Bleach 656 İnceleme

Bleach Manga 656. Bölüm İncelemesi

Bu sayıda benim açımdan oldukça şaşırtıcı bir geçişin yer aldığını söyleyebilirim. “Ne bekledik, ne bulduk” gibi gibi bir durum söz konusu oldu bu sayıda. Ancak bunu olumsuz olarak algılamayın. Kesinlikle olumlu bir durumdan bahsediyorum. Zira Gerard beklerken Askin’i görmek paha biçilemezdi. Yoruichi de cabası tabii.

Bleach 656 İnceleme

Bölüm başında Askin’in Gerard ve Gerard vasıtası ile Pernida hakkında bazı şeyleri açıklamaya giriştiğini görüyoruz. Gerard’ın harfinin simgelediği gücü açığa çıkardığını görünce Lille’nin de yenilmiş olduğunu söyleyerek bunu normal karşılamak gerektiğini söylüyor. Bu noktadan da yola çıkarak Lille’nin Kira tarafından yenildiğini düşünmek de bir sakınca görmüyorum. Kira ile Lille’nin savaşı, olduğu esnada gösterilmeyecek muhtemelen ama flashback’lerle bu karşılaşmaya bir şekilde değinilecektir diye düşünüyorum. Askin, Lille’nin yenilmesinden aslında öylesine bahsetmiyor. Burada, Lille’nin de daha önce sürekli vurguladığı üzere sahip olduğu önemli bir konumdan bahsediyor. Lille, Yhwach’ın harf atadığı ilk Quincy imiş ve Yhwach’ın bu elitlerden oluşan özel ekibinin lideriymiş. Ancak bir önceki sayıda bahsettiğim üzere zekasından şüphe ettiğim Gerard, liderinin yenildiğini fark edemiyor maalesef. Bu durumun farkına varsa herhalde daha ihtiyatlı davranır diye düşünüyor ki Askin, bir haberdar edeyim bari diye düşünüyor ve bu noktadan sonra Gerard ile ilgili şok gerçekleri açıklamaya başlıyor. :)

Bleach 656 İncelemeŞimdi Lille, Yhwach tarafından güç bahşedilen ilk Quincy ve dolayısıyla Yhwach’ın özel timinin de lideri. Aslında tüm Sternritter’ler de durumun böyle olduğunu görüyoruz. Pernida ve Gerard dışında. Pernida ve Gerard’ın Yhwach’ın güç bahşetmediği, zaten güç sahibi olan iki Quincy olduğu açıklanıyor Askin vasıtasıyla. Bunlardan Pernida’nın “Ruh Kralı’nın Sol Kolu” olduğu malumumuz zaten. Ancak Gerard’ın da “Ruh Kralı’nın Kalbi” oluşu cidden beklenmedik bir durumdu benim için. Askin bunların bir söylenti olarak ortada dolaştığını ekliyor ve Quincy’lerin Ruh Kralı’nın bir şeyleri olması mevzusunu da garip bulduğu ima ediyor.

Bleach 656 İncelemeSağ ve sol kolun sahip oldukları görüntü ile kalbin sahip olduğu görüntü arasında oldukça fark var. Bu yüzden buradan şöyle birkaç sonuç çıkarılabilir diye düşünüyorum. İlk olarak Kral’ın kalbi, bir insanla birleşmiş, o insan vasıtasıyla hareket ediyor, hayatını sürdürüyor olabilir. Burada Sol Kol’un taşıyıcısı Ukitake de olduğu gibi karşılıklı bir alış veriş olabilir ya da kalp, insanını kontrol ediyor olabilir. Ya da düşük bir ihtimal dahi olsa kalp ile bahsedilen mecazi bir durum olabilir. Ruh Kralı’nın duygularının vücut bulmuş hali gibi. Veyahut da kalp kendisi için yeni bir suret oluşturmuş olabilir. Sağ ve sol kol ile kalp artık cepte ise bizleri bekleyen bir sol ve sağ ayak ile beyin de vardır diye düşünüyorum. Ruh Kralı’nın elsiz ayaksız bir fanus içerisinde gösterilmesinin boşuna olmadığını zaten bu organların bilinç sahibi olarak karşımıza çıkışından anlıyoruz. Bu yüzden ayakları da bir şekilde ortaya çıkacaktır bence. Ancak iş beyine geldiğinde aklıma Gremmy ve Mayuri tarafından el konulan beyni gelmiyor değil. ;)

Askin bizleri şaşırtan bu birkaç noktaya değindikten sonra, anlıyoruz ki kendi kendine anlatmıyor bunları. Meğer Ichigo’yu çoktan yere sermiş kendisi. Bu da gösteriyor ki Ichigo’nun olaya dahil olma vakti daha gelmemiş. Muhtemelen bir süre yatacak kendisi orada. İşi başkaları götürecek. Sonra her zamanki fevrilikleriyle Chad ve İnoue’nin olaya dahil olduğunu ve aynı hızla da Ichigo’nun durumuna düştüklerini görüyoruz.

