Bitirmeden Yerinizden Kalkamayacağınız Animeler

Sürükleyici Anime Önerileri

Öncelikle Anime Fantastica okuyucularına merhabalar! Sınavlar yavaş yavaş biterken, sıcacık havalarda evlerimizden çıkamazken sizler için çok güzel bir anime listesi oluşturduk.

AKATSUKİ NO YONA 

Bitirmeden Yerinizden Kalkamayacağınız Animeler

Yazar-Çizer: Mizuho Kusanagi

Stüdyo: Studio Pierrot

Tür: Aksiyon, Fantezi, Romantizm, Shoujo, Komedi, Reverse Harem

Bölüm Sayısı: 24 + 3 OVA

Yayın Tarihi: 2014

MAL Puanı: 8.2 / 10

Kouka Krallığı’nın saf kalpli prensesi olan Yona’nın etrafında dönen animemiz fantastik sevenler için bir inci.  Küçükken annesi isyancılar tarafından öldürülünce kral babası tarafından büyütülen Yona’nın hayatı 16. yaş doğum gününde değişir. Kalesinde mutlu mesut yaşayan prensesimiz doğum gününde krallığa gizli bir darbe yapılır, Yona’nın babası Kral öldürülür. Hak ile birlikte kaleden kaçar ve göçebe bir hayat süren Yona kendisini bir efsanenin içinde bulur. Yona’nın bu yolculukla 4 efsanevi ejderi aramasıyla ve kendisi ile ilgili gerçekleri öğrenmesiyle hikaye daha güçlü hale gelmektedir.

Bitirmeden Yerinizden Kalkamayacağınız Animeler

Kişisel yorumum, Yona’nın gelişimi çok iyi olmuş. Başta şımarık çocuktan, olgun savaşçı bir kadına dönüşü… En sevdiğim karaktere gelecek olursak hangisi karar veremedim. Birini seçmek yerine hepsini seçsek olmuyor mu? 

Otantik Asya havasında olan animemizin çizimleri shoujo örneğini çok iyi taşıyor. Animede bir tane kız var zaten o da çok güzel, erkeklerin ise hepsi iyi. Ejderlerimizin gelişimi, geçmişi iyi anlatılmış. Hepsinin tanınma süreleri oldukça iyi ayarlanmış -biri hariç. Sarı ejderin o da. Unuttunuz mu yoksa amaan boşver mi dediniz? nerede bu çocuğun sahneleri?-  .  Açılış müzikleri ve kapanış müzikleri oldukça iyi.  Hatta ben kapanış müziklerini daha beğendim diyebilirim.

Romantizm miktarı fazla ama aksiyon sahnelerinin de fazlalığıyla bir şekilde dengelenmiş. Animede ecchi yok. Anlayacağınız bir oturuşta izleyeceğiniz, hatta tekrar tekrar izleyeceğiniz espirileri, göz doyuran görsellikleri ile anime listede ilk sırada yerini aldı ^_^

AO NO EXORCİST

Bitirmeden Yerinizden Kalkamayacağınız Animeler

Yönetmen: Tensai Okamura  

Stüdyo: A-1 Pictures

  Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

  Yapım Yılı: 2011  

Bölüm Sayısı: 25  

Anime Puanı: 10/6

  Animenin konusu Okumura Rin adlı bir gencin etrafında hareket etmektedir. İnsanların yaşadığı ”Assiah” isimli boyuttan başka bir de iblislerin yaşadığı ‘‘Gehenna” adı verilen bir boyut vardır.  Gehenna ile Assiah arasında geçiş yapmak imkansız olsa da, yine de iblisler Assiah’taki canlıların bedenlerini ele geçirerek diğer boyuta geçebilmektedirler.  Gehenna lideri olan Şeytan’da Assiah’ı arzulamaktadır.

Lakin gücünü barındırabilecek bir insan bulamaz ve çareyi insandan olma çocuğu olan Okuma Rin de bulur.

 Bir gün ana karakterimiz Rin  ufak şeytanları görmeye başlar.  Başlarına sarsıcı bir olay gelen Rin ve ikizi bu olay sonucu Exorcist olmaya karar verir.  Spoiler olmadan anlatabildiğim kısım bu. Hikayesi ve karakterlerinin kendine özgü olması ile gayet dikkat çekici. Çerezlik anime olan Ao no Exorcist vaktinizi eğlenceli geçireceğiniz bir anime.

Kişisel yorumum, sizi sıkmayan gayet akıcı bir anime. Müzikleri güzel, karakter tasarımları ise ayrı bir güzel. Benim favori karakterim Mephisto Pheles oldu. Hiroshi Kamiya’nın seslendirmesinden ve animenin en çatlak karakteri olması zaten yeterli bir sebep. Anime de iki kardeşin zıtlıkları ve uyumları da çok güzel.

