Bleach 676 İnceleme

Bleach Manga 676. Bölüm İncelemesi

Geçen sayıda kılıcıyla birleşen Ichigo, bu vasıta ile kazandığı yeni güçleriyle Yhwach’a kafa tutmaya bu bölümde de devam ediyor.

Öncelikle şuna değinerek yazıya başlamak istiyorum ki Ichigo, bu birleşme sonucu bilincini kaybetmiyor. Daha önce bilincini kaybeden hayvani Ichigo’yu görüp, o dehşeti yaşamış Inoue’yi sakinleştirmesi ile bunu anlıyoruz.

Bleach 676 İnceleme

Ichigo’nun bu görüntüsüyle Hollow’a benzediğini söyleyen ve gücüyle birleştiğinde açığa çıkan gücün bu Hollow formu mu olduğunu soran Yhwach’ı, Ichigo doğruluyor. Annesinden gelen Quincy güçlerini İhtiyar Zangetsu ile, babasından gelen Shinigami güçlerini içindeki Hollow’la tanımlayan Ichigo, biraz şaşkınlık yaratmadı değil bende. Shinigami ve Hollow hımmm.

Bleach 676 İncelemeŞimdi Ichigo’nun babası Isshin, Masaki’nin içindeki Hollow’u mühürlemek adına Shinigami güçlerinden feragat etmişti. Ancak Ichigo’nun doğmasıyla, bu Hollow da Ichigo’ya geçmiş oldu ve yanılmıyorsam bu mühür de kırıldı. Peki bu durumda yanlış hatırladığım bir nokta yoksa Hollow’un Isshin’le alakası nedir? Bu Hollow, müstakil bir varlık olarak hem Masaki’nin içinde hem de Ichigo’nun içinde yer aldı ve almakta. Hadi burada dense ki bu güç Masaki’den geliyor amenna ama bu şekilde pek bir yere oturtamadım kafamda. Ancak bir de şu nokta var ki Shinigami ve Hollow’ların birbirlerine yakınlaşmaları veya dönüşebilmeleri durumu. Bu da beni düşündüren noktalardan. Aizen, yaptığı deneylerle Shinigami’ler ile Hollow’lar arasındaki çizgiyi yok etmeyi amaçlamıştı ve başarmıştı da. Bu sebeple belki de bu iki türün yakınlığı sebebiyle, Shinigami güçleri, Hollow güçlerini karşılayabilir. Ya da ben iyice saçmalıyorum. Bir yanlışlık vs. yoksa ileride bu da açıklığa kavuşacaktır herhalde diye düşünüyorum.

Bleach 676 İnceleme

Gücü üzerinde tam anlamıyla hakimiyet kuramadığını, bu sebeple birazcık Yhwach’ı kullandığını belirtmekten geri durmayan Ichigo.

Ichigo’nun sahip olduğu bu yeni güçler vasıtasıyla hızının ve atak yapma gücünün arttığını gören Yhwach, o zaman benim de kılıcımı çıkarma vaktim geldi dese de, Ichigo’nun hızlı hareketi sonucu engelleniyor. Ancak yine de tatmin olmayan Yhwach, Ichigo’nun Getsuga Tenshou atmaya hazırlandığını görünce iyice hayal kırıklığına uğruyor. Ancak bunun normal bir Getsuga Tenshou olmadığını görerek bizler gibi şaşırmakla meşgulken, Ichigo’nun Gran Rey Cero’su ile birleştirdiği Getsuga Tenshou’suna maruz kalıyor ve böylece bölüm noktalanıyor. Burada Ichigo’da yine bir görüntü değişikliği mi oluyor anlamış değilim. Değişe değişe bir hal oldu zaten. :) Yalnız Ichigo’dan beklenmeyen bir davranış olduğu da ortada. Her şeye karşı düşünmeden Getsuga Tenshou savuran Ichigo’nun azıcık aklını başına aldığını gösteriyor bu herhalde. :) Bir de gözüme takılan bir şey daha var ki Ichigo’nun bu birleşmeden sonra tek kılıç taşıması. Herhalde kılıçları da birleşti bu dönüşümden sonra.

Bleach 676 İncelemeYukarıda değindiğim ve bende kafa karışıklığı yaratan şu durum haricinde üzerinde durabileceğim bir şey yok gibi geldi bana. Daha ziyade, pek çok takipçiyi memnun edecek aksiyon ağırlıklı bir bölümdü. Ancak son olarak belirtmeden geçemeyeceğim bir nokta da da bölümün kısalığı. Bu durumun herhangi zorunlu bir durum olmadıkça mangakalara bağlı olmadığını, genelde bunların dergi tarafından planlandığını düşünürsek, sebepleri ne ola ki hikaye böylesi hız kazanmışken bu kadar sayfa ile yetinmemizi bekliyorlar? Haftaya görüşmek üzere.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?