Bleach 662 İnceleme

Bleach Manga 662. Bölüm İncelemesi

Yoruichi ile Askin savaşına dönüş yaptığımız beklenmedik gelişmelerin, beklenmedik açıklamaların yer aldığı ve ecchi dozunun biraz arttığı bir bölümle karşı karşıyayız bu sefer.

Geçen hafta Haschwalth ile Ishida karşılaşmasının nasıl olacağını merak ederken; Ichigo ile Inoue’nin nereye varacağını, nasıl bir şeyle karşılaşacaklarını düşünürken; bu hafta nasıl bir seyir izleyeceğini, yardım gelip gelmeyeceğini merak ettiğimiz Yoruichi-Askin mücadelesine dönüyoruz. Yoruichi’nin Askin karşısında zorlandığını açık bir şekilde görüyoruz bu bölümde ancak merak ettiğimiz “Yoruichi’ye yardım gelecek mi?” sorusu da cevabını buluyor ve yardım çok da şaşırmayacağımız birinden geliyor. Urahara Kisuke. Sahalarda görünmeyeli uzun zaman olan Urahara’yı tüm espritüelliğiyle yeniden karşımızda görmek, beni çok mutlu etti.

Bleach 662 İncelemeUrahara’nın gelmesiyle Yoruichi’nin içinde bulunduğu durum da ciddi olmaktan çıktı hem avantajlı tarafın değişmesiyle hem de komedi öğesinin bu mücadeleye eklenmesiyle. Burada hemen belirteyim ki sadece komedi değil ecchi unsuru da bu bölümde kendisini fazlasıyla hissettirdi. Zira Yoruichi’nin poposu sık sık gözümüze sokuldu. :)

İşlerin ciddileştiği tarafın değişmesiyle birlikte, kendi deyişiyle bütün büyük baş ağrılarının onu bulduğu Askin, daha önce de başka mücadelelerin ortasında yaptığı gibi bugüne kadar pek çok tahminin yapıldığı 5 savaş potansiyeli konusunda hiç beklenmeyen bir anda birtakım açıklamalarda bulunarak merakımızı büyük ölçüde giderdi. Bu potansiyellerden üçü olan Ichigo, Aizen ve Zaraki biliniyordu yanılmıyorsam. Kalan ikiliden birinin Urahara olacağı zaten çoğunlukla beklenen bir durumdu. Burada asıl sürpriz Ichibee’nin potansiyeller arasında yer almasıydı benim için. Ben şahsen Inoue’nin de bu potansiyeller arasında yer alabileceğini ve Ichigo’nun yanında da bu yüzden Yhwach’a karşı koymaya gittiğini düşünmüştüm. (Tabii tanrısal gücünü bir kenara koyarsak.)

Bleach 662 İnceleme

Bleach 662 İncelemeBütün baş ağrıları kendisini bulan bahtsız bedevi Askin için bu bölümde durum, Urahara’nın Yoruichi’ye bağışıklık güçlendirici bir şeyler yapmasıyla tersine dönmeye devam ederken; Urahara bununla yetinmemiş ve Yoruichi’nin kedi formuna dönmesini de istemiştir. Yoruichi’nin başta bunu kabul etmemesiyle beraber cebren ve hileyle yine de dediğinin gerçekleşmesini sağlamıştır ve bu noktada da bölüme son vermiştir diyebiliriz. :)

Bleach 662 İncelemeYoruichi’nin kedi formunun savaşa ne gibi bir etkisi olacağını anlayamamakla beraber Urahara’nın vardır bir bildiği diyip, bir dahaki bölümde bunun açıklığa kavuşturulmasını umuyorum.

Bleach 662 İncelemeYukarıda bahsetmiş olduğum 5 potansiyelin neden potansiyel olarak nitelendirildiğine de şöyle bir değinmem gerekirse; Ichigo içinde barındırdığı gizli yeteneği, gizli potansiyeli yüzünden savaş tehdidi olarak görülmekte ki çocuğun bugüne kadar girdiği şekilleri, sahip olduğu güçleri ve kendisiyle alakalı daha pek çok bilinmeyenin olduğunu hesaba katarsak pek de haksız sayılmazlar. Aizen’deki reiatsu bolluğu ile Zaraki’nin savaş, mücadele gücü yüzünden potansiyeller listesinde yer almaları tahmin edilebilen şeylerdi. Urahara’nın savaş potansiyeli sayılmasının gizli icatları, bilinmeyen araçları ile olduğu da tahmin ediliyordu. Ancak Ichibee’nin bu grupta yer almasını aslında sahip olduğu yeteneği düşünürsek çok da garip olmasa da hiç beklemiyordum. Ne de olsa kendisi Yhwach’a yenilmiş ve Yhwach yükselirken bir kenarda izleyip, artık elimden bir şey gelmez diyerek neredeyse Ichigo’ya bel bağlayan biri haline gelmiş olduğundan böyle düşünmekte ben de çok haksız sayılmam diyebilirim. Ancak Ichibee’nin de kendine göre planları olması muhtemel tabii. Karşı tarafın bir nebze çekindiği isimlerin arasında yer alan birinin iyi veya kötü mutlaka bazı planları olacaktır diye düşünüyorum. Aslında sadece Ichibee’yi değil de diğer 0. Takım üyelerinin ne halt yediği, Ichibee’nin önderliğindeki bu takımın savaşın neresinde yer alacağı benim için büyük merak konusu.

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?