Bleach 683 İnceleme

Bleach Manga 683. Bölüm İncelemesi

Kolların koparak havalarda uçuştuğu, kılıçların kırıldığı ve en önemlisi Aizen’i iş başında gördüğümüz oldukça hareketli bir Bleach bölümüyle karşılaştık bu sefer.

Bleach 683 İncelemeGeçen bölümde, Aizen’in ayağa kalkıp savaşa katılacağı sinyalleri verildiğinde bir ihtimal Ichigo ve Renji ile işbirliği yapacağını düşünmüştüm. Bu sayı da işlerin bu yönde gelişeceğini bizlere göstermiş oldu. Bölümün başlarında görüyoruz ki yine Yhwach Ichigo ile kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyor. Buna bir son vermek niyetiyle Bankai’ını kullanan Renji’nin bu davranışı ise koluna mal oluyor. O.o Bu noktada kılıcına bir zarar geldi mi tam olarak anlayamadım açıkçası. Ancak Yhwach, bizimkilerin Bankai’larıyla kendisine bir şey yapamayacaklarını çünkü hepsini gelecekte çoktan yok ettiğini söylemesi üzerine ben Renji’nin de kılıcının kırıldığını varsayıyorum.

Bleach 683 İncelemeYhwach, bizimkilerin bu gelecek mevzusunu bir türlü anlamadığından dem vurarak Renji’yi kendi elleriyle yok etmek üzere harekete geçtiğinde ise karşısında Aizen’i buluyor ve “Renji’yi mi koruyorsun?” diyerek ortak düşman önünde birleşmenin kaybedenlere yakıştığını  söyleyerek bence bir miktar Aizen’i sinirlendiriyor. Öyle ki bunun sonrasında Hado sınıfı kidounun 99. seviyesi “Hado 99. Goryuu Tenmetsu”yu kullanıyor. Açıkçası bu kidou ne işe yaradı anlamış değilim. Ejderha görünümlü bir güç ortaya çıksa da etrafı yıkmak dökmek dışında bir işe yaramadı gibi Yhwach karşısında. Başka bir olayı varsa ve sonradan ortaya çıkacaksa bilemem tabii. Sırf görüntü itibariyle savaşta yer alması ne bileyim biraz saçma gibi geldi bana. Şurada azıcık bölüm kalmışken kullanılan bu seviyedeki bir kidou saldırısından daha fazlasını beklerdim.

Bleach 683 İncelemeBu afilli kidoudan sonra ilginç bir şey oluyor ve Aizen elinde kılıcıyla harekete geçiyor. O.o Ancak tahmin edebileceğimiz üzere kılıç kırma ustası haline gelen Yhwach tarafından Aizen’in kılıcı da kırılıyor. Bunu, Aizen’in kılıcının yok olduğunu bilmesek normal karşılayabilirdik tabii. (Ben kılıcının yok olmasının nedenini kılıcıyla birleşmesi diye hatırlıyorum ve buna göre yorum yapacağım. Yanlışım varsa düzeltin lütfen. ^^) Şimdi tüm bunlardan yola çıkarak bununla alakalı iki ihtimal olduğunu düşünüyorum. Bunlardan ilkine göre Aizen’in kılıcıyla bütünleştiğini varsayarak, kendisinin istediği durumlarda tıpkı Durarara!’da Saika’yı istediğinde bedeninden ayırabilen Anri gibi kılıcını bünyesinden ayırabildiğini sanıyorum. İkincisine göre ise Aizen’in elinde görülen kılıç Yhwach’ı kandırmak amacıyla yapılan bir illüzyon. Peki kılıcı olmadan illüzyon nasıl yapıyor derseniz bunu da kılıcı ile bütünleştiğinden kılıcının güçlerini de istediği zaman kullanabilmesine bağlıyorum ben. Zanpakutouların sahiplerinin kişilikleriyle şekillenen, bir nevi onların bir parçası,yarısı haline gelen varlıklar olduklarını düşünürsek iki yarımın bir tam ettiğini söyleyebiliriz. Böylelikle Aizen’in illüzyon yapabilmesi için illa maddi bir kılıca da ihtiyacı kalmaz. Tabii bunların hepsi farazi görüşler. Umarım gelecek bölümlerde bununla ilgili birkaç açıklama yapılır.

Bleach 683 İncelemeBölüme dönersek Aizen, kılıcının kırılmasından sonra bir de Yhwach’tan güçlü bir darbe yiyor. Bu esnada ise yine her şeyi gördüğünü söyleyen Yhwach, arkasında beliren Ichigo’nun da kılıcını tekrar kırıp, Tıpkı Renji gibi bir kolunu koparıp, göğsünde bir delik açıveriyor. Nedir şu çocuğun çektiği diye düşünürken aslında tüm bunlara maruz kalanın Aizen olduğunu görüyoruz. O.O Sonrasında ise şimdi bahsetmiş olduğum ve başarısız olmuş gibi görünen planın aynısı uygulanarak Yhwach’ın arkasında Ichigo tekrar beliriyor. Kılıcını Yhwach’ın göğsüne saplıyor ve yine yeni yeniden Getsuga Tensho diye haykırıyor. Böylelikle de bölüm sonlanıyor.

