyurunun ise animeyle alakalı olacağına dair söylentiler olsa da çok çok farklı bir şey de çıkabilir. En kötüsüne hazırlıklı olmak lazım. İki hafta sonra 15 yıllık bir serüvene son noktayı koymak üzere, görüşürüz. ^^

Hızlıca Paylaş!