Bleach 656 İncelemeBurada Askin hemen gücünü açıklamaya girişiyor. Kendisi seçtiği bir elementin dozunu arttırarak, düşmanının da bu elemente karşı direncini zayıflatarak; altında ezilmelerini, zehirlenmelerini sağlayarak ölümlerine sebep oluyormuş. Ancak kontrol etmek istediği o elementden de yüksek miktarda vücuduna alması gerekiyormuş. Hemen şunu da belirteyim, tüm bunlar Askin’in oluşturduğu bir daire içerisinde meydana geliyor ve bu dairenin dışında kalan güzeller güzeli Yoruichi olaya dahil oluyor.

Bleach 656 İncelemeBundan sonra Askin ve Yoruichi arasındaki incelik, nezaket meselesine tanık oluyoruz. Sevgili Askin bazı şeylerde illa kanın gövdeyi götürmesi gerekmediğini söylerken; sevgili Yoruichi tersini ima ediyor. Hatta burada Askin, Yoruichi’yi Bambietta’ya benzetiyor. Tabii ki Yoruichi’nin gelmesiyle haterket de başlıyor ve bizler de Askin vasıtasıyla güzel bir ok atışı görüyoruz ancak bu okun kendisine dönmesi de uzun sürmüyor tabii. Shunkou gücünü açığa çıkaran Yoruichi şimdilik Askin’i yenmiş gibi görünüyor. Burada karşılaşma devam edecek gibi görünse de Askin, karşılaşmanın sonunun kendisi için hayırlı olmayacağını düşünürse kaçabilir ve uygun zaman bekleyişine girebilir yine. :)

Bleach 656 İnceleme

Bu sayı, önceki birkaç sayıya nazaran yüz güldürecek cinstendi bence. Şu elitler arasında en sevilen karakterlerden biri olup da Aizen’e benzerliğiyle dikkat çeken, kurnaz denilebilecek ihtiyatlı karakterimiz Askin’i görmek ve kendi ağzıyla yaptığı birtakım açıklamalara şahit olmak oldukça eğlenceliydi bana göre. Zira kendisi bir tebessüm vesilesi oluyor yüzlerde ne zaman görünse. Amacı kazanmaktan ziyade olayı en az hasarla sonlandırmak gibi görünen Askin’in ne yapacağını da pek kestiremiyorum doğrusu. Ama Yoruichi ve Askin mücadelesi de oldukça eğlenceli olacakmış hissiyatı veriyor insana. Bu bölümde kollardan sonra Kral’a ait kalbinde bu savaşta aktif bir şekilde rol aldığını görüyoruz. Biraz önce de bahsettiğim üzere kollar ve kalp ortaya çıktıysa; ayaklar da çıkacaktır. İç organlardan kalbin Kral’ın bedeninde olmayışı; insan vücudundaki en önemli iç organlardan bir diğerinin yani beynin de olmadığı olasılığını güçlendiriyor ve beynin de daha önce Gremmy suretinde karşımıza çıkmış olduğu düşüncesini ışık hızıyla benim aklıma getiriyor. Uzuvlardan kollar kendi fiziksel görüntüleri ile ortaya çıkıyorlar. İç organlardan kalbe baktığımızda ise karşımıza bir insan görüntüsü çıkıyor ki bunun nasıl ortaya çıkabileceğinden yukarıda bahsetmiştim. Kalbin insan sureti ile karşımıza çıkışı; beynin de insan sureti ile karşımıza çıkabileceğine işaret ediyor olabilir ki Gremmy’nin gerçek doğasının beyin olduğu da yadsınamaz bir gerçek. O zaman mantıksal olarak ayaklar da kollar gibi gerçek görüntüleriyle karşımıza çıkabilir diyerek bu organ mevzusuna aslında söyleyecek daha çok sözüm olmasına rağmen son veriyorum. Gözümden kaçırdığımı düşündüklerinizi, eklemek istediklerinizi belirtmenizden mutluluk duyarım. Haftaya görüşmek üzere. :)

Hızlıca Paylaş!
Bu makaleyi sevdiniz mi?