Bleach 679 İnceleme

Bleach Manga 679. Bölüm İncelemesi

Geçen hafta açıklananlar üzerine başlayan yeni Bleach bölümü, Ishida ile ilgili merak edilen konulardan birine de cevap veriyor.

Bleach 679 İncelemeYhwach’ın geleceği değiştirebileceğine dair geçen sayıda söyledikleri bu sayıyla beraber kesinlik kazanıyor ve gördüğü geleceğe etki edip değiştirebileceğinden bahsediyor bu sayıda da biraz daha konuya açıklık getirerek. Bugüne kadar birçok kez umutsuzluğa kapılıp sonradan bir şekilde bunların üstesinden gelerek kaderini değiştirebilen Ichigo’ya bunu yapabilmesinin tek sebebinin kendisinin orada olmamasının olduğunu söylüyor Yhwach. Şimdi bir kez daha denemesini ve bu sefer kendisi için hazırladığı kaderi nasıl da yakıp yıkacağını söyleyerek kedinin fareyle oynadığı gibi Ichigo ile oynayacağının sinyallerini veriyor.

Bleach 679 İncelemeBu noktadan itibaren Ichigo ile benzer bir durumda olan Ishida’ya dönüyoruz. Haschwalth kendi Schrift’i (Ychwach tarafından bahşedilen güç harfleri diyebiliriz.) olan “B” yi yani birçoğumuzun tahmin ettiği üzere “Balance”ı kullanıyor. Buna göre Haschwalth, çevresinde olup biten şanssızlıkları, felaketleri daha talihli insanlara dağıtarak bir nevi dengeyi ve adaleti sağladığından ve kendine gelen felaketleri ise “Freund Shield”ına gönderebildiğinden bahsediyor.

Bleach 679 İncelemeBu açıklamalardan sonra Ishida’yı devirdiğinden emin bir şekilde son darbeyi indirmek için giderken Ishida beklenmedik bir şekilde “Benim Schrift’imi görmek ister misin?” diyerek kendi Schrift’i “A”yı yani bugün öğrendiğimiz üzere “Antithesis”i kullanmaya karar veriyor.

Bleach 679 İncelemeAntithesis daha çok zıt görüş gibi anlamlara gelse de burada Ishida’nın da anlattığı üzere iki hedef arasında ne olup bitmişse tersine çevirebilmek. Böylelikle Ishida aldığı tüm hasarı Haschwalth’a gönderiyor ve hem bizleri hem de Haschwalth’ı oldukça şaşırtıyor. Gerçekten müthiş denilebilecek bu gücün Haschwalth tarafından da hakkı veriliyor ve Ishida’nın bununla Yhwach’a karşı koyma ihtimali olduğundan söz ediliyor. O.o Bunu duyan Ishida artık nasıl bir zeka bahşedilmişse bir anda Yhwach’ın “Almighty”sinin gerçek gücünü anlayarak direkt Ichigo’nun yanına gitmeye niyetlense de elbette Haschwalth tarafından durduruluyor. Hem de öncekinden daha da beter bir şekilde. Başta Ishida’nın bu gücünün Yhwach’a karşı koyabileceğinden bahsetse de bu noktada yine Ishida’yı küçümsemeye başlayan Haschwalth, bu gücün kendisinin gücüne uygun olmadığını açıklıyor. Sonuçta adam kendisi için olan talihsizlikleri elindeki kalkana yönlendirebiliyor. Kendisini yaralamasına imkan veren şansına eş değer talihsizlikleri de Ishida’ya gönderiyor. Bununla da kalmayarak ayrıca bir talihsizlik silsilesini Ishada’nın üzerine yağdırıveriyor. Artık tamamıyla Ishida’nın işini bitirmek için kılıcını çekmişken Ichigo ile Yhwach karşılaşmasına dönüyoruz. Ancak burada da durumun pek farklı olmadığı ilk kareden anlaşılıyor. Inoue’yi de bertaraf etmiş olan Ychwach umutsuzluklar içinde yüzerek her şeyin bittiğini düşünen Ichigo’ya “Artık emanetimi alma vaktim geldi.” diyerek bölümü sonlandırıyor.

Bleach 679 İncelemeBaşından beri Ichigo’dan kaynağının kendisi olduğunu söylediği bu gücü almak istediğini belirten Ychwach, amacına ulaşabilecek mi gelecek bölümlerde göreceğiz ama büyük bir ihtimalle amacına ulaşacak. Ichigo’nun Quincy güçleri elden gidecek gibi görünüyor şu durumda. Sadece onlar gitse iyi tabii. Ishida’ya bahşedilen güç gerçekten muazzam. Ancak “Balance” gibi karşısında kullanmasının uygun olmayacağı bir güç tarafından da hemen alt ediliveriyor. Yanlış yerde kullansa da bu kadar köşeye sıkışan bir insanın vereceği normal bir karardı diye düşünüyorum. Yhwach karşısında kullanabilseydi durum nasıl olurdu orasını bilemiyorum, tahmin de edemiyorum ama her büyük gücü alt edebilecek bir güç mutlaka bulunuyor. Bu yüzden Yhwach’ı alt edebilecek bir güç de mutlaka peydah olacaktır ya da işler çok farklı bir yöne gidecek ve düşman bellenenler daha farklı şekilde algılanmaya başlayacaktır.

Bleach 679 İncelemeBurada şunu da söylemek isterim ki Ishida en azından yeni gücüyle karşısındakine hasar verdi. Zavallım Ichigo onu bile yapacak fırsatı bulamadı. Ancak yine de ikisinin içinde bulunduğu şu durum büyük benzerlikler taşıyor. İşe yarayacağını düşündükleri son kozları sahip oldukları muazzam güce rağmen alt ediliyor. Ishida’ya mutlaka bir yardım eli uzanacaktır. Kendi babası ve Kurosaki Isshin’inin bu yardım elini uzatacağı kanaatindeyim. Inoue baygın olduğundan Ichigo’nun başına bir şey gelirse ne yapılabilir kestirmesi zor. Ancak ne kadar yardım edecekleri muamma olsa da Rukia ve Renji’nin Ichigo’ya yardım etmek için yola düştüklerini de hatırlatayım. Şu anki tabloda sadece Ichigo ve Ishida değil bir çok kişinin ağır yaralı olduğunu düşünürsek bir toparlanma sürecinin olacağını düşünüyorum. Ancak tabii bundan önce Ishida ve Ichigo’nun bulundukları şu durumdan kurtulmaları gerek.

Bleach 679 İncelemeSon olarak Yhwach’ın şu geleceği değiştirme gücüne gelecek olursam gördüğü geleceği değiştirebilmesi ve bunun için de ayrıca bir çaba harcamaması, normal bir şekilde olayların seyri içinde bunu yapabiliyor olması bunun ne kadar muazzam bir güç olduğunu gösteriyor. İstediği gibi her duruma müdahale edebilmesini sağlayan bir güç bu. Yani bu güce “Antithesis” nasıl karşı koyabilir pek bir fikrim yok açıkçası benim Haschwalth böyle söylese de. Ki Yhwach madem geleceği görebiliyor. Bunu da mutlaka görmüştür ve ona göre bir şeyler düşünmüştür diye tahmin ediyorum. Yoksa kendini alt edebilecek bir gücü Ishida’ya bahşetmesinin bir manası yok diye düşünüyorum. Haftaya görüşmek üzere. ^^

Hızlıca Paylaş!