Bleach 677 İnceleme

Bleach Manga 677. Bölüm İncelemesi

Geçen bölüm birazcık kafa karışıklığına sebep olmuştu. En azından bende. :) Bu bölümde Ichigo’nun kılıçları konusunda olmasa da Yhwach’ın gücüyle alakalı yeni şeyler öğreniyoruz. Yeni şeyler dediğime bakmayın. Aslında bu da daha önce pek çok takipçi tarafından dile getirilen olasılıklardan biri.

Bleach 677 İncelemeBir önceki bölümde Getsuga Tenshou’sunu Gran Rey Cero ile birleştirip o şekilde Yhwach’a gönderen Ichigo’nun bu saldırısı, beklediğimiz üzere pek de Yhwach’ı etkilemedi. İşte bu noktadan itibaren de tabir-i caizse Yhwach’ın çenesi düştü. Konuştukça konuştu, küçümsedikçe küçümsedi Ichigo’muzu. Ichigo’nun Gran Rey Cero’lu Getsuga Tenshou’sunu bir şekilde savuşturan, bertaraf eden Yhwach, Ichigo’nun aklını okuduğunu, hangi düşünceler doğrultusunda harekete geçtiğini vs. görebildiğini ancak bunların nafile çabalar olduğunu söyleyerek Ichigo’yu küçümseme fasıllarına da başlamış oldu. Burada Ichigo ile aralarında aksiyon dolu bir mücadele başladı. Bu tip hareketlerden hoşlananların gözleri bayram etmiştir diye düşünüyorum bu noktada.

Bleach 677 İncelemeSonrasında acı bir tecrübeyle Ichigo mekanın Yhwach tarafından tuzaklandığını anlıyor. Bu andan sonra Yhwach “Almighty” gücünün geleceği görme yetisinden bahsetmeye başlıyor. Ichigo kendince bunun doğru olamayacağını açıklayıp yine kendince bir mantık kurarak “Gerçekten geleceği görseydi kendi kılıcını çekme zahmetine girmezdi. Daha başta benim için hazırlıklı olurdu.” gibisinden gerçekten mantıklı bir düşünme tarzı sergileyerek Yhwach’tan daha uzak bir yerlere konuyor. Ancak tabii ki burada da Yhwach’ın tuzağı onu buluyor.

Bleach 677 İncelemeİşte burada Yhwach Ichigo’nun nerede yanlış yaptığını güzel bir benzetmeyle anlatmaya başlıyor. Buna göre gelecek sabit bir düzlemde ilerlemiyor. Tıpkı başlangıçta bir aradayken rüzgarda savrularak birbirlerinden ayrılan, farklı yollara sapan kum taneleri gibi gelecek de zamanla başladığı o tek noktadan kollara ayrılarak, farklı yollara saparak yoluna devam ediyor. E bu da tıpkı kum taneleri gibi sayısız olasılık anlamına geliyor.

Bleach 677 İncelemeGeleceğin değişebilir olmasının oldukça umut verici olduğundan bahsediyor Yhwach. Ancak bunun bir kumdan diğerine atlamaktan başka bir şey olmadığını kendisinin o sayısız kum tanelerinin her birini açıkça gördüğünü söyleyerek geleceği görme yeteneğinin boyutlarını gözler önüne seriyor. Yani istediğin kadar atla, zıpla. Varacağın noktayı ben zaten biliyorum. Her olasılığı, o değişen geleceği de zaten gördüm, diyor. Geleceğin tek bir kolunu değil tüm kollarını görebildiğini belirtiyor ve işte bu noktada Haschwalth ile aralarındaki fark da ortaya konuluyor yanılmıyorsam.

Bleach 677 İncelemeİyi bir düşman olduğunu göstermekten geri durmayan Yhwach, Ichigo’ya umudunu kaybetmemesini ve hala bir kum tanesinden diğerine sıçrayabileceğini hatırlatmaktan geri durmuyor. Hatta umutsuzluk içinde kaybolan bir çocuğu öldürmenin ebeveynler için yürek burkan bir şey olduğunu dile getirerek Ichigo’dan kendisini üzmemesini talep ediyor. O.o Tabii ki Ichigo bu sözlere pabuç bırakmıyor ve bugüne kadar bunu yapmak için ne kadar uğraştığını söyleyerek “Bankai” kelimesini haykırıveriyor. Böylelikle de bölüm sonlanıyor.

Bleach 677 İncelemeAçıkçası şu an için Ichigo’nun Bankai’ı benim için tam bir muamma. Tahmin yürütemiyorum. Ancak Yhwach’ın geleceği görme yeteneğine gelirsek pek çok olasılığı görebileceği ve gördükleri doğrultusunda hareket edeceği daha önce pek çoğumuz tarafından dillendirilmişti aslında en başta da dediğim gibi. Burada anladığım kadarıyla Yhwach gelecekte yaşanacak anlık değişimleri dahi, son anda rüzgarın yön değiştirmesiyle farklı yönlere savrulacak kum tanelerini dahi görebiliyor. Böyle düşününce Yhwach karşısında yapılabilecek hiçbir şey yokmuş gibi gözüküyor ve ben bu muazzam güçten daha fazlasına da hazırlıklı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bundan dolayı da Ichigo’nun Bankai’nın Yhwach’ı alt edebileceğini sanmıyorum ve yine bu sebeple bu karşılaşmanın ilk galibinin Yhwach olacağı düşüncemi hala kaybetmiş değilim.

Son olarak geçen haftaki kılıçların da birleşmiş olabileceği görüşümde yanıldığım ortada. Kınından çıkarıverdi siyah olanı Ichigo bir anda. Bununla alakalı olarak gerçekten çok güzel, yapıcı yorumlar gelmiş takipçilerimizden ancak ben vakit sıkıntım dolayısıyla bugün görebildim yorumları. Gönül isterdi ki o an sıcağı sıcağına tartışabilelim. Ancak belirtmek isterim ki yorumlarınız beni inanılmaz mutlu ediyor anında tepki veya cevap vermesem de. Bu yorumlar benim de gözümden kaçan veya yanlış anladığım şeyleri görmeme yardımcı oluyor. Demem o ki yorumlarınızı esirgemeyin benden. Haftaya görüşmek üzere. :)

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?