Bleach 683 İncelemeÖncelikle belirtmek gerekirse Aizen’in, fiziksel olarak bir kılıca sahip olsa da olmasa da Kyouka Suigetsu’nun illüzyon yeteneğini kullanabildiği ortada. Hani biraz önce demiştim ya elindeki kılıç bir illüzyon olabilir diye. Bunu bir seviye daha atlatarak diyorum ki sadece elindeki kılıç değil o esnada gördüğümüz Aizen baştan başa bir illüzyon olabilir. Aizen bu şekilde doğru zamanı beklemiş olabilir ki şu an Yhwach’ın göğsünü deldiği, kolunu kopardığı Aizen bile gerçek olmayabilir. Eğer durum buysa 99. Seviye bir kidou saldırısının neden bu şekilde pasif kaldığı da açıklanabilir. Bu öyle bir yetenek ki neyin gerçek neyin sahte olduğunu ayırt etmek oldukça zor. İyice zorlarsak Renji de sahte olabilir ve yine durum böyleyse tüm olasılıkları görebildiğini söyleyen Yhwach’ın her şeyi  göremediği de ortaya çıkar ama bu nasıl olur bilemiyorum. Yani Yhwach’ın zayıf noktası gerçek ile sahteyi ayırt edememesi dersek bu durumdan olasılıkların sayısını arttırarak kurtulamaz mı? Böylelikle kendisine bu olasılıklara önlem almak düşer yine sadece. Yani orada bulunan herkesin tek tek sahte olduğuyla alakalı olasılıklar, hepsinin gerçek olduğunu varsayarak oluşturulmuş olasılıkların üzerine eklenir ve Yhwach her zaman olduğu gibi bunlara da önlemini alır. Ancak Aizen’in daha ilk karşılaşmalarında azıcık da olsa Yhwach’ın algılarına müdahale edebilmesi, bu yeteneğin Yhwach karşısında şansı olabileceğini gösteriyor.  Bu konuyla alakalı aslında kafamda daha birkaç düşünce olmasına rağmen toparlayıp da buraya yazamadım. Resmen beynim yandı. Teşekkürler Aizen-sama. ^^’

Bleach 683 İncelemeAizen’in gerçekten Yhwach tarafından göğsünün delindiğini ve kolunun koparıldığını düşünürsek, yine kendisinin bir başka güç kaynağı olan ve kendisine ölümsüzlük de bahşeden Hougyoku vasıtasıyla eski haline dönebileceğini varsayabiliriz. Ancak şöyle de bir durum var ki belki de Yhwach, Ichigo’nun aslında Aizen olduğunu görmüş ve bu sebeple göğsünü hedef almıştı. Çünkü yanlış hatırlamıyorsam Hougyoku Aizen’in göğüs kısmında ikamet etmekteydi. Yhwach, Hougyoku’yu yok edebilecek güçteyse ne ala yalnız değilse hatırladığım kadarıyla Gin de Hougyoku’yu Aizen’den ayırmayı başarmış ama Hougyoku bir şekilde efendisine yine dönmüştü. Durum buysa Aizen için endişelenmeye gerek yok diye düşünüyorum. Hatta Bankai bile bekleyebiliriz Aizen’den bir sonraki bölüm için. Ama olur da tüm bu söylediklerimin tam tersi olursa tüm korkularım gerçekleşmiş ve Aizen-sama kolayca harcanmış olacaktır. T^T

Bleach 683 İncelemeSon olarak Ichigo’nun son saldırısına değinirsem, bu saldırının Yhwach üzerinde işe yarayacağını hiç sanmıyorum. Bazı şeyleri göremediği gibi birtakım zayıflıkları ortaya çıkacak olsa dahi – şu an böyle bir şey söz konusu değil – ne bileyim bu saldırı çok yavan Yhwach’ı yok etmek için. Hem daha Uryuu’nun ok başı var. O da olaya müdahil olmadan bu işin burada biteceğini düşünmek olmaz.

Daha önce de belirttiğim gibi aslında bölümle alakalı yazacağım başka şeyler de olmasına rağmen bir türlü şurada yazıya dökemedim mantıklı bir sıraya oturtup. Bu yazıda çokça “eğer, eğer şöyleyse, gerçekten bu olduysa vs.” gibi ifadeler kullandım ve bölümde olanların çoğunu ancak varsayımlara dayandırabildim ki kimin sahte olduğu kimin olmadığı da ayrıca bir muamma. Peki Yhwach bunları yer mi? Haftaya göreceğiz.^^

Hızlıca Paylaş!