KUROSHİTSUJİ

blank

Yönetmen: Shinohara Toshiya, Oguro Hirafumi

Stüdyo: A-1 Pictures

Tür: Fantastik, Tarihi

Yapım Yılı: 2009 – 2010

Bölüm Sayısı: 24 + 12

Anime Puanı: 10/6  

1880’li yılların sonu Victoria dönemi İngilteresinde geçen animemizin konusu İngiltere’nin en asil ailelerinden biri olan Phantomhive ailesinin üyeleri, Ciel Phantomhive’in 10. yaş gününde  malikanelerinde çıkan çok büyük bir yangın sonucunda hayatını kaybeder. Bu olaydan tam iki yıl sonra, öldü düşünülen Phantomhive varisi Ciel Phantomhive, yanında Sebastian Michaels adında bi kahya ile malikaneye geri döner.  

Ailesinin ölümü üzerine intikam almak için  yanıp tutuşan soylu bir çocuğun, ruhu karşılığında bir şeytanla -Şeytanın Kara Kahyamız Sebastian’ın olduğundan  bahsetmemize gerek yok herhalde.- anlaşma yaparak hayata dönmesini konu alan animemizin her bölümü birbirinden çekici. (。♥‿♥。)

Kraliçenin bekçi köpeği olan Ciel ve kahyası Sebastian İngiltere sokaklarında suçlarla ve intikam için mücadeleleriyle bölümlerimiz ilerliyor.  

Sürükleyici Anime Önerileri

Kişisel yorumum, güzel müzikleri ve döneme uygun karakterleriyle anime oldukça başarılı. Sürükleyici konusu ve işlenişi ile rahatça sıkılmadan izleniliyor. Seri de Lizzy’nin gereksiz bir karakter olduğunu düşünsem de  Book of the Atlantic sezonunda oldukça şaşırttığını söylemeliyim ᴑ͝ᴗᴑ͝ . Baldroy, genelde malikaneyi yakmaya ramak kala pişirmeyi bitiren malikânenin yeteneksiz aşçısı. Mey-rin, sakar temizlikçi ve bahçeyle ilgilenen güçlü çocuk olan Finnian. Ama bu saydığım yeteneksiz karakterler iş malikaneyi savunma gibi konulara geldiğinde profesör kesilmektedirler.  Undertaker, Grell ve Mrs. Tanaka en sevdiğim karakterler diyebilirim.

Umarım animeyi izler ve seversiniz diyorum listemizdeki sırada bulunan animeye geçiyorum.

BAKUMAN  

Sürükleyici Anime Önerileri

Yönetmen: Kenichi Kasai


Stüdyo: J.C. Staff

Tür: Dram, Komedi, Günlük Hayat

Yapım Yılı: 2010

Bölüm Sayısı: 25

Anime Puanı: 10/8  

Mashiro Moritaka,  çizim yeteneği olan sıradan bir orta sona giden öğrencidir. Mashiro’nun amcası çok çalışmaktan dolayı vefat etmiş bir mangakadır ve Mashiro’nun da çocukluğundan beri hayali profesyonel bir mangaka olmaktır. Günlerden birgün Mashiro okulda aşık olduğu kızın resmini çizdiği defteri okulda unutur. Defteri geri almaya gittiğinde defterini sınıf arkadaşı olan Takagi Akito’nun elinde görür.  Takagi kurgusunu kendisi yazacağı çizimini Mashiro’nun yapacağı ortak bir manga çizmelerini teklif eder.Amcasının ölümünü düşünüp teklifi reddetse de sevdiği kız olan Azuki’nin gelecek hayalinin seiyuu (ses sanatçılığı) olmak istediğini öğrenince fikrini değiştirir.

  Animemizin akıcılığının yanısıra hayalleri için zorluklarla başa çıkmaları da çok güzel. Aynı zamanda animemiz bize çizerlik düşünen insanlar için örnek bir Kılavuz olması ∩(︶▽︶)∩ . Baş karakterlerin arasındaki romantizm biraz garip açıkçası. Çizimler ise pek iyi değil. Karakterler krakere benziyor resmen!  Ama death note yazar ve çizerinin bir diğer işi olması dikkat çekici.

OTAKU Nİ KOİ WA MUZUKASHİİ

Sürükleyici Anime Önerileri

  Yönetmen: Hiraike Yoshimasa


Stüdyo: A-1 Pictures


Tür: Aksiyon, Romantizm, Komedi

Yapım Yılı: 2018


Bölüm Sayısı: 11

Anime Puanı: 10/8.5  

Otakuluğu yüzünden gönül işlerinde hep başarısız olan 26 yaşındaki Narumi, yeni başladığı iş yerinde çocukluk arkadaşı olan Hirotaka Nifuji ile karşılaşır. Ortaokuldan beri ilk defa karşılaşan bir oyun çılgını olan otaku ve fujoshi’nin yeni bir aşka yelken açmaları, kendileri gibi otaku olan arkadaşları Tarou Kabakura ve Hanako Koyanagi ile eğlenceli anları… 

 

sürükleyici animeler

Hepsi birbirinden otaku olan karakterlerimizi izlemek aşırı hoş. Depresyondaysanız ya da eğlenceli şeyler arıyorsanız gidin izleyin. Bu anime yüzünden ev arkadaşımı az uykusundan uyandırmadım kahkahalarım yüzünden ( ͡ᵔ ͜ʖ ͡ᵔ )      

SATSURİKU NO TENSHİ   

sürükleyici animeler

Yönetmen: Suzuki, Kentarou

Stüdyo: J.C.Staff

Tür: Korku, Gerilim

Yapım Yılı: 2018

Bölüm Sayısı: 16

Anime Puanı: 10/7

13 yaşındaki Rachel Gardner gizemli ve terk edilmiş bir binanınz emin katında uyanması ile animemiz başlar. Hiçbir anısı olmayan küçük kız binayı dolaşarak “Oyun bölgesini” bulur ve orada elinde kocaman orak/tırpanı olan ve heryeri bandajlanmış bir oğlan ile tanışır. Isaac “Zack” Foster


Bu ikilinin aralarında gelişen tuhaf ilişki, binadan çıkmayı başarabilmelerine yetecek mi? 

sürükleyici animeler

Kişisel yorumum, Zack insanlardan nefret eden ve onlara zarar vermekten mutlu olan bir karakter iken Rachel yaşamaktan vazgeçmiş ama kendini öldüremeyen bir karakterdir. Bu ikili saçma bir şekilde uyumlu.

Animedeki her karakter geçmişlerinde yaşadıklarından dolayı delirmiş durumdalar. Bu durum bazen bayıyor olsa da izleniyor şimdi\(^0^)/ Animenin müzikleri ise çok iyi! Çizimleri de öyle.   

OWARİ NO SERAPH

sürükleyici animeler

Yönetmen: Daisuke Tokudo

Bölüm Sayısı:12

Yayım Yılı: 2015

Stüdyo: Wit Studio

Tür: Shounen, Doğaüstü, Aksiyon  

Anime Puanı: 10/8.5

Hikaye, insan-vampir çekişmesini ele almaktadır. Owari No Seraph / Seraph of the End anime hikayemiz  bilinmeyen bir sebepten ötürü 13 yaşından büyük insanların hayatta bırakmayan ve  Vampirlerin dünyayı istila ettiği bir dünyayı ele alıyor. 13 Yaşından küçük olan çocuklar vampirlerin koruması altında olmaları şartıyla kamplarda besi hayvanı muamelesi görmektedirler.  Bu çocuklarıdan biri olan Yuichiro Hyakuya’nın mücadelesini konu alan animemiz oldukça dikkat çekici.

Bu anime hakkında tek söyleyebileceğim şey gidip izlemeniz olur. (ΦωΦ)

HATARAKU MAOU SAMA

heyecanlı animeler

Yönetmen: Naoto Hasoda

Stüdyo: White Fox

Tür: Aksiyon, Komedi, Fantastik

Yapım Yılı: 2013

Bölüm Sayısı:12

Anime Puanı: 10/8

Animemizin konusu şöyle, Şeytan Kral Sadao kahraman Emilia ile girdiği savaştan yenik çıkması sonucu bir geçit açarak en güçlü askeri olan Alsiel ile 2013 yılı Tokyosuna gider. Dünyada güçlerinin işe yaramadığını anlayan Şeytan Kral ismini Maou Sadao olarak değiştirip fast food dükkanında işe girer.

Öncelikle Noragami’yi sevenler bu animeyi çok beğenecektir. 2013 yılının en iyilerinden olan bu anime oldukça gülümseten ve keyifli vakit geçirmenize sebep olan bir anime. Hele ki Alsiel gibi bir karakter var ise!

TENSEİ SHİTARA SLİME DATTA KEN

heyecanlı animeler

Stüdyo: 8bit

Tür: Shounen, fantastik, macera, büyü

Yapım yılı: 2018

Bölüm Sayısı: 24

Anime Puanı: 10/8

Hikayemiz 37 yaşında monoton bir hayat süren Satou Mikami’nin bıçaklanarak ölmesi ikinci hayatına başka bir dünyada balçık olarak Reenkarnasyon olmasıyla başlıyor. İnce esprileri, sıfırdan karakter gelişimi ile severlerinin oldukça fazla olduğu bir anime. Bana kalırsa baya eğlenceli bir anime hele bir de o rengarenk karakterleri göz doyuruyor göz! Gidin izleyin, izlettirin.

Evet bir yazımızın daha sonuna geldik! Listemizde bulunan animeleri izlediyseniz sizler de fikrinizi yorumlara yazmayı unutmayın.

Hızlıca Paylaş!