Bleach 680 İnceleme

Bleach Manga 680. Bölüm İncelemesi

Bu bölüm nereden bakarsanız bakın oldukça hüzünlü bir bölümdü. En azından benim için. Yapılan duyuruya mı üzüleyim, bölümde olanlara mı bilemedim. Şu bölümü okuduktan sonra resmen üzerime bir ağırlık çöktü.

Bleach 680 İncelemeGeçen bölümde Ichigo ve Ishida için durumlar oldukça vahim bir hale gelmişti. Bu bölümde durumlar vehametini koruyor. Hatta daha da beter bir hal almış durumda özellikle Ichigo için. Yhwach bu bölümde söylediğini yapıyor ve Ichigo’nun Quincy güçleri ile Hollow güçlerini alıyor. En nihayetinde zor da olsa birlikte dengede kalmayı öğrenen bu iki güç maalesef Ichigo’dan çekiliyor. Burada Ichigo’nun içindeki Hollow ile Quincy güçlerini temsilen gösterilen annesi Kurosaki Masaki’nin kayboluşu özellikle içimi burktu. Bu ikisi gidince de geriye saf bir beyazlık kaldı. Herhalde burada Ichigo’nun artık melez bir varlık olmayışı kastediliyor.

Bleach 680 İncelemeIshida tarafına baktığımızda Ishida’nın konuşacak kadar gücü olduğunu görüyoruz. Burada Haschwalth ile arasında arkadaşlarıyla, neden arkadaşlarını seçtiğiyle alakalı kısacası arkadaşlıkla ilgili bir konuşma geçiyor. Haschwalth kendisini bir adım ileri götüremeyen bu arkadaşlar yerine neden kendisine daha faydalı olacak Yhwach’ı seçmediğini sorguluyor. Ishida’nın cevabı bir darbe daha vuruyor bana. :'(

Bleach 680 İncelemeBu noktada Haschwalth bir duraksıyor ve ben “Acaba Bazz-B mi aklına geldi?” diye düşünsem de sonradan yine majesteleri için canını alacağım gibi sözler sarf edince emin olamıyorum tabii. Ancak Haschwalth’ın ve belki de daha fazlasının sadakatine bir türlü aynı şekilde karşılık vermeyen Yhwach, tıpkı daha önce yaptığı gibi yine ayakta kalmayı başarmış Quincy’lerin güçlerini alıyor, onlara da artık ihtiyacı kalmadığını söyleyerek. Böylelikle Haschwalth çok sevgili majesteleri tarafından alt edilmiş oluyor.

Bleach 680 İncelemeAynı kaderi Byakuya ve Hitsugaya karşısında mücadele veren Gerard da paylaşıyor. Burada Haschwalth’ın Ichigo ve Ishida’nın babaları tarafından alt edileceği düşüncesi de boşa çıkmış oluyor. Gerard’ın nasıl yok edileceği ise muammaydı. Onun da sonu bu şekilde olacakmış demek ki.

Bleach 680 İncelemeIchigo’yu devirdikten sonra gökyüzüne doğru yayılan bir karanlığın ortaya çıkmasına sebep olmuştu Yhwach. Eğer yanlış anlamadıysam o noktada bir geçit açılıyor. Yhwach, hem Soul Society’e hem de gerçek dünyaya büyük bir yıkım getireceğinden bahsederek bu geçite yönelmişken Rukia ve Renji yetişebiliyor ve haklı olarak Yhwach tarafından aşağılanıyorlar, siz mi beni alt edeceksiniz diye. Bu noktadan sonra Yhwach’ın söyledikleri gerçekten korkutucu. Bu kadar kötü olmasına ne sebep olmuş olabilir diye düşünmeme neden oldu söyledikleri. Bleach 680 İncelemeRukia ve Renji’ye arkasından gelmek isterlerse diye kapıyı açık bıraktığını söylüyor ancak orada onları korkunç bir ölümün beklediğini söylemekten de geri durmuyor. Sonrasında ise gelecekte her birinin en mutlu olduğu, en zevk aldığı anı bulup onları orada katledeceğini söyleyerek benim kanımı donduruyor. Bir de bunun üzerine şu andan itibaren mutlu oldukları her anda bu sözlerinin, bu dehşet verici ölümün sonsuza kadar akıllarına gelmesini söylüyor.

Bleach 680 İncelemeBleach’in bitmesine az kaldığını belirten duyuru ile birlikte şu bölüm ve özellikle Yhwach’ın sözleri en başta da belirttiğim üzere resmen ağırlık yaptı bende. İnsanın sevdiği bir şeyden yakında ayrılacak olmasının verdiği hüzün ile şu bölümdeki kasvet beni biraz yıprattı açıkçası.

Yhwach’ın bu kadar nefret dolu olmasının, bu kadar kötü olmasının nedenini merak etmekle beraber bunun bir şekilde iyi veya kötü Ruh Kralı’na bağlanacağı kanaatindeyim. Belki Ruh Kralı’nın bizzat kendisi yüzünden ya da belki Ruh Kralı’na yapılanlar için bu kadar nefret dolu. Ruh Kralı’nın elsiz ayaksız bir şekilde öylece bir fanusta duruyor oluşu ve bunun gibi normal olmayan pek çok şeyin varlığı, bir şeylerin daha baştan ters gittiği, adil olmayan pek çok şeyin varlığı Soul Society’de bilinen veya hissedilen bir şeydi ve aslında tüm bunlara neden olan sisteme karşı ilk başkaldırı çok da güzel bir yol seçmese de Aizen tarafından yapılmıştı. Aizen yeni bir düzen kurmak istemişti mevcut olanı yıkarak. Ancak Yhwach bunu bile yapmayacak gibi görünüyor. Sanırım onun en büyük amacı acı vermek.

Bleach 680 İncelemeYhwach tarafından Quincy ve Hollow güçleri alınan Ichigo, bundan sonra belki de saf bir Shinigami haline gelecek. Böyle olduğunda işlerin nasıl yürüyeceği ise birazcık muamma. Mesela benim böyle olursa en merak ettiğim şeylerden biri hayvani reiatsusu hala eskisi gibi mi olur sorusunun cevabı.

Bleach’in bitmeye yakın olduğu çıtlatılsa da bu hemen olmayacaktır. Daha Bankai’ını göremediğimiz isimler var. En başta Hirako. Yine açıklanmayan, havada kalan şeyler var fazlasıyla. Şu anda tüm olanlar bir kopukluk teşkil ediyor. Bunların mantıklı bir şekilde birbirine bağlanması lazım. Sonra bir Aizen gerçeği var. Var da var yani. Bu yüzden ben bir 30-40 bölüm, belki biraz daha fazla gider diye tahmin ediyorum. :( Haftaya görüşmek üzere.

Hızlıca Paylaş!