Bleach 667 İnceleme

Bleach Manga 667. Bölüm İncelemesi

Bleach’in yeni bölümüyle görüyoruz ki Zaraki ne performansından ne de pervasızlığından bir şey kaybetmiş. Ne mutlu bize. :)

Bu bölümde Zaraki’nin varlığının etkisi midir nedir artık öyle çok yorumlanacak bir şey yok bana göre. Sadece ben şu üçlüden daha komik diyaloglar bekliyordum. Yine de komedisi yerinde diyebilirim bölüm için.

Bleach 667 İncelemeGeçen haftaki bölümün sonlarında Zaraki; Gerard x Byakuya, Hitsugaya karşılaşmasına dahil olmuş ve olaya dahil olduğu an, Gerard’ın koluna mal olmuştu. Bu sayının başında Zaraki’nin Mayuri tarafından konulduğu o iyileştirme kapsülü gibi şeyden hunharca çıkıp olay mahalline nasıl geldiği kısmen de olsa gösteriliyor. Sonrası malumunuz üzere Gerard’ın kolunu kesiyor Zaraki bir anda. Ancak daha önce de söylendiği üzere zarar aldığı ölçüde büyüyen ve güçlenen Gerard’ın kolu daha iyi ve güçlü bir şekilde yeniden çıkıyor. Bu noktada bu durumu açıklamak daha önce bu yeteneğe maruz kalmış olan Byakuya’ya düşüyor. Hitsugaya bu açıklama sonrası olayı çözüyor çözmesine ancak yaptığı yorum, o an gözlerini göremesek de büyük ihtimalle Byakuya’nın gözlerini devirmesine yol açıyor. :)

Bleach 667 İnceleme

Bu açıklamayı Zaraki de duyuyor ama Zarakiliğinden ödün vermiyor ve bodoslama bir şekilde Gerard’a saldırmak için harekete geçiyor. Bu noktada Hitsugaya büyük bir cesaret örneği göstererek Zaraki’nin önüne atlıyor ve onu durdurmayı başarıyor. (Tabii bu Zaraki’nin kendini frenlemesi sayesinde mümkün oluyor.) Sonrasında olayı farklı bir boyuttan ele alan Hitsugaya, böylesi devasa bir varlığın Soul Society’e düşmesinin vereceği zararlardan bahsediyor. (Soul Society mi kaldı allasen.) Bu arada fırsattan istifade bu ikisini ezeyim diyen Gerard, yine umduğunu yapamıyor ve Zaraki, o müthiş gücüyle üzerlerindeki ayağı kaldırıp itiyor. Bu noktada da Hitsugaya’ya “Buraya laf işitmeye değil icraata geldim.” kıvamında söylenerek düşmüş Gerard’a saldırmaya gidiyor.

Bleach 667 İncelemeGerard kalkanıyla üzerine gelen Zaraki’yi savuşturuyor ancak yanılmıyorsam kalkanından bir şey de çıkarıyor o esnada. Çıkardığı şey de körelmesinden korktuğu ancak kendisini devirebilecek birini bulduğundan bunu bir yere kadar tolere edebileceği Hoffnung (Umudun Kılıcı) dediği bir kılıç. Körelmesinden korkuyorsa ne yazık ki yanlış adam karşısında kılıcını çekti. Çünkü Zaraki, kendi kılıcını Shikai formuna geçirerek köreltmeyi bırak kılıçta çentik açıyor.

Bleach 667 İncelemeZaraki’nin Shikai kullanması Byakuya ve Hitsugaya’yı oldukça şaşırtıyor. Zira onlar Zaraki’nin kılıcının hep Shikai formunda olduğunu düşünüyorlarmış. Onlar bile zamanında kafa yormuş bu konuya. :)

Bleach 667 İncelemeSevgili kılıcında çentik açılan Gerard’a dönersek bu duruma öfkeleniyor galiba biraz ve nasıl olduğunu benim pek anlamadığım bir şekilde Zaraki’yi kesiveriyor. Burada da bölüm noktalanıyor. Genel anlamda, Zaraki’ye laf anlatmaya çalışan Hitsugaya ve o topa hiç girmeyen Byakuya ile Zaraki’nin pervasız hareketlerinin yer aldığı; planın, stratejinin olmadığı rastgele ilerleyen, doğal bir sayıydı bu. Zaraki işin içinde olduğu zaman da başka türlü ilerlemesi pek mümkün olmuyor zaten. :) Eminim ki herkes Zaraki bir sonraki sayıda Bankai kullanır mı diye merak ediyor. Bence kullanması muhtemel. Gerard’a kullanmazsa; Yhwach Ichigo’nun, Haschwalth Ishida’nın dersek kullanabileceği pek de bir adam kalmıyor açıkçası. He bu noktada hikaye bambaşka bir boyut kazanır, yeni karakterler eklenir, düşmanlar değişirse ya da şu anki yapıyı değiştirecek bambaşka olaylar meydana gelirse orası ayrı tabii. Zaraki’nin kılıcı ile ilgili merak edilenlerden biri de Yachiru’nun bu kılıç ile bağlantısı. Bu noktada ben de bir çok Bleach takipçisi gibi Yachiru’nun aslında Zaraki’nin kılıcı olduğunu düşünüyorum. Bu durum bundan farklı bir yönde ilerlerse şaşırırım ancak aynı zamanda mutlu da olurum Yachiru’yu tekrar görebileceğim diye.

Bleach 667 İncelemeBir de Bankai’ını görmediğimiz ve kendisinden çok şeyler beklediğimiz başka bir kaptan var ki kendisi muhtemelen, Hitsugaya, Byakuya ve Zaraki; Gerard’a karşı bir şeyler yapmaya çalışırken ayak altında kalıp ezilme tehlikesiyle karşı karşıya. Hirako, ipleri ne zaman eline alacaksın acaba?

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?