Bleach 671 İnceleme

Bleach Manga 671. Bölüm İncelemesi

Geçen hafta üzüntüyü, hayal kırıklığını, kızgınlığı ve heyecanı tek bir bölümüyle bizlere yaşatan Bleach, bu hafta yetişkin Hitsugaya’ya rağmen daha normal bir seyir izliyor sanki.

Bleach 671 İnceleme

Her karşılıktan sonra “Acımadı ki!” edasıyla daha güçlü bir şekilde karşımıza çıkan Gerard, Zaraki’nin Bankai formundaki güçlü saldırısından sonra yine ölümün eşiğine gelmiş ancak farklı ve daha güçlü bir şekilde, Zaraki’yi de saf dışı bırakarak, bizimkilerin karşısına tekrar çıkmayı başarabilmişti. Bunun sonucunda da Hitsugaya’nın Bankai’ı ile ilgili daha önce açıklanmamış ya da Hitsugaya’nın kendisi de daha pek emin olmadığından yeterince açıklanamamış yeni bilgiler önümüze serildi. Buna göre Hitsugaya’nın Bankai’ındaki son çiçeğin solup kaybolması bir son değil Bankai’ın tam kapasiteye eriştiğinin bir göstergesiydi. Bu sayıda da ilk başlarda bu durum üzerinde duruluyor ve Hitsugaya, normal halindeki gücünün Hyourinmaru’yu tam kapasite kullanmasına yetmediğini ve Bankai’ını bu şekilde kullanabilmek için biraz büyümesi gerektiğini bizlere açıklıyor.

Bleach 671 İnceleme

Halbuki biz ne kadar da sevdik. <3

Bu duruma bizler dışında sevinen biri daha oluyor ki o da çolukla çocukla uğraşmayacağım artık diye sevinen Gerard. :) Kişilik olarak zaten pek çok büyüğünden daha fazla olgun hareketler sergileyen Hitsugaya, görüntüsünün de olgunlaşmasıyla hemen Gerard’la mücadeleye girişiyor ve aklında yine Soul Society. Aşağıya bir şeyler düşmemesi öncelikleri arasında. :)

Bleach 671 İncelemeBuraya kadar Bankai’ın işlevi, öncesine benzese de sonradan birtakım açıklamalar daha yapan Hitsugaya sayesinde bundan daha fazlasını barındırdığını görüyoruz. Kılıcının bir kısmı Hitsugaya tarafından dondurulan Gerard, bu tür araçları ortadan kaldırıp, saf güç kullanmayı kendisinden beklenmedik bir şekilde akıl ediyor ve bir Quincy yayı oluşturup Hitsugaya’ya doğrultmasıyla donması bir oluyor. Bu noktada Hitsugaya, Daiguren Hyourinmaru’yu serbest bıraktıktan sonra 4 saniye içerisinde toprak, hava, rüzgar, ateş vs. gibi her şeyi dondurabildiğinden ve bu yüzden aslında Gerard’ın yayını 3 saniye içinde kullanması durumunda başarılı olabileceğinden bahsediyor. Ancak bu cüssedeki bir adamın bu tür bir durumdan kurtulması pek de zor olmuyor ve Hitsugaya’yı kuş misali yakalayıveriyor.

Bleach 671 İncelemeBundan sonra ne oluyor derseniz, tam bir takım çalışması ortaya konmaya başlıyor. Her işini kendi görmeyi seven Zaraki, tek kolluyla da olsa kılıcını kullanarak Gerard’ı devirmeyi başarıyor. Sonrasında önündeki her şeyi dondurabilen birini böyle çıplak elle tutmanın bir cezası olarak Hitsugaya tarafından takrar donduruluyor Gerard. Yine bu şekilde dondurulamayacağından falan bahsederken bu sefer gönüllerin sultanı bir diğer kaptan Byakuya devreye girerek saraydan eli boş dönmediğini bizlere gösteriyor.

Bleach 671 İncelemeBu sayıda Zaraki’nin tek kolunu kaybetmesine rağmen ayağa kalkıp yine böylesi bir güç gösterisinde bulunduğunu görmek beni fazlasıyla mutlu etti. Koluyla ilgili duruma Mayuri’nin el atıp düzelteceğini umuyorum. Bunun dışında Byakuya’nın yaptığı son saldırının, Gerard’ın içinde bulunan ve bence aynı zamanda Gerard’ın yaşam kaynağı olan Quincy Haçı’nı yok edebileceğini düşünüyorum. Çünkü bu seferki saldırıda bana mı öyle geldi tam bilemiyorum ama kılıçların yapraklar şeklinde ayrılması söz konusu değil. Sanki bölünmeden bütün halinde Gerard’da yönelmiş gibiydiler. Böyle düşününce de Gerard’ın her bir bölgesine aynı anda bir saldırı olacağını var sayıyorum. Bu şekilde Haç’ın bu kadar çok kısmı kısa sürede yenileyemeyeceğini ve en azından bir kılıcın bu Haç’a denk gelerek yok edebileceğini düşünüyorum. Hitsugaya’nın çekiciliği dışında, Bankai’ına gelirsek, gelecek bölümde neler olur, neler anlatılır bilemem ama bu bölümde öyle çok bir şeyden bahsedilmedi Bankai ile ilgili olarak. Bankai’nı saldıktan sonra 4 saniye içinde önündeki her şeyi dondurabilmesi büyük bir güç elbette ama yeterli değil gibi “çok güçlü veya dahi çocuğa yaraşır” diyebilmek için ne dersiniz? Daha fazlasından ileride mutlaka bahsedilecektir ancak şu an için Rukia’nın Bankai’ı hala bir adım önde gibi. :)

Bleach 671 İncelemeBleach 671 İncelemeBölümün özetinden de anlaşılacağı üzere şu an için öyle çok üzerinde durulacak bir konu yok gibi. En azından ben böyle düşünüyorum. Tabii her zamanki gibi sizlerin yorumlarınızla gözümden kaçanları göstermenizden, bazı şeyleri fark edip, irdelememe yardımcı olmanızdan memnuniyet duyarım. Son olarak da belirtmek isterim ki haftaya bir ihtimal Golden Week sebebiyle Weekly Shonen Jump çıkmayacağı için bölüm gelmeyebilir. Hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim. :)

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?