Bleach 661 İnceleme

Bleach Manga 661. Bölüm İncelemesi

Bu hafta Bleach, mevcut karşılaşmalara yeni karşılamaların eklendiği bir geçiş bölümü mahiyetindeydi bana göre. Bu sebeple söyleyecek çok da söz bulamadığım bölümle ilgili kısa bir özet geçmek istiyorum.

Bleach 661 İnceleme

Haschwalth ile bizimkilerin mücadelesine sürekli iyi veya kötü birinin karışacağını düşünen benim tam aksime bırakın Haschwalth ile birlikte savaşmayı, bu bölümde Ishida, bizimkileri gönderip tek başına Haschwalth’a karşı koymayı seçti. İş bu noktaya nasıl geldi derseniz, hatırlayacağınız üzere geçen hafta Ishida, bizimkilere “Güneş Anahtarı” sayesinde “Güneş Geçidi”ni kullanarak dünyaya geçebileceklerini söylemişti. İşte bunu bizimkilere hatırlatarak bir an önce oraya gidip dünyaya geçmelerini söylüyor ancak Haschwalth’ın demekten dilinde tüy bittiği üzere tekrar geleceği görme yetisini hatırlatarak dünyaya açılan geçidin çoktan yıkıldığını söylüyor.

Bleach 661 İncelemeBu noktada kısa süreli bir şok yaşayan Ishida ve Ichigo, Haschwalth’a birlikte karşı koymaktan başka çareleri olmadığını düşünürken; Ishida yine bir beyin fırtınasıyla Yhwach’ın uyurken güçlerinin Haschwalth’a geçtiğini hatırlıyor ve tekrar Haschwalth’ı kendisine bırakıp şu an güçsüz durumda olup da geleceği görüp her şeyi bilme ve yapabilme gücünden yoksun olan Yhwach’a saldırmalarını söylüyor. “Ishida madem bunun farkındaydı niye başından beri Yhwach’ın bu açığından yola çıkarak bir tuzak kurmadı?” sorusu ilk başta aklıma gelse de sonra da Haschwalth’ın Yhwach’ı pek de başı boş bırakmadığı aklıma geliyor. Çünkü bir yerde yanlış hatırlamıyorsam Ishida uyuyan Yhwach’ı gözetlerken bir anda Haschwalth ortaya çıkıp yine Ishida’yı sorguluyordu. Böylesi bir plan için iş birliği gerekiyordu ve bu iş birliği şu an sağlanmış gibi.

Bleach 661 İncelemeEsas konuya dönersem Haschwalth’ın da sanki Yhwach’ın güçlerine tam anlamıyla muktedir olmadığı Ishida’nın sözlerinden anlaşılıyor gibi. Ancak ben bu karşılaşmanın bir sonuca varacağını pek düşünmüyorum.

Bleach 661 İnceleme

Inoue’nin canına minnet tabii bu durum. :)

Ishida ve Haschwalth’ı geride bırakıp Yhwach’ı yenebilecekleri düşüncesiyle ileri atılan Ichigo, Chad ve Inoue bu sefer de taştan olduklarını düşündüğüm yaratıklarla karşılaşıyorlar. E tabii Yhwach bu kadar güçsüzken mutlaka extra korumaları olacaktı. Burada da Chad, Ichigo ve Inoue’ye kendisinin bu yaratıkları halledeceğini söyleyerek ilerlemelerini söylüyor. Bu noktada yerden bir anda varlığını çoktan unutmuş olduğum Ganju fırlayıveriyor. Hakikaten bu Ganju nerelerdeydi? Yalnız Ganju’nun şu taştan yaratıkları yenmek noktasında kum tekniğiyle Chad’dan daha bir faydalı olacağına inanıyorum. Ichigo ve Inoue’nin ise yolun sonunda bir şey bulacaklarını sanmıyorum. En azından Yhwach’a ulaşacaklarını düşünmüyorum. Ama belli de olmaz tabii. Yhwach’la karşılaşmaları veya onunla savaşmaları bana göre düşük bir ihtimal de olsa imkan dahilinde. Sonuçta Ichigo’nun yanında tanrısal denebilecek bir güce sahip Inoue var.

Bleach 661 İncelemeIshida ve Haschwalth karşılaşması ile Ichigo ve Inoue’nin ilerleyişlerinin bir sonuca varacağını düşünmesem de Kubo-sensei’nin işi de pek belli olmuyor bilindiği üzere. Haliyle bekleyip görmek düşüyor bize de. Son olarak şunu da belirtmeden geçmek istemiyorum. Kubo-sensei şu karakter çizimlerinde, karakterlerin duygularını yansıtmada gerçekten başarılı. Kendi adıma ben Haschwalth’a bakmalara doyamıyorum. :) Haftaya görüşmek üzere.

Bleach 661 İnceleme